Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A Burger King megszűntette a...

A Burger King megszűntette a vegàn, műhúsos burgerèt?

Figyelt kérdés

A vegetàriànus Whopper van màr csak?

Köszi előre is!


2022. máj. 6. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
100%

#19

Egyébként azóta még eszembe jutott hogy van olyan ismerősöm aki nem hajlandó "ismeretlen eredetű" darált húst megenni. Nem vegán, még csak nem is vega, de éttermekben csak vega/vegán hamburgert eszik.

Van olyan is akinek szimplán jobban ízlik.

Vagy olyan aki nem elvi okokból hagy fel a húsevéssel, hanem pl. környezetvédelmi megfontolásból.


Kismillió oka lehet, hogy miért akar valaki Plant Based Whoppert enni.

2022. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
5%

Azt hiszem megvilágosodtam. Tehát ez olyan, hogy csinálok gombapörköltet, de nem szeretem a gombát, és kicserélem tehénhúsra.

Csak visszafelé?

2022. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy annyira lejárt, buta, bullshit provokáció, hogy "aki vegán, az miért eszik kamu húst, az miért eszik vegán hamburgert? Tessék enni a füvet a fakéreggel, ha ennyire vegánok vagytok!" Mintha a 90 éves nagyapámat hallanám, aki szegény már nem sok kapcsolatot tart a valósággal.

Én például nem azért nem eszek pecsenyét, mert nem szeretem az ízét. Nem azért nem eszek marhahúst, mert nem szeretem az ízért. Nem azért nem eszek sonkát, mert nem szeretem az ízét. Egész gyerekkoromban húst hússal ettem, imádom az ízüket. Szimplán rájöttem arra több évnyi dietetikai munka után, hogy számomra a kiegyensúlyozott, fenttartható, egészséges táplálkozás útja a vegetarianizmus irányába vezet. Ennyi. Attól még, mert nem eszek húst, még nem hányom el magam, ha rágondolok. Ellenkezőleg. Ezért én szívesen eszek vegán hamburgert, vegán szójafasírtot, bármi ilyesmit, mert rohadt finom, és tökéletesen pótolja a hús ízének hiányát. Ettől függetlenül már igazi hamburgert nem ennék, igazi fasírtot nem ennék. Ez ilyen egyszerűen érthető.

Most én is kezdjek el boomerkedni rajtatok, húsevőkön? Vezet ez valahova? Fizikai munkát végzek, egyébként meg versenysportoló vagyok, mégis vegetáriánus. Na akkor hogy van ez? Ti bírnátok azokat a napokat, amiket én simán végig csinálok már hosszú évek óta, húsevők? Ugye milyen gáz ez a duma? Van ennek értelme?

2022. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
31%

23 senki sem boomerkedett, és nem provokált, kérdeztem, próbálom megérteni, de a vegánok részéről csak frusztrál leoltás jön.


A hiba ott van az érvelésedben, hogy 1: a vegán nem vegetáriánus, 2: nem mindenki húsevő aki nem vegán, nehéz nem binárisan gondolkodni, ugye?


Én mindenevőnek születtem. Nincsenek hegyes szemfogaim, nem húst hússal eszem.


Van amikor kimondottan nem is kívánok húst, ilyen időszak van most is, tegnap sem ettem semmi hústartalmút.

De ilyenkor nem is akarom helyettesítgetni, hanem vannak finom krumpliételek, brokkoli, karfiol, rántott patiszon stb.


P.S.: nézz utána a boomer szó jelentésének szerintem.

2022. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
96%

Akkor vagy kardiológus vagy, vagy bőrproblémáid vannak. Miután nem telefonáltak, hogy baj lenne, már a 73 éves korban természetes dolgokon felül, feltételezem páciens lehetsz. :)

De nem értem mi köze ennek a táplálkozás témához...

2022. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
94%

Tessék, egy válasz:

Én pl imádom a hamburger ízét (ami nem egyenlő a hús ízével, nagyon más egyben az egész), de taszít a tudat, hogy egy halott állat van benne. Ezért ha lehet olyan ízt elérni halott állat nélkül, akkor megveszem.

De kössetek belém nyugodtan...

2022. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
26%

Már miért is kötne bárki beléd?


Én eddig is csak kérdeztem.


Egyébként tudja valaki a hamburger definícióját? Mitől hamburger a hamburger?

2022. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném hogy a hústartalmától.
2022. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
21%
28 Ugyan ezt kérdeztem én is a 15-ös hozzászólásban.
2022. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
21%
29. Akkor szerinted mitől?
2022. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!