Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annak mi értelme, ha valaki...

Annak mi értelme, ha valaki mindössze csak azért lesz vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezt soha nem értettem. Aki azért lesz növényevő, mert a gyomra nem bírja a húst, undorodik tőle, stb., azoknál az embereknél értem az indokot. Habár úgy olvastam, hogy ők néha magukba erőltetnek egy kis húst.


Viszont az nekem érthetetlen, hogy valaki azért nem eszik húst, mert "jaj, szegény állatok így, meg úgy".

Persze, valamilyen szinten én is sajnálom őket, de őket azért tartják, hogy el legyenek fogyasztva. Ha pedig csak evésre "használják" őket, akkor azzal semmi baj nincs!

Ezzel lehet kikergetni a világból, mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy a húsevés barbárság... Könyörgöm! Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces.

De csak az ember a barbár? Pl. egy krokodil, aki szétmarcangol BRUTÁLISAN egy antilopot, az nem? Vagy pl. a kardszárnyú delfinek, akik egy nagy bálnaanyától alattomos módon elszakítják a kicsinyét? Ne jöjjön senki azzal, hogy azok csak állatok, és az ember más, ugyanis a kardszárnyú delfinek iszonyat intelligensek...


Ez a húsfogyasztás ellen való tiltakozás tök értelmetlen. Attól, hogy nem esznek húst a vegák állatszeretetből, attól még ugyanúgy leölik az állatokat és a hús iránt ugyanúgy lesz kereslet. Akkor már inkább meg kéne enni a már megölt állatokat /úgyis mindegy már nekik/, és nem siránkozni. Legalábbis én soha nem tudnám magam megfosztani pl. egy finom pörkölttől vagy rántott hústól, csak azért, mert "jajjjj, szegény, sertés..."


A hús szerintem mellesleg kell az emberi szervezetnek... Hallottam ilyeneket, hogy a tudatos vega életmóddal pótolhatók a húshiány okozta hiányosságok, viszont én ezt nem hiszem el. Szerintem azoknak van igaza, akik azzal jönnek ilyenkor, hogy az ember igenis mindenevő és nem véletlenül evett már az ősember is húst... A természet rendje, hogy a mi fajunk mindig is fogyasztott húst. És fogyasztani is fog, remélem...


2012. okt. 13. 04:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
68%

"felejtsétek el ezt megkérdezni a vegáktól. mert nagyon idegesítő."


Nem felejtik el mert büntudatuk van a húsfofogyasztásnál és próbálják ezért megmagyarázzni a megmagyarázhatatlant, hogy miért esznek húst...

Egyszóval saját magukat próbálják ön-nyugtatni azzal, hogy támadják a vegákat és rossznak beállitani a vega életmódot és természetesnek beállitani a hús evést :D

De ez csak a xanax helyett egy téves cselekvés. Majd egyszