Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegan vagyok, miből pótoljam...

Vegan vagyok, miből pótoljam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Nem nagyon eszek állati eredetű dolgokat, ritkán sajtot, vagy túrót, de nem napi szinten. A fehérjét milyen mesterséges dologból tudnám pótolni? Az aminosav tabletták jók erre vagy a fehérje porok? Mit tudnátok javasolni erre a célra?

Nézegettem ilyen termékeket, de annyi van, hogy nem tudok dönteni és választani :S


(mielőtt lehurrognátok hogy miért nem eszem állatit: 1. állatok 2. íz 3. ÍZ)


2012. jún. 3. 12:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan azt hiszed, hogy ennyiből megmondod a koromat és a politikai nézeteimet? Ez puszta racionalitás.


Igen, rajtunk múlik a környezetszennyezés. Tudod hogyan? Úgy, hogy a nép, az istenadta n

2012. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%

Most komolyan azt hiszed, hogy ennyiből megmondod a koromat és a politikai nézeteimet? Ez puszta racionalitás.


Igen, rajtunk múlik a környezetszennyezés. Tudod hogyan? Úgy, hogy a nép, az istenadta nép tartja el azokat a cégeket. Ha az emberekben tudatosul, hogy azért fuoreszkál a tányérján a hal, mert az XY vállalat beleönti a mocskát a Tiszába, akkor nem veszi meg a termékeiket. Azzal, hogy kimész a piacra, és megveszed Pirinénitől a házilag termelt zöldséget, és nem a multinál a három oszággal arréb termeltet. Bojkottal és a kínos titkok kiteregetésével elég hatékonyan lehet a legnagyobb cégeket is jobb belátásra bírni. Ha nincs bevétel, nincs üzlet, legyen akárhány patkány politikus rokona is.


A kulináris élvezetekről meg annyit, hogy vegán ételekből is lehet finomat csinálni. Az íz a legkönnyebben előállítható dolog az egész táplálkozásban. Nézd csak meg a gyorséttermeket, hogyan etetik meg a jóízű szemetet az emberekkel. Az íz a legkevesebb, azt olyanra csinálják amilyenre az emberek szeretnék.

2012. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Igyál fehérje turmixot.
2012. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi, lehet, hogy különleges dolgot írok, de az egész élővilág úgy működik, hogy az élőlények túlnyomórészt egymást eszik meg, esetleg egymás maradványait!


:)

2012. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
30%

utolsó-

melyik állat megy bevasárolni halott állatokból a teszkóba? utána melyik állat süti meg a húst?

2012. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

hú micsoda vita indult el...

én egyetértek minden szavával annak a válaszolónak, aki azt írja, hogy mi emberek tehetünk a környezetszennyezésről. én is úgy gondolom, hogy nem dughatom a fejem a földbe, hogy én túl kicsi vagyok azért hogy tegyek valamit a Földért (amit tetszik-nem tetszik sokféle fajjal kell megosztanunk).

Igen, tényleg nem vagyok 100% vegan, mint írtam, ritkán, kb. 2hetente egyszer eszem sajtot vagy túrót, de csak a fehérje pótlás miatt (ami tudom, hasztalan). Nemrég kezdtem el teljesen leállni az állati eredetű dolgokról, ezért most a tanuló fázisban vagyok még, hogy miket ehetek, amiben van fehérje. Mint írtam, én az ízüket sem nagyon szeretem az ilyen dolgoknak, tehát valószínűleg akkor is leálltam volna velük, ha nem lennék ennyire empatikus.

Amik itt felsorolásra kerültek, azokról mind tudom, hogy fehérjeforrás. A kérdést azért tettem fel, mert magasabb fehérjetartalmú termékeket keresek, mert nem tudom ezeket naponta megfelelő mennyiségben beleépíteni az étrendembe. Nyilván ha egy-két pohár shake-kel, vagy egy tablettával - aminek az összetevőit előtte megnézem - pótolni tudom a fehérjeszükségletem, akkor az sokkal egyszerűbb lenne, mint szójával kísérletezgetni.

Tippeket megnézem, köszi

2012. jún. 6. 20:15
 17/37 anonim ***** válasza:
62%

Majd reagálok a saját kis LMP kommentelőmnek is,csak most egy sort erre a teszkóban bevásárlósre :)))

Tudod náluk nincsen gazdaság,vásárlás meg pénzmozgásők nem járnak bevásárolni egymást hanem csak simán SZÉTTÉPIK,SZÉTMARCANGOLJÁK ÉS NYERSEN FELFALJÁK,ők nem foglalkoznak olyanokkal mint teszkó,meg globalizáció meg gazdasági bérgyilkosság. :)

2012. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
51%

Épp készültem válaszolni a 17. hsz nekem szegezett kérdésére, de látom, hogy a 19. hozzászóló kitűnő választ adott. :)


Gyerekkoromban láttam a macskánkat, fogott egy egeret, és játszott vele az udvaron. Az egér már alig élt, félig kilógott a bele, menekülni vagy már csak mozdulni próbált, utolsó erejével. Szenvedett. A "tündibündi" macska pedig hideg, perverz kéjjel kínozta azt a szegény állatot. Nem siette el. EZ a természet. Nincs enyhítő körülmény, nincs második esély. Nincs angyal, aki segítsen, nincs szülő, aki érzi, ha baj van.

:)

2012. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem gondoljátok, hogy egy icipicit más esélyekkel indul egy természetes zsákmány-ragadozó verseny, mint az emberek által csinált állattartásos rendszer? A ragadozó azt az állatot ejti el, aminek az elejtéséhez elég ügyes és erős. Egy ilyen verseny mindkét félnél segít elkerülni a túlszaporodást, és ez által az élelemforrás kimerülését.


Az ember ezzel szemben több tízezer generácó óta olyan pozítcióba hozta az álatokat amiket megeszik, hogy alig kell tennie azért hogy megölje őket. szonyat mennyiségű élelmet gyárt le, egy csomó olyan állatnak, aminek meg se kellett volna születnie. Mivel a szerencse és a kölcsönös küzdelem kiesett a körforgásból, így semmilyen kontroll nincs... esetleg a takarmány hiánya.


Majd ha kimész az erdőbe és foggal-körömmel meg a gyors futásoddal levadászol valamit, és utánna nyersen megeszed, arra azt mondom természetes. Ami viszont most folyik, azt nem mondanám annak.

Az embernek nincsenek a vadászathoz kialakult fogai vagy karmai. Sem a nyers hús megemésztésére való gyorsan működő emésztése. Az emberek túl nagy energiát fordítanak arra, hogy valami olyat egyenek amit természtesen körülmények közt fel se bírnának dolgozni.

2012. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
24%
Az ember az ősközösség idején az állatok közt meglehetősen rossz esélyekkel indult, mivel lassú volt, gyenge, csenevész. Egyedül az mentette meg, hogy képes volt eszközt használni. Én sem értek egyet a nagyüzemi állattartással, de mit tudok tenni?
2012. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!