Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annak mi értelme, ha valaki...

Annak mi értelme, ha valaki mindössze csak azért lesz vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezt soha nem értettem. Aki azért lesz növényevő, mert a gyomra nem bírja a húst, undorodik tőle, stb., azoknál az embereknél értem az indokot. Habár úgy olvastam, hogy ők néha magukba erőltetnek egy kis húst.


Viszont az nekem érthetetlen, hogy valaki azért nem eszik húst, mert "jaj, szegény állatok így, meg úgy".

Persze, valamilyen szinten én is sajnálom őket, de őket azért tartják, hogy el legyenek fogyasztva. Ha pedig csak evésre "használják" őket, akkor azzal semmi baj nincs!

Ezzel lehet kikergetni a világból, mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy a húsevés barbárság... Könyörgöm! Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces.

De csak az ember a barbár? Pl. egy krokodil, aki szétmarcangol BRUTÁLISAN egy antilopot, az nem? Vagy pl. a kardszárnyú delfinek, akik egy nagy bálnaanyától alattomos módon elszakítják a kicsinyét? Ne jöjjön senki azzal, hogy azok csak állatok, és az ember más, ugyanis a kardszárnyú delfinek iszonyat intelligensek...


Ez a húsfogyasztás ellen való tiltakozás tök értelmetlen. Attól, hogy nem esznek húst a vegák állatszeretetből, attól még ugyanúgy leölik az állatokat és a hús iránt ugyanúgy lesz kereslet. Akkor már inkább meg kéne enni a már megölt állatokat /úgyis mindegy már nekik/, és nem siránkozni. Legalábbis én soha nem tudnám magam megfosztani pl. egy finom pörkölttől vagy rántott hústól, csak azért, mert "jajjjj, szegény, sertés..."


A hús szerintem mellesleg kell az emberi szervezetnek... Hallottam ilyeneket, hogy a tudatos vega életmóddal pótolhatók a húshiány okozta hiányosságok, viszont én ezt nem hiszem el. Szerintem azoknak van igaza, akik azzal jönnek ilyenkor, hogy az ember igenis mindenevő és nem véletlenül evett már az ősember is húst... A természet rendje, hogy a mi fajunk mindig is fogyasztott húst. És fogyasztani is fog, remélem...


2012. okt. 13. 04:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:

Eszek is húst, és cseppet sem érzem azt, hogy most emiatt elkövettem volna akármi rosszat. :) Ma is olyan mennyei abált szalonnát ettem, a tetején fokhagymával, pirospaprikával... De imádom a rántott húst is! És nem vetem meg az isteni pacal-, marhapörköltet, vagy a sült kolbászt/sonkát/szalonnát, amiknek a zsírjába tunkolok kenyérrel... Összefolyik a számban a nyál, ha ilyenekre gondolok. :) Fogalmuk sincs a vegetáriánusoknak, hogy milyen földi élvezeteket hagynak ki, de ők tudják...


Amúgy én sem kényszerítem rájuk az életmódomat, egészet addig, amíg ők sem teszik.


Egyébként az aranyos /vagy legalábbis általam annak tartott/ állatokat én se volnék képes megenni. Pl. egy törpenyuszit, kutyát vagy macskát. Igaz, ezek háziállatnak valók.

Ugyanakkor ha egyedül lennék egy szigeten, és csak aranyos állatok lennének körülöttem, egy idő után valószínűleg megfontolnám elég erősen a dolgot. Életben szeretnék maradni, és hosszú idő után besokallnék, hogy csak szaros magvakat és gazokat eszek...

2012. okt. 14. 15:27
 22/68 A kérdező kommentje:

20-as:


Igen, ezt kicsit szánalmasnak tartom én is. Ilyenkor kicsit azt érzem, hogy az erőltetett megmagyarázásuk hátterében az áll, hogy szeretnék, ha minden ember növényevő lenne. :S

2012. okt. 14. 15:30
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy vegából és húst is evőből van ostoba és szűk látókörű, meg van normális is. Én vega vagyok, de semmilyen szinten nem szólnék bele mások étkezésébe. Sőt, kapaszkodj, ha majd lesz gyerekem, fogok neki húst adni. Heti egy halat és heti egy baromfiételt mondjuk. Megismeri, aztán majd dönt.

