Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annak mi értelme, ha valaki...

Annak mi értelme, ha valaki mindössze csak azért lesz vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezt soha nem értettem. Aki azért lesz növényevő, mert a gyomra nem bírja a húst, undorodik tőle, stb., azoknál az embereknél értem az indokot. Habár úgy olvastam, hogy ők néha magukba erőltetnek egy kis húst.


Viszont az nekem érthetetlen, hogy valaki azért nem eszik húst, mert "jaj, szegény állatok így, meg úgy".

Persze, valamilyen szinten én is sajnálom őket, de őket azért tartják, hogy el legyenek fogyasztva. Ha pedig csak evésre "használják" őket, akkor azzal semmi baj nincs!

Ezzel lehet kikergetni a világból, mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy a húsevés barbárság... Könyörgöm! Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces.

De csak az ember a barbár? Pl. egy krokodil, aki szétmarcangol BRUTÁLISAN egy antilopot, az nem? Vagy pl. a kardszárnyú delfinek, akik egy nagy bálnaanyától alattomos módon elszakítják a kicsinyét? Ne jöjjön senki azzal, hogy azok csak állatok, és az ember más, ugyanis a kardszárnyú delfinek iszonyat intelligensek...


Ez a húsfogyasztás ellen való tiltakozás tök értelmetlen. Attól, hogy nem esznek húst a vegák állatszeretetből, attól még ugyanúgy leölik az állatokat és a hús iránt ugyanúgy lesz kereslet. Akkor már inkább meg kéne enni a már megölt állatokat /úgyis mindegy már nekik/, és nem siránkozni. Legalábbis én soha nem tudnám magam megfosztani pl. egy finom pörkölttől vagy rántott hústól, csak azért, mert "jajjjj, szegény, sertés..."


A hús szerintem mellesleg kell az emberi szervezetnek... Hallottam ilyeneket, hogy a tudatos vega életmóddal pótolhatók a húshiány okozta hiányosságok, viszont én ezt nem hiszem el. Szerintem azoknak van igaza, akik azzal jönnek ilyenkor, hogy az ember igenis mindenevő és nem véletlenül evett már az ősember is húst... A természet rendje, hogy a mi fajunk mindig is fogyasztott húst. És fogyasztani is fog, remélem...


2012. okt. 13. 04:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

43-as:

Pedig én tudok érvelni, csak ez neked nem tűnik fel... Amúgy bioszból 4-5-ös voltam mindig!


Mellesleg én is ezzel értek egyet, hogy a rovaroknak igenis nem jó, ha megöli őket valaki, legalábbis vega szempontból nézve. Hiszen ha például egy méhet agyoncsapok, nem tud visszamenni a kaptárba tovább tevékenykedni. A szúnyog vagy a légy sem tudja tovább élni világát megszokott módon, ha mondjuk fogom és kitépem 1-1 lábát...

Szóval így nézve semmi különbség nincs egy rovar vagy egy gerinces között. SZERINTEM!

A rovar nem méltó az életre, csak azért, mert nincs gerince, és az ember hozzá képest óriás? Pedig nekik dolguk van a természetben...

Persze ezt csak vega szempontból nézve írtam. :) Mivel ha engem idegesít egy szúnyog, akkor az körülbelül addig élt...

2012. nov. 3. 16:32
 52/68 A kérdező kommentje:

41-es válaszoló:


Gondolom, az előtted hozzászóló rám utalt, hogy miért teszek fel ilyen kérdéseket. Nos, én nem támadtam senkit, szimplán csak egy beszélgetést indítottam el, de úgy látszik, hogy ezt valaki még mindig nem fogja fel... /és persze végre van egy kérdésem nekem is, amihez ennyien írnak :D/


Személy szerint nekem a húsevés miatt abszolút semmi bűntudatom nincs! Én nem akarok vega lenni, és !SOHA! nem is leszek az... Miért kéne, hogy bűntudatom legyen? Imádom a pacalpörköltet vagy a sült húsokat. Ezzel pedig kapásból meg is magyaráztam, hogy miért eszek húst. Na meg azért is, mert nekem szükségem van rá. Lehet, hogy tudományos tény, hogy hús nélkül is elvan az emberi szervezet, ugyanakkor nekem kur\/a nagy hiányérzetem lenne, ha nem ennék.


