Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire fogadod el a vegetári...

Mennyire fogadod el a vegetáriánusokat/vegánokat?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 12:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen elfogadom őket. A környezetvédelemmel kapcsolatosan megértem őket. Azonban én úgy gondolom,hogy mindenkinek a saját értékrendje határozza meg az étkezését, és ezért egyik irányban sem kellene ez a téma veszekedést szüljön. Olyan úgysem lesz, hogy mindig a 100% egy véleményen van:) Én nem vagyok vegetáriánus, sem vegán, én csak igyekszem minimalizálni a húsfogyasztásomat. De nem ítélek el senkit.
2021. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"max az ilyen embert nem hivom meg kajalos bulira vagy sutogetesre"


De miért? Olyan nagy dolog neki valamit pluszban odatenni?


Mi speciel nem vagyunk vegák, de eszünkbe sem jutna a vega rokont kihagyni a sütögetésből meg kajálásból, csinálunk neki valamit külön és kész, nem olyan nagy dolog.

2021. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
52%

Vegetáriánusokkal nekem sincs bajom,bár eszem húst,de simán el tudnék lenni ilyen kajákon.

A vegákkal nehezebb,ne akarjanak téríteni.

2021. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

"A vegákkal nehezebb,ne akarjanak téríteni."


Utolsó, te itt a vegánokra gondolsz, nem vegákra.


Vegetáriánus rövidítése a vega, a kettő ugyanazt jelenti.

A vegán az viszont különbözik ettől.

Vegetáriánus/vega nem eszik húst, de ehet tejterméket, tojást.

A vegán semmilyen állati eredetűt nem eszik.

2021. febr. 10. 17:40
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
Jó,akkor vegán :)
2021. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
74%
Csomó vegán ismerősöm van, nyilván jobb a környezetnek, ahogy ők táplálkoznak, mint ahogy én, kicsit olyan kérdés, mint ha azt kérdeznéd, hogy elfogadod-e, ha valaki nem verekszik az utcán.
2021. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Mit kell rajtunk elfogadni? :D Mármint mit érdekel másokat, hogy mit eszünk meg hogy élünk? Ez másokat hol zavar?
2021. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne nekem elfogadnom hogy valaki más mit eszik? Mi a franc közöm van hozzá? Mi lenne egyáltalán az alternatíva ha nem fogadom el őket, letuszkolok minden vega barátom torkán egy csirkecombot? Vagy leállok ordibálni mindenkivel aki kiejti a száján hogy vegán?

Amúgy is, mit kell ezen túlmisztifikálni mintha valami két külön állatfaj lennénk és mindenféle ismeretlen, megbotránkoztató cuccot ennének? Eszem húst és nem is áll szándékomban abbahagyni, de ettől még nincs semmiféle fóbiám hogy én márpedig nem eszem vega kaját. Számomra egy ételnek másodlagos tulajdonsága hogy van-e benne hús, az igazán fontos kérdés az hogy finom-e. Ha vendégségben nincs hús vagy vega/vegán étterembe hívnak akkor jóízűen megeszem. Ha vega ismerősöm jön hozzám látogatóba, főzök neki húsmentesen. Ha lehet választani vega és húsos opció közül mondjuk egy étteremben, néha a húsosat választom, néha a vegát, attól függ mihez van kedvem. Ha magamnak főzök, néha van kedvem húst enni, néha nincs. A kedvenc kajáim egy része teljesen vega/vegán. Bőven van átfedés az én mindenevő étrendem és egy vegán étrend között, úgyhogy nem is értem mit kéne elfogadnom vagy elutasítanom.

Annyi energiám meg nincs hogy azon pörögjek hogy más mit eszik vagy mit nem eszik amikor nem is vagyok jelen.

2021. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
"Vagy leállok ordibálni mindenkivel aki kiejti a száján hogy vegán?" Igen, van ilyen is sajnos. Nem egy esetben zaklatja egymást a 2 tábor, nem tudom ez hogy nem tűnt fel nektek 17-18-as válaszoló.
2021. febr. 10. 20:57
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Egészen addig nem érdekel, míg nem gyilkosoznak és nem akarják ráerőltetni a szemléletüket másokra.


Lakto-ovo vagyok, de ki nem állhatom azokat a megrögzött mániákus vegánokat, akik csakazértis beleállnak a másikba és provokálnak, gyilkosoznak, meg teszik az agyukat és a megjegyzéseket.

2021. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!