Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A Burger King megszűntette a...

A Burger King megszűntette a vegàn, műhúsos burgerèt?

Figyelt kérdés

A vegetàriànus Whopper van màr csak?

Köszi előre is!


2022. máj. 6. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
30%

“ A felsoroltak maguk a húskészítmények, önmagukban nem hamburgerek.”


Szerinted a frikadellenbrötchen mitől húskészítményebb mint a hamburger? Benne van, hogy brötchen, tehát a zsömlével együtt jár. Mégsem mondja senki hamburgernek. A frikadelle meg csak fasírtot jelent, ami lehet sertés, marha, szárnyas, hal, esetleg szója.

2022. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
36%
80. Nem, akkor csak simán pecsenyés szendvics lesz belőle. A hamburgert Hamburgban, darálthúspogácsával készítették.
2022. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
35%

“ teljesen valid pl. lacipecsenyés hamburgernek, pecsenyeburgernek vagy hasonlónak hívni”


Lehet, hogy valid, de legenda szerint pont attól lacipecsenye, hogy kenyér közé rakják, mert csóri királyunk annyira el volt szegényedve, hogy csak ezt kapott ilyen formában rendes lakoma helyett. (Valami ilyesmi volt a sztori, elnézést, ha 35 év után nem tudom pontosan idézni)

2022. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
72%

Na most már utánanéztem, legalábbis az etimológiájának, miért hamburger. Azt tudtam, hogy nem azért mert hamburgból származik. Valahogy derengett hogy a hús neve lehetett az mert a németek adnak hamburger húst körettel. A német cikk szerint angol eredetű, de az angol ham szóhoz nincs köze, viszont a darált húspogácsa neve “hamburger steak”.


de.wikipedia.org/wiki/Hamburger

2022. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
88%

#81

Elnézésedet kérem amiért nem néztem utána az összesnek egyesével és amiért nem beszélek németül. Akkor az hús zsemlében, szóval részemről hívd nyugodtan hamburgernek.


#82

A hamburgert nem feltétlenül hamburgban készítették.


#83

Gondolom amikor a legenda játszódik, akkor még nem volt ismert idehaza a hamburger, így nem nevezhették annak. Mint írtam, engem nem zavarna.

Felőlem a savanyúkáposztás vattacukros zsemlét is hívhatja valaki burgernek ha az tetszik neki, engem nem zaklat fel. Épp ezt szerettem volna érzékeltetni.

2022. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
0%

85. "A hamburgert nem feltétlenül Hamburgban készítették.


Akkor maradjunk annyiban hogy ott vált hamburgerré.

2022. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
30%

85 "Gondolom amikor a legenda játszódik, akkor még nem volt ismert idehaza a hamburger, így nem nevezhették annak. Mint írtam, engem nem zavarna"


Akkor még a szendvics fogalmát sem ismerték, nemhogy a hamburgert.

2022. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!