Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek egészséges a...

Szerintetek egészséges a banánturmix nem hizlal? Jó ha egész nap azt iszom? ( Vagy ha fehérjét eszek az jobb a testemnek?! ) )

Figyelt kérdés
2012. máj. 19. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Amit a banánról tudni illik:


Tévednek azok, akik azt hiszik, hogy a banán hizlal. Igaz ugyan, hogy szénhidráttartalma magas, azonban egy átlagos banán csak 110 kalóriát és csupán 0,6 gramm zsírt tartalmaz! A banán csak annyira hizlal, mint bármelyik más energiát szolgáltató élelmiszer, ha többet eszel belőle, mint amennyire szervezetednek szüksége van.


Egyetlen banán csak kétszer annyi szénhidrátot tartalmaz, mint egy átlagos narancs, tíz deka banánban még kétszer annyi kalória sincs, mint ugyanennyi szőlőben vagy éppenséggel cseresznyében, azonban háromszor annyi káliumot tartalmaz, mint egy átlagos alma, és tízszer annyi B6-vitamint, mint egy körte.

A banán segít a gondolkodásban, mivel fokozza a koncentrációt és javítja a memóriát.

A glükóz és a vitaminok gyorsan a keringésedbe jutnak, és gyors energialöketet adnak a szervezetednek.

A magnézium és a B-vitamin segítenek a stresszoldásban.

A banán nagy mennyiségű lúgtöbblettel rendelkezik, így hozzájárul a szervezet savháztartásának egyensúlyban tartásához, a savasodás elkerüléséhez.

A szédülés gyakran a B6-vitamin hiányának következménye. A banán erre a problémára is megoldást kínál.

A banán hozzásegíthet az egészséges, nyugodt és mély alváshoz. A benne lévő triptofán nevű aminosav elősegíti a harmonikus elalvást, míg a tirozin nevű aminosav a mély, zavartalan alvás kivitelezéséhez járul hozzá.

A banánban található kálium a szív védelmére is szolgál.

A banán A-, C- és E-vitamin tartalmának köszönhetően védi a sejteket, a benne lévő nyomelemek és ásványi anyagok lassítják az öregedést.

A banán segít a PMS-szindróma - puffadás, mellérzékenység, fejfájás - enyhítésében, amely a vérzést megelőző kettő-hét napban jelentkezik, és a ciklus kezdetével szűnik meg.

2012. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy a banán egészséges, nem lehet egész nap, egész héten banánon élni. Ami egyoldalú, sosem jó. Az sem lenne jó, ha húst ennél hússal. Változatosan kell táplálkozni.


Egyébként - reagálva arra, hogy az első szerint a banán nem hízlal - semmi sem hízlal, ha nem léped túl a napi kalóriaszükségletedet. Ha viszont túlléped, akkor minden hízlal, a banán is, de még az alma is. Más kérdés, hogy ha nem akarsz hízni, nem az almát kell kihagyni, hanem mondjuk zsíros-cukros ételeket.

2012. máj. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha sok banánt eszel szorulásod lesz tőle.

Olvass utána :)

2012. máj. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen hizlal, a víz az ami nem hizlal.

A testednek a változatosság a jó, tehát nem egészséges ennyire rákattanni bármi is legyen az.

Ha tömegre nézzük, amit megeszel (iszol) kb így az optimális:

10% fehérje 30% zsiradék 60% szénhidrát (ebből 10% egyszerű szénhidrát 90% összetett)


A banánban alapból több az egyszerű szénhidrát, már csak ezért sem jó csak ezt inni.

2012. máj. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a banánnak olyan magas a káliumszintje, hogy napi egy kiló már veszélyes lehet a szívre!! ezt nem én találtam ki, hanem egy ismerősöm laborerdménye bizonyította, és a háziorvos figyelmeztette a mértékletességre banán ügyben...Ahogy írták már előttem, vátozatosan kell táplálkozni, hogy minden jót, de egészséges mértékben adjunk meg a testünknek.vagyis ésszel a testnek:))
2012. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is a vegyes táplálkozásra voksolnék, a fent már említett okok miatt. Természetesen ebben a banán is szerepelhet, sok más gyümölccsel, zöldséggel együtt.
2012. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat!:)
2012. máj. 20. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg a kálium benne, megdobogtathatja a szíved rendesen, illetve olyan székrekedésed lehet tőle, hogy csak na.
2012. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tapasztalat?
2012. máj. 21. 19:55
 10/10 anonim válasza:

lehet, hogy lassan 4 éves a poszt, de:


Egy pár napja banános turmixot iszom, napi 1 nagy adag (kb fél liter - 1 dl tej vagy joghurt, 2 banán, 1-2 kiwi, fél narancs), és azóta rendszeresen járok WC-re. Persze a tej miatt, de ha így kevered, nem lesz szorulásod. Ráadásul laktat, legalábbis én ezt tapasztaltam. Meg persze finom. Egy kis csirke ebédre, és meg is vagy, nem kívánod a nasit, a csokit, mert tele vagy ezzel az édes trutyival. Ha nassolsz is, akkor is a szotyit ajánlom, sok kis mag szintén segít a bélműködésnek. :)


Túlzásba azért nem szabad vinni, most én is átállok valami másabb turmixra, aztán ezeket tervezem váltogatni.

2016. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!