Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A Burger King megszűntette a...

A Burger King megszűntette a vegàn, műhúsos burgerèt?

Figyelt kérdés

A vegetàriànus Whopper van màr csak?

Köszi előre is!


2022. máj. 6. 02:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
90%
Mellesleg a burger king nem is hívja hamburgernek, hanem "whopper"-nek hívja ami az ő saját brandjük, azt neveznek így amit akarnak.
2022. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
15%
71. Oké, Whopper=hatalmas, ezzel nincs is baj. De miért kell mű-húsozni? Ha én ennyire állatvédő lennék, akkor már ettől elmenne az étvágyam
2022. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
92%

#72

Már többször le lett írva, olvasd vissza. Nem minden vega/vegán azért hagyja el a húst mert nem szereti.

Egyébként a burger king nem hívja műhúsnak, hanem "plant based pogácsa" a neve.

2022. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
34%

"Már többször le lett írva, olvasd vissza. Nem minden Vega/Vegán azért hagyja el a húst mert nem szereti."


Ezt még én is tudom. Azért hagyjátok el hogy ne okozzatok neki szenvedést. Én a "mű" szón vagyok kiakadva. A hús talán még belefér, lásd: gyümölcshús.

2022. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
88%

#74

Mű = emberi alkotó munka eredménye

Műanyag, műemlék, műtárgy, műremek, műzene.

A "természetes" hús emberi beavatkozás nélkül, "magától" fejlődik egy állaton, a műhúst ember hozza létre. Szerintem logikus.

2022. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
100%
75. Tágabb értelemben véve pl. a babnak is van húsa, tehát nem MŰ.
2022. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
100%

#76

Nem mű, de az ilyesmikre nem is annyira szokták azt használni, hogy "műhús". Hanem csak simán "babos burgerpogácsa" vagy valami. A "műhús" gyakran valami feldolgozott(abb) termékre utal.

(Én legalábbis így látom boltokban, éttermekben.)

2022. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
78%

"A "műhús" gyakran valami feldolgozott(abb) termékre utal.


(Én legalábbis így látom boltokban, éttermekben.)"


Igen, szerintem is ez a baj.

2022. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
18%

“ Ahogy a hamburger se a hús miatt hamburger, hanem mert egy többrétegű laktató melegen tálalt szendvics buciban. :)”


Tehát akkor a lacipecsenye, a német bulettenbrötchen (frikadellenbrötchen) vagy a nürnberger (zsemlében savanyúkáposztávl) és a társai is tulajdonképpen mind hamburgerek?

2022. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
81%

#79

A felsoroltak maguk a húskészítmények, önmagukban nem hamburgerek.

Ha belerakod őket egy zsemlébe zöldséggel, akkor SZERINTEM teljesen valid pl. lacipecsenyés hamburgernek, pecsenyeburgernek vagy hasonlónak hívni, engem aztán nem zavar.

2022. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!