Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hívják magukat vegetáriá...

Miért hívják magukat vegetáriánusnak, akik esznek halat? A halak is állatok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 19:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nem értem, hogy miért kell azzal foglalkozni, hogy ki hogy hívja magát? Eszik, amit eszik, amit nem, azt meg nem. Miért kell mindennek nevet adni? Senki nem kíváncsi rá, hogy ő most alfavega vagy bétavega, vagy tököm tudja milyen vega. Én sem eszem meg a disznóhúst, mert nem szeretem, mégsem hívnak semmilyen vegának. Majd ha olyan jön hozzám ebédre, aki valamilyen ételt nem eszik meg (teljesen mindegy, milyen okból), akkor előtte szól, hogy neki legyek szíves rántott hús helyett rántott karfiolt csinálni. De nem azt fogja mondani, hogy ő egy szemivega. Vagy akármi. ...
2011. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%
Valószínűleg "magamutogatásból" nevezik magukat annak, vagy egészséges táplálkozás címén lettek "vegetáriánusok". Komolyan mondom, nem értem én sem. Amikor valahol kénytelen vagyok mondani, hogy vega vagyok (mert mondjuk húst akarnak etetni velem), legtöbbször megkérdezik, hogy azért halat eszek-e. Erre mindig azt válaszolom: a hal is állat. Ha meg elkezdenek gáncsoskodni,hogy hát így meg úgy, annak egészségesebb a húsa stb., az a válaszom, hogy nem eszek döglött állatot.
2011. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 vaszily katalin ***** válasza:
van lakto vega .meg stb.a no salty.hu. látam .olvastam.van vagy 4féle vegás.
2011. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Számos oka lehet, hogy valaki vegetáriánussá válik. Ezek egyike az etikai ok, miszerint nem bántják az állatokat. Innen nézve tényleg érthetetlen. Másfelől viszont vannak, akik teljesen más megfontolásból vegák. (Pl. ízlés, egészségügyi okok stb.) Az ő oldalukról megközelítve nem olyan durva.
2011. júl. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2. válaszolónak: ezeket úgy hívják, hogy sznobok, van nálunk is ilyen a családban, hogy nem eszik ilyen-olyan húst, de a gyorsétteremben, meg ha meghívja őket valaki ebédre, még a disznóhúst is megeszik.
2011. júl. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Szemi-vegetáriánus: ritkán, de fogyaszt hús,

lakto-ovo-vegetáriánus: nem eszik húst, de tojást és tejtermékeket igen, (+ más állati eredetű ételeket)

ovo-vegetáriánus: nem eszik húst, de tojást igen,

lakto-vegetáriánus: nem eszik húst, de tejtermékeket igen,

veganizmus: "a tulajdonképpeni valós vegetarianizmus", nem csak egy táplálkozási „szokás”, hanem életmód.

Mindennemű állati eredetű ételt mellőz (hús, hal, tojás, tejtermékek, zselatin, méz, stb), továbbá nem támogat semmilyen állati eredetű terméket (szőrme, pamut, bőr stb), állatokon tesztelt kozmetikumokat, röviden bármit, ami állati eredetű lehet.

2011. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkodtam mert kb husz éve nem eszem húst (állatot) de igazából vega sem vagyok mert ugye szó szerint ez zöldségevőt jelentene de hát nem csak zöldséget eszem ,szóval én egy nem húsevő vega vagyok.

Akkor h hivjam magam? :-)

2011. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha eszel állati eredetű dolgokat, tehát mézet, tojást, tejtermékeket igen, akkor lakto-ovo vegetáriánus vagy :)
2011. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Ez az, aki eszik halat az nem vegetáriánus!!
2011. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
szemivega= divatvega
2011. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!