Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hívják magukat vegetáriá...

Miért hívják magukat vegetáriánusnak, akik esznek halat? A halak is állatok.

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 19:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

valaki itt az állati eredetű dolgok közés sorolta a pamutot is, holott a pamut alapanyaga a gyapot, ami tudtommal növény...

[link]


egyebekben egyet értek az előttem szólókkal, a "szemivega" kifejezés úgy vicc, ahogy van, aki nem eszik olyan táplálékot, aminek előállításához állítot kell leölni, az nevezheti magát vegának, márpedig a hal ugyanúgy állat, mint a többi... a tej, a tojás, és a méz beleférnek, mert ezek olyan élelmiszerek, amelyek miatt nem kell állatot leölni, bár a nagyüzemi tartással, ill. már magával a tenyésztéssel kapcsolatban vannak fenntartásaim, amikor kifejezetten arra tartanak méltatlan körülmények közt állatokat, hogy hasznot hajtsanak, ezért szvsz az ideális a szabadtartás lenne, de sajnos ma ez egyre problematikusabb, városi környezetben pedig egyenesen kivitelezhetetlen, de tény, hogy olyan tojást én nem veszek, ami egy zárt ketrecben, A4-es papírlap méretű szabványhelyen (ez az EU-ban meghatározott minimum) tengődő tyúktól származik...

2013. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
mielőtt valaki megkérdené, hogy honnan tudom, hogy honnan származik: a tojásra kötelezően rányomtatott számkódokból kiderül, hogy milyen tartásból származik, szabadból, félszabadból (szemi;) vagy ketrecesből, stb... érdemes erre (is) figyelni.
2013. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!