Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegan vagyok, miből pótoljam...

Vegan vagyok, miből pótoljam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Nem nagyon eszek állati eredetű dolgokat, ritkán sajtot, vagy túrót, de nem napi szinten. A fehérjét milyen mesterséges dologból tudnám pótolni? Az aminosav tabletták jók erre vagy a fehérje porok? Mit tudnátok javasolni erre a célra?

Nézegettem ilyen termékeket, de annyi van, hogy nem tudok dönteni és választani :S


(mielőtt lehurrognátok hogy miért nem eszem állatit: 1. állatok 2. íz 3. ÍZ)


2012. jún. 3. 12:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
29%

Ez butaság hogy lassú volt és rossz esélyekkel indult.

Az embert az különbözteti meg az állatoktól,hogy sokkal fejlettebb a GONDOLKODÁSA(nem mindenkinek persze :)))

Az ember vermeket ásott és hegyes karókat szúrt bele heggyel felfelé és belehajszolták a mammutot és a többi nagy testű vadat.Ezek után nem hiszem hogy hátrányban lettek volna,hiszen a legerősebbet is elejtették.Nyilván fész to fész nem volt mindig esélyük ha egy mezőn találkoztak egy kardfogú tigrissel,de az ember pont hogy mindig is az agyával emelkedett ki az állatok közül.

2012. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
26%

A 14-es LMP-s szociológus hallgató hölgynek annyit szeretnék mondani hogy ha mindig új vitatémát nyit,akkor sosem fogunk egyiknek sem a végére érni :)

Most a környezetszennnyezésről hogyan jutottunk a vásárolj magyar terméket Pirinénitől meg a junkfoodot árusító mekiig azt nem tudom.

Ezekben amúgy jókat írsz,maximálisan egyetértek veled,csak most belecsptál eddig vagy öt témába :)

A korlátoltságom,vegan,környezetszennyezés,globalizáció mittudomén,kicsit kiestem most ebből a vitából már :)


Ha mindenki a Piri nénitől vásárolna,akkor igen,a zsidó multik bezárhatnák a kapuikat,de ez most a jól felfogott magyar érdek felfogása lenne és az összefogás,nem tudom hogy kanyarodtunk ide a környezetszennyezéstől,főleg meg az álszent veganizmustól??!?!?!


a magyar gasztronómia mindig is az erős,fűszeres és zsíros ételeken alapult,nem fogjuk sosem ezt megváltoztatni,ez hozzánk tartozik.Te és te és te és te és te is azért éltek mert ezer éve a felmenőitek(hoppá,akkor te kivétel vagy LMP-s leány :) csordát tartottak és a levágott állatok húsát szárították és füstölték és azt zabálták télen.

Mi lett volna a magyarok népével ha ilyenek lettek volna,vegánok :) ???


Ha tengerparti ország lennénk,akkor nyilván a halakkal lehetne tehermentesíteni a vágóállatokat.

De ha azt mondod hogy egy hal kevésbé szenved mint egy marha amikor megölik és kevésbé fontos az élete a halnak mint egy marhának,akkor egy nagyon buta kislányka vagy és valószínüleg nem is szocmuki hallgató vagy,hanem nagycsoportos,ak szerint a boci és nyuszi cuki,a hal meg nem is élőlény :)

Na puszi :)



Tudod ez a vegán dolog is olyan mint a buzeránsok vagy a zsidók kérdése.Senkit nem érdekelnétek,ha nem eröltetnétek rá magatokat a többi 9 millióra,aki magyar,keresztény ,hetero és a normális magyar konyha szerint étkezik és nem próbálnátok meggyőzni minket hogy mi vagyunk a hülyék...

2012. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
69%

"De ha azt mondod hogy egy hal kevésbé szenved mint egy marha amikor megölik és kevésbé fontos az élete a halnak mint egy marhának,akkor egy nagyon buta kislányka vagy és valószínüleg nem is szocmuki hallgató vagy,hanem nagycsoportos,ak szerint a boci és nyuszi cuki,a hal meg nem is élőlény :) "

ilyet semmilyen normális ember nem mond. "az okosságával emelkedett ki" ahhoz, hogy bevásárolj a döglött állatokból mennyi ész szüksége? ha magad ásnád a vermet, fognád a puskát, magad beleznéd-tisztítanád meg a húst és utána elkészítenéd valahogy, akkor azt mondom oké. de így... az őseink ezt megcsinálták, tehát nekünk már nem kéne megcsinálnunk? akkor amit a szüleink megtanultak azt iskolában azt már nekünk sem kell?

2012. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
Te utolsó,te nem az andizsuZSI vagy véletlenül?Ez a kötöszködő-okoskodó stílusod rá emlékeztet...
2012. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
52%
nem az vagyok. egyébként is mit változtatna, ha az lennék? az érveimet cáfold, ne a személyemet becsméreld.
2012. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
jaj de ócska közhely :)) ezt valami harmadrangú akciófilmben hallottad?
2012. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
52%

"jaj de ócska közhely :)) ezt valami harmadrangú akciófilmben hallottad?"

te meg ezt egy negyedrendűben? az érveimet továbbra se cáfolod.

2012. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 bdavid0815 válasza:
75%
Ha változatosan eszel nincs szükség a fehérje pótlásra, mivel egy átlag vegetáriánus étrend is sokkal több fehérjét tartalmaz mint amire a szervezetnek szüksége lenne. Már több mint 1,5 éve csinálom. És nem pótolom semmivel a fehérjét. És nem vagyok, gyenge, beteg, sőt azóta még az frontérzékenység is elmúlt.
2012. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
41%
Ez annyira nevetséges :D Nem értem mi a probléma azzal,ha valaki vegán :D mi nem eszünk húst,te eszel.Egyél ebből látszik,hogy az ember milyen egy önző lény.Elég durva,hogy a legnagyobb probléma az étkezési szokás vagy a nemi hovatartozás.Sokkal fontosabb dolgok is vannak amikre megoldást kell találni.
2012. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
utolsó- a vegán épphogy nem eszik húst :D
2012. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!