Megjegyzem, ha nem tuszkolták volna le a torkomon anno 1 éves koromban, amikor az istennek nem akartam megenni, lehet megúsztam volna azt a cirka 20 éve ételallergiát, ami miatt olykor kórházban kötök ki.

Te, kérdező, kissé azért agresszívan kezdted, de mindegy.

2012. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:

Húsallergiád van 1 éves korod óta, amiatt lettél vega?


Amúgy igen, ez az undorító kicsit, ha szülők így erőltetnek valamit. Pl. nálad is. Nem ismerem a szüleidet, biztos normális emberek, ugyanakkor ez hatalmas hiba, ha erőszakkal tömnek a gyerekbe valamit. :S A másik pedig az, ha erőszakkal vegetáriánusnak nevelik, és megvonják tőle a húst.

Én se fogom semmire erőltetni a gyerekemet. Ha vega akar lenni, akkor felőlem az lesz. Habár én csak akkor fogom ezt neki engedni, ha valamennyire felnőtt. Amíg fejlődésben lévő szervezete lesz, szeretném, ha enne húst. Persze nem fogok minden nap erőszakkal azt tömni bele, de azt akarom, hogy amíg nem fejlődött ki rendesen a szervezete, ne folytasson húsmentes életmódot. Valami minimális hús legyen az étrendjében, amíg gyerek.

Ha felnőtt, utána pedig eldönti, mit akar enni.


Amúgy miért voltam agresszív? Nem akartam az lenni, maximum csak annak tűnhettem. :D

2012. okt. 15. 14:10
 25/68 anonim ***** válasza:
84%
Ja az embernek kell a hús, aztán majd 60 évesen sírtok hogy jön a bélrák meg a szívbetegségek. Nem nyitok vitát, aki ragaszkodik a saját elveihez az úgysem fog utána nézni a dolgoknak, de aki nem teljesen elvakult, és érdekli a téma az sok dolgot megtudhat amit nem nagyon reklámoznak itthon. Amúgy észrevettétek már hogy a legintelligensebb emberek szinte mindig vegetáriánusok, pl. Albert Einstein. Én sem támadó jelleggel írok, de elnézve a sok undorító kommentet gondoltam én is kiadom magamból.
2012. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
15%

"Amúgy észrevettétek már hogy a legintelligensebb emberek szinte mindig vegetáriánusok"


Nem, a legtöbb húst is eszik.


Amúgy Einstein mitől a legintelligensebb?

2012. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
Egyébként híres vegetáriánusok még: Pol Pot,Charles Manson,Volkert van der Graaf
2012. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
25%

"Amúgy észrevettétek már hogy a legintelligensebb emberek szinte mindig vegetáriánusok"


Hát ezzel azért vitatkoznék!


Ismerek olyan vegán nőt, akinél erőszakosabb, sötétebb embert ritkán látni!

Ráadásul állatira el van telve magától, hogy ő vega, mi meg, akik húst is eszünk hamar meg fogunk halni, állat-gyilkosok vagyunk, mérgezzük magunkat, nem tudjuk, mi az egészség, és a jó közérzet, plusz a húsevők még büdösek is az ő kifinomult szaglásának.

Nyilván ezért kell szerencsétlen férjének titokban inni a tejeskávét, mert őnagysága még a tejet, tojást, kenyeret is ellenzi!

Engem nem kell, hogy szagolgasson, jobb is, ha nem látom, mert feláll a szőr a hátamon tőle.


Pfff!

Nála ellenszenvesebb embert keveset ismerek, pont ilyenek a lobogó szoknyájú, lógó hajú, gyereküket magukra kötve hurcoló, öko-vega-vissza a természethez barátnői is.


Mind térítene, mint egy rossz Jehova tanúja, rosszul vagyok a vega, jóga, béltisztítás, meditálás, ilyen kapszula, olyan itóka, gyógynövény, "NO kemikália" témáiktól!


Vannak normális vegák is, de ők nem promotálják magukat, hogy "Hú, én vagyok a valaki, mert egészségesebben eszem, mint TE".


Akinek kell a hús, az egye, aki nem szereti, az meg ne egye, ennyi!


