Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetarianus szeretnek lenni,...

Vegetarianus szeretnek lenni, hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

irnatok nekem segitsegeket, termekeket a husmentes eletmod megvalosiatsaert?

pl. a tofu-t ehetnek?


(fiatal tini lany)


ez mellett azt szeretnem tudni, hogy vegakent tojast, tejtermekeket fogyaszthatok? a hust kivennem az eletembol es ezeket is lecsokkentenem valamennyire termeszetesen!



#vegetarianizmus #vega #vegaeletmod #vegetarianuseletmod #segitsvega
2021. szept. 25. 23:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
4%

Kérj meg valakit, harapja meg a karod, ahogy bírja... Figyeld meg, ha találsz ilyet, aki nem esik kétségbe ettől, simán kitép egy darabot belőled is. Így nem kell nyulat szerezni, hogy megnézd ezt, hogy az ember képes erre is... Na nem te, de úgy alapvetően...


Főleg, ha megvannak neki a "tépőfogai - szemfogai."


Egy egészséges embernél ugyanis ez alapfelszereltség.


Ezen felül, még egyszer leírom... Szerinted, ha nem kell a hús, mi a jóistenér vannak olyan enzimek benned, amik csak ehhez kellenek? Viccből mi? Gondolkozz hát, mielőtt baromságokat böfögsz fel itt, vagy bárhol...


A "vezető, nagy tudományok" meg leírják világosan, neked elég napi 80mg c vitamin. Egyél annyit, neked valóban elég...

2021. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

De, hogy írjak egy "ellencsapást" is. Ez nem szól senkinek, csak neked...


A tej, amit te iszol, meg akik ezzel foglalkoznak...


Na, az nem emberbe való. Azt nem képes megemészteni az ember. Az "ember" az egyetlen állat, ami más állatok tejét megissza...


Ugye a tömegbetegségnek hitt dolog, a laktózérzékenység... Az nem betegség, az embernek semmi dolga más állat tejével. Nem tud vele mit kezdeni. Persze, lehet gyógyszerrel, enzimmel bohóckodni, attól még az nem emberbe való.


Az ember gyermek alapvetően tejen él, anyatejen. Nem, nem tehéntejen... Ezért van az, hogy egy gyermeknek nem gond a tej, sőt.


Azonban ahogy nő az ember, a legtöbb emberből eltűnik a laktáz enzim, mivel semmi szükség a tejre innentől.


Ez meg azért van, mert üzlet ugye. A sok hülye megveszi, hogy igyon tejet... Pedig a szervezete egyértelműen jelzi, hogy nem kéne. De mivel a hülyeség terjed, sok hülye csak tejet akar inni, még ha ehhez gyakorlatilag gyógyszert kell szednie, akkor is.


XDDDDDDDDDDD



Hús esetén ilyen nincs...


Na most, ez az ember vs tej kérdése, pont olyan, hogy egy ember születése előtt 2 perccel még teljesen máshogy működik. A szív, keringés, stb... Amint megszületik, máris jelentősen változik a szervezet. A születés előtt még csak egy irányú a keringés, nincs külön, mint születéstől, élet végéig... De nyilván erről semmit nem tudsz, ezért is írsz hülyeségeket...


Nincs azzal baj, hogy nincsenek ismereteid / téves ismereteid vannak, de ne nekem akarj megmagyarázni hülyeségeket...

2021. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

" kitép egy darabot belőled is"

És ez mit bizonyít? Ez még mindig messze van attól az állkapocs erőtől, ami a ragadozóknak van.


"A tej, amit te iszol, meg akik ezzel foglalkoznak..."

Már ne haragudj, de honnan veszed, hogy én tejet iszom???Semmit nem írtam erről, nem értem miért hozakodtál elő ezzel. Teljesen egyetértek azzal amit a tejről írtál. Én sem fogyasztom, ahogy húst sem. Gratulálok, jól ellencsaptál.. :D


"Hús esetén ilyen nincs..."

Hogyne lenne. Nézz utána hogy milyen betegségek függnek össze az állati fehérjével.


Az enzimhez meg annyit, hogy az alkohol lebontására is van enzimünk, ettől még nincs szükség az alkoholra, szóval ez nem érv.


"Nincs azzal baj, hogy nincsenek ismereteid / téves ismereteid vannak, de ne nekem akarj megmagyarázni hülyeségeket..."

Ezt a tanácsot neked kéne megfogadnod az aminosavas ámokfutásod után. :)

2021. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

De haló 13-as. Legalább valamit, csak picit, valami, érdemben is írj már. Mert az, hogy há nem mer nem, az kevés na.. :D


Például, mutass be nekem facebookon ma, 2 ilyen személyt legalább, akik a húst nem képesek megemészteni. Tehát semmi érdemit nem írsz. Persze, van aki a vízre érzékeny, valahol, 1-1 egyed...


