Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Fokozatosan át tudnék szokni...

Fokozatosan át tudnék szokni a vegán étrendre? A hirtelen átállás nem megy. Írnátok módszereket, ami nektek bevált?

Figyelt kérdés

sokszor elhatároztam már, de egyszerűen nem tudok leszokni a húsról, tejtermékekről


a másik bajom h nem vagyok oda a zöldségekért. de van olyan azért amit idővel megkedveltem pedig régen utáltam, úgyh bízom benne h ezzel nem lesz baj


van olyan praktika, ami nektek bevált?


próbálnám fokozatosan csökkenteni a mennyiséget, de mennyi időnként kéne mennyivel?


2021. febr. 18. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
És miért szeretnéd ha elmenne az eszed? Az ember mindenevő!
2021. febr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Na most tisztázzunk valamit. Miért akarsz valami olyanba belekezdeni, ami ellen tiltakozik a szervezeted? Vegán akarsz lenni de közben nem is szereted a zöldséget? Akkor mégis mit szeretnél enni?
2021. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Nincs pénzem húsra,megy ez azonnal is .
2021. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
döntsd el miért akarod, ha van motiváció, kezdd el, mivel hamar látod a hatást, lesz erőd tovább folytatni. Egyre nagyobb kedved lesz, olvasol, kipróbálsz új dolgokat és még több siker, stb... ördögi kör a jó irányba.
2021. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

Miért akarod megerőszakolni a szervezeted?


Nyilvánvalóan szüksége van a húsra, azért nem tudsz leszokni.


Nekem elég hamar ment, mert a hústól rosszul vagyok. Teljesen egészséges, egyébként (a cölit nem számítva), de a hús mumus. Nem baj, nem hiányzik egyáltalán.

2021. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, nekem az is belejátszik, hogy anno húst hússal ettünk, és ha nem kértem, akkor is meg KELLETT ennem, úgyhogy egy életre elment a kedvem tőle.


Néhány húsfélét eszem (bacon, májkrém meg ritkán kolbász és csirkeszárny), aztán kb ennyiben kimerül a dolog.

2021. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Aki nem tud a kérdésre válaszolni, az minek ír ide bármit? :D


Kérdező,

Gondolj arra, ami a motivációd. Miért szeretnél vegán lenni? Állatvédelem? Környezetvédelem? Egészség? Koncentrálj arra amelyik fontos neked, olvass utána annak a témának.

Keress jó recepteket, magyarok közül én Évi (Vászonzsákoslány) és a Vegánblog receptjeit szeretem nagyon (külföldiek közül Pick Up Limes), hétköznapi elérhető hozzávalókból készítenek "rendes" kajákat, tehát nem saláta zöldségpürével és szeletelt uborkával, hanem tészták, raguk, stb.

Én se szeretem olyan értelemben a zöldségeket, hogy pl. zöldségköret, saláta, zöldségkrémlevesek, az ilyesmiktől kiráz a hideg. :D Mégis szép lassan majdnem vegán lettem (mézet, házi tojást fogyasztok, illetve vendégségben halat ha nincs más), rengeteg finom étel van amit így is lehet készíteni. Ma pl paprikás krumplit készítettem, előtte curryt, azelőtt lencsefőzeléket, szóval tartalmas ételeket lehet készíteni így is, saláta nélkül. Ajánlom az indiai recepteket, azokból sok eleve vegán, és ízes, fűszeres laktató kaják.

2021. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"Nyilvánvalóan szüksége van a húsra, azért nem tudsz leszokni."

Szüksége? Pontosan milyen tápanyagok találhatóak meg a húsban, ami semmiféle más táplálékban nincsenek jelen?

2021. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó: ez akárhányszor meg van kérdezve, annyiszor nincs rá válasz csak tele van minuszokkal :D
2021. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Többek közt azért, mert „az állati eredetű élelmiszerek vastartalmának nagy része a növényi élelmiszerekben megtalálható vassal ellentétben hemkötésben van. Míg a hem-vas mintegy 15–20, addig a nem hem-vasnak mindössze 3–8 százaléka képes hasznosulni. Ezért étrendi vaspótlás szempontjából elsősorban a húsokat (borjú, sertés, hal), a májat, valamint egyéb belsőségeket kell kiemelni”
2021. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!