Mi húsevők se leszünk mind bélrákosak, se köszvényesek, vagy, ha tíz évvel előbb halok meg a húsevés miatt, azt se bánom!

Inkább haljak meg hetven évesen, mint éljek 80 évig úgy, hogy egész életemben a kajám körül járt az eszem, hogy "Jaj, nehogy egészségtelent egyek!"

2012. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 A kérdező kommentje:

Utolsó, ott a pont! :) A folyamatos kajaellenőrzés helyett én is inkább meghalok 10 évvel korábban, 80 évesen /tegyük fel, hogy alapjáraton mondjuk 90 évig élek :D/, már az is egy szép kor.

Meg állandóan ezt nézni, hogy ebben ezt van, ezt megehetem, abban az van, azt nem ehetem, stb-stb...

Én soha az életben nem figyelek semmire, hogy mit eszek. Mindig azt eszek, amit éppen megkívánok!

Bár azt hozzátenném, hogy elég szerencsés alkat vagyok, mert egyáltalán nem vagyok hízékony típus. 176 centi vagyok, 28 éves, és életemben eddig 70 kiló volt a legnagyobb súlyom. Egyébként általában ilyen 64-66 között szoktam ingadozni. Most éppen vékonyabb vagyok, 63 körül. A súlyomat tekintve inkább a vékonyabb kategória felé közelítek, szóval jöhetne rám pár kiló. Emiatt nem is figyelek az étkezésemre, eszek, amit találok. Soha nem számolgatom, hogy miben mennyi kalória van!

Természetesen szoktam pl. gyümölcsöket, zöldségeket is enni. Viszont húst iszonyat sokat eszek. Amúgy nem hiszem, hogy ettől halnék meg korábban. Béldaganat? Ugyan már... Az akárkinél előfordulhat. Mint pl. a tüdőrák... Barátnőmnek volt egy ismerőse, aki úgy halt meg benne, hogy full egészségesen élt és életében egy cigit nem szívott el.

De úgy általában a rákra igaz ez. Egy teljesen egészségesen élő embert is lazán megtámadhat, pláne ebben a mai világban. Nem /csak/ ezen múlik ez, hogy meddig élek, hogy most eszek-e például pacal pörköltet vagy nem.


Mondjuk ha a húsevőknél fennáll a bélproblémák veszélye, akkor a vegáknál úgy tudom, vérszegénység fordulhat elő. De hát gondoljunk már bele... Táplálkozásilag csak szembemennek a természettel.

2012. okt. 17. 00:31
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

"Fogalmuk sincs a vegetáriánusoknak, hogy milyen földi élvezeteket hagynak ki, de ők tudják..."

-A húst elhagyók 99%-a önmagától dönt így,felnőtt fejjel,tehát élete első részében fogyasztott húsos ételeket,így tudja milyen "földi élvezeteket"hagy ki.



"Amúgy én sem kényszerítem rájuk az életmódomat, egészet addig, amíg ők sem teszik."

-Rólam eddig mindig véletlenül derült ki,hogy nem eszem húst,és mindig más fújja fel.Az általam ismert vegetáriánusok sem hirdetik magukról fennhangon,hogy azok,és még egyiktől sem hallottam,hogy téríteni akar,mindegyik szerény és jóindulatú ember.


"Egyébként az aranyos /vagy legalábbis általam annak tartott/ állatokat én se volnék képes megenni. Pl. egy törpenyuszit, kutyát vagy macskát"

-Kérdező,akkor végső soron érted a húst nem evőket.Megítélés kérdése,hogy kinek mi az "aranyos"állat.Számomra minden állat "aranyos".Ennél sokkal fontosabb,hogy minden állat ugyanúgy érez.Nem csak a háziasítottak:a cuki nyúl,a cica vagy a kutya.

Visszautalnék egy pillanatra az élvezetekről,amiket kihagyunk.Egyszer együtt éltem egy sportolóval,akinek a hús volt a mindene.Úgy főztem,hogy Ő is elégedett legyen,és általában köretként kapta azt,amit én ettem.Pár hét múlva úgy döntött,hogy sokkal ízletesebbek a vegetáriánus ételek,a sportolás miatt pedig egészségesebbnek tartotta őket,így elhagyta őket az étrendjéből.

2012. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!