Valamit írj már, hogy már nem kell hús. Az ember miért nem húsevő.


Az "ősemberek" a dárdákkal, nyilakkal, később kardokkal a gyümölcsöket bökdösték, lövöldözték, vagdosták akkor ezek szerint? :D Ne csináld már.


Mindjárt leírod, hogy igen, azér voltak ezek is, mer. :D

2021. szept. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Nyíllal lőtték az almákokat elődeink mi? :D
2021. szept. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ebben a témában nem lehet azzal érvelni, hogy az ősember mit evett, hiszen az életmódja nem összehasonlítható a mai átlag emberével. Az ősember komoly fizikai megterhelésnek volt kitéve, és a fő feladata az volt, hogy életben maradjon télen-nyáron. Mivel nem létezett fajnemesítés, nem tudott nagy távolságokat megtenni, vagy megtermeszteni magának a szükséges ételeket, nyilvánvaló, hogy szüksége volt a húsra. Senki nem vonja kétségbe, hogy az ősember vadászott és képes volt megemészteni a húst, ahogy azt sem, hogy enélkül nem maradt volna életben. A szezonális, helyi, vadon termő és gyűjthető növényi táplálék kevés lett volna a túléléshez.


Nem úgy mint ma, amikor az emberek az egész napos fűtött irodában ülés után lesétálnak a Tescoba, és megveszik a vacsorának valót. Az, hogy az ember továbbra is képes megemészteni a húst, nem teszi ragadozóvá. Az ember mindenevő, tehát meg tudja elkészíteni az állati és növényi táplálékot is. Az emésztőrendszerünk nem viccből képes erre, hanem azért, mert régen valóban szükség volt rá. De a mai körülményeknek köszönhetően már nem létszükséglet a húsevés.

2021. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem írtam, hogy az ember nem tudja megemészteni a húst. Te kezdtél azzal, hogy szükség van a húsra. De azt nem írtad, hogy mi az a konkrét dolog, ami csak a húsban van meg és nem lehet bevinni növényi forrásból.

Bocs, de elengedem ezt a vitát, mert neked még az értő olvasás is nehezedre esik, így nem várom el, hogy egyenrangú vitapartner legyél.

2021. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Már leírtam, levezettem ezt... Helyes, én sem foglalkozom már ezzel, mindent leírtam, amit kellett.
2021. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vezetted le. Ezt írtad: "Vannak olyan anyagok, fehérjék, amik csak a húsokban vannak meg."


Na itt kellett volna konkretizálni, hogy pontosan mik ezek. Megsúgom, nincs semmi esszenciális, ami csak állati eredetű élelmiszerben van.

2021. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
13%

De tényleg sok a betű? Tessék, 7-es kommentem:



Nos, félig, meddig valós, amit leírtál. Izoleucin, leucin, lizin, metionin, meg még pár ezek mind megvannak bizonyos zöldségekben is, valóban. Azonban ezekben az az közös, hogy semelyikkel sem tud mit kezdeni a szervezet önmagában. A húsokban viszont együtt vannak jelen.



Tehát igen, HA mindenféle zöldséget egyszerre eszik az ember, akkor még megfelelő is lehet. Azonban ez sem mennyiségileg, sem sehogy nem kivitelezhető. Elméleti szinten lehetséges...



Ahogy a vitaminok is szánalmas mennyiségben vannak ma már jelen, ezek is. Így aztán, napi pár tíz kilót ha bever ezekből az ember, megvan a vitamin is, aminosav is, csak életszerűtlen...



Ilyenkor mindig eszembe jut a kedvencem... Amikor kálcium-magnéziumot szednek emberek... A kettő együtt nem üzemképes, tehát tévesen azt hiszik az emberek, hogy van a szervezetükben, pedig így, ezen formában nem tud vele mit kezdeni a szervezet...



A formákról nem is beszélve... A legtöbb gagyi valamiben, oxid, meg karbonát van, meg mindenféle egyéb, ami gyakorlatilag hasztalan, sőt.. De ez már nem ez a téma teljesen... Egy példa csak, hogy mégis írjak valamit, a magnézium karbonát, az a sportolók kezére való, nem a szervezetbe... Viszont, kutyát nem érdekli, hogy nem hogy nem jó, egyenesen káros, ugye biznisz. Megveszi a tudatlan nép, olcsó, jön a pénz...



Ha megnézed, a c vitamint... Ma már rájöttek, hogy ilyen, olyan összetevőkkel együtt hatásos valójában, önmagában nem az igazi. Ezért van az, hogy "a gyümölcsbe" lévő jobb... Ezért, mert egyszerre, egyben van a "pakk." Ugyan így van az aminosavakkal is, mindennel is... Ezért van ma már legtöbbször olyan c vitamin, amihez hozzá vannak adva ilyen, olyan összetevők, amik a gyümölcsben vannak, hogy hatékony is legyen, tudja is használni a szervezet.

2021. szept. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!