Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegan vagyok, miből pótoljam...

Vegan vagyok, miből pótoljam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Nem nagyon eszek állati eredetű dolgokat, ritkán sajtot, vagy túrót, de nem napi szinten. A fehérjét milyen mesterséges dologból tudnám pótolni? Az aminosav tabletták jók erre vagy a fehérje porok? Mit tudnátok javasolni erre a célra?

Nézegettem ilyen termékeket, de annyi van, hogy nem tudok dönteni és választani :S


(mielőtt lehurrognátok hogy miért nem eszem állatit: 1. állatok 2. íz 3. ÍZ)


2012. jún. 3. 12:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
75%

1, Vegán kaját is lehet magyarosra főzni. Zsíroskenyér (pálmazsír), paprikás krumpli, töltött káposzta, vegán palóc leves, hamis halászlé, gombapörkölt, almás rétes, bejgli...én szoktam ilyeneket főzni. A magyar konyha és a vegán életmód nem zárja ki egymást.


2, Az emberi ősközösség étkezése nem történelmi hanem biológiai szempontból releváns. A történelem egyéni döntésekből és az aktuális környezeti tényezőkből fakad, amik változnak. A biológiát átírni picit nehezebb.


3, Nyagyon egyszerűen el lehet jutni a környezetszenyezéstől a helyben termelt házi kajáig. Kulcsszavak: olajválság, fuvarozás, vegyi tartósítás...

Ha végiggondolatlanul termeljük az élelmiszert, nem csak a magyar, de a globális gazdaságnak is az az érdeke, hogy a közelből szerezzen be mindent, és lehetőleg ne merítse ki a termőföldeket szükségtelen túltermeléssel és z ehhez kellő vegyszerekkel.


4, Ki mondta hogy a hal egy kicsit is jobb mint a marha? Végig vegán étrendről volt szó. Abban se hal, se marha.



5, a melegeknek, a zsidóknak, stb. ehhez semmi köze. Itt az emberiségről mint kollektív közösségről volt szó.

2012. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

82 össze vissza zagyválsz,szerintem vagy csak átfutottad a kommentjeimet vagy diszlexiás vagy és emiatt gondod van a szövegértelmezéssel is,de tökre nem ezeket írtam,mintha te más műsort néztél volna eddig :))))

Többet inkább ne írj,mert mégjobban belekeveredsz és nem venném a lelkemre :)


(facepalm)

2012. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Semmi mesterségesből...

Szója, szejtán, búza, hüvelyesek. Változatos táplálkozást.

Nagyon elégtelenül kell ám táplálkozni ahhoz, hogy fehérje hiányod legyen, tehát emiatt nem kell mesterséges táplálékkiegészítőd szedned.

2012. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy a nép, az istenadta nép tartja el azokat a cégeket."


Ez nekem úgy hangzott, mintha a népnek nem lenne esszenciális szüksége ezekre a cégekre. A nép tartja el a cégeket, és a cégek a népet(valakinek munkát is kell adnia. Ha nincs munka, nincs fizetés, nincs vásárlás, nincsenek cégek, nincs munka...és így tovább körbe-körbe)

A politikusok ott jönnek a képbe, hogy miért pont az a cég, miért nem egy teljesen azonosan működő másik van ott ahol van.

De ezt a gazdasági rendszert, ami most van, a közemberek akarják, csak nem merik bevallani maguknak.

Amikor kritizálják, csak annyival van bajuk, hogy többet szeretnének keresni kevesebb munkával


A másik, hogy az átlagember pont leszarja az állatok életkörülményeit, ha a saját pénzéről van szó. Egy érdekli, hogy a lehető legolcsóbban a lehető legtöbb, legjobb minőségű élelmiszerhez(vagy szolgáltatáshoz, árúhoz) jusson. Ez pedig rettenetesen jellemző ezekre a "neegyünkbojkottáljukszeretemazállatokat" emberekre.


Van egy nagyon kifejező meme a neten ezekre a politikai okokból vegánokra(nem azokra, akiknek mondjuk nem ízlik a hús, és azért nem eszik), ez pedig a Bad Argument Hippie.

2012. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:

06-13 17:51


Azért írtam azt,hogy 'mi' mert én is vegán vagyok:D

2012. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon nem ajánlom a fehérje tablettákat vagy porokat. A szintetikus anyagok többet ártanak mint használnak.

Az meg amúgy is tévhit hogy a húsevők kellő mennyiségű fehérjét visznek be. Ugyanis a hőkezelt állati termékeket az emberei szervezet nem tudja lebontani.

Jó régen bekerült a köztudatba hogy igyál tejet meg egyél húst hogy meglegyen a napi fehérjeadagod és azóta ezt szajkózzák. Azóta - már évekkel ezelőtt is - kiderült és kutatások bizonyítják hogy a túlzott állati fehérje bevitel közrejátszik a rák és egyéb civilizációs betegségek kialakulásában. Például: csontrikulásos betegek étrendváltás után és teljes állati fehérje elhagyása után nagy mértékű javulást mutattak. Ugyanis a szervezetnek iszonyú munka lebontani ezeket a fehérjéket és olyan enzimet kell előállítania ami segít lebontani ehhez viszont kálciumra van szüksége amit csak a csontokból tud kivonni. Csodálkoznak hogy miért ilyen beteg a társadalom. és egyre betegebb.. Mert óriási tévhiteken alapszik a táplálkozástudomány.

Ajánlom a kína tanulmány című könyvet amiről azt mondják hogy alapjaiban fogja megrengetni az orvostudományt. Lassacskán terjed; ki tudja mikor kerül be a köztudatba

A másik amit ajánlok az a 80/10/10 (Dr. Douglas Graham)

Itt inkább csak a gyümölcsevő étrendről ír és hogy miért ideális az embernek. Rengeteg élsportoló él a 80/10/10 étrenden amúgy és - milyen meglepő lehet a húsipar által elvakított embereknek - de jobb teljesítményt nyújtanak mint nem vegán társaik.

Mind1 - visszatérve: A zöld levelekben rengeteg tápanyag van, több vitamin mint magában a zöldségben vagy gyümölcsben pl reteklevél, mángold, spenót stb. (keress rá a "zöld turmixra", banánnal, gyümölccsel együtt finom)

Természetesen ha egy olyan vegánról beszélünk aki napi szintem eszi a fehérlisztes pékárukat és egyéb feldolgozott cuccokat az sem jobb az egészségnek..

De óva intenék mindenkit a szintetikus porok fogyasztásától.

2012. szept. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Ja és még van a hüvelyeskbe: csicseriborsó, bab stb.

De ha vki fáradékony vagy nem működik rendesen a szervezete az inkább vashiányt vagy vitaminhiányt jelenthet. (esetleg allergiát vmire) az emberek túlzásba viszik a fehérjét és a glutént is

2012. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!