Elismerem azt is, hogy sokan nem esznek húst. Régebbi kultúrákban már ki tudja, mióta nem. Elfogadom. De ez, hogy a húsevést úgy kell beállítani, mintha természetes lenne? Nem kell úgy beállítani, mivel tény, hogy a HÚSEVÉS TERMÉSZETES... ugyanis az ember mindenevő, a gyomra alkalmas a hús megemésztésére. Már csak ezért is természetes, ha húst eszik valaki.

Ha választani kell, melyik a természetellenesebb, akkor egyértelmű, hogy a húsmentes életmód. Ettől függetlenül elismerem, hogy életben lehet maradni hús nélkül, ha valaki nem eszik, hát szíve-lelke rajta. De azért ne állítsuk már be a húsevést úgy, mint egy természetellenes dolgot! Mert ez már a vegetáriánusok részéről számít valamiféle támadásjellegnek...

2012. nov. 3. 16:51
 53/68 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, össze-vissza beszélsz. Amint láthatod (ha elolvasod a hozzászólásokat), legalább két, egymástól teljesen különböző vegetáriánus szemlélet van: a #44-esé (aki szerint a légy is érez, mert a buddhisták úgy tartják) és az enyém (aki szerint nem, mert a tudósok már bebizonyították, hogy a légynek nem elég fejlett az idegrendszere hozzá).
2012. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

49-50-es:


Nem kérdezem meg, mert ezek után /hogy így kímélsz minden rovart/ már nem csodálkozok rajta. :)


Csak kíváncsiságból kérdezem: ez hogy működik? Mész az utcán, és akárhányszor meglátsz egy koszos zsebkendőt vagy egy csokis papírt, mindig felszeded?


ÉS mielőtt valaki azzal jönne, hogy miért ba$zogatom ezzel: nem ba$zogatom. Sima kíváncsiság. Mert soha nem találkoztam még ilyen emberrel... :O

2012. nov. 3. 17:00
 55/68 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért beszélnék össze-vissza. De igen, elolvastam az írásokat, és erre írtam is, hogy én is azzal értek egyet, hogy a légynek/rovaroknak bizony nem jó, ha megölik őket. Legalábbis ha vega lennék amiatt, mert "jaj szegény állatok" és "minden állat de aranyos", akkor számomra a légy sem lenne másabb, mint egy gerinces.


Ja, és ha már a gerinceseknél tartunk. Azokat a vegákat rohadtul nem értem, akik pl. halat esznek. A hal már kapásból gerinces... Én ezt valahogy nem tudom összerakni magamban, de mindegy. :S

2012. nov. 3. 17:08
 56/68 A kérdező kommentje:
Vagy ők nem is vegák, ha már halat esznek? Már a fa$zom se tudja...
2012. nov. 3. 17:11
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

Aki halat eszik, az nem vegetáriánus.


Ki mondta, hogy a légynek jó, ha megölik? Itt arról van szó, hogy képes-e arra, hogy szenvedjen és rettegjen, mint a gerincesek.

2012. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
Hmmmm... például ha - tegyük fel - a légynek kitéped az egyik szárnyát, utána ő repülne tovább a természetbe, de nem tud, az szerintem nem kis szenvedés neki... Ha van gerince/idegrendszere, ha nincs.
2012. nov. 3. 17:32
 59/68 anonim ***** válasza:
Feladom.... Ha elolvastad volna a belinkelt cikket, akkor értenéd, hogy miért mondom, hogy a légy nem érez szenvedést. Nem fogja fel, nem szomorkodik amiatt, mert nem tud újból friss levegőt szívni.
2012. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
Ha belinkeled nekem valahonnan egy magyar változatát is, simán elolvasom. Sajnos az évek alatt megkopott az angoltudásom, és most nincs kedvem szótárazgatni a szavakat...
2012. nov. 3. 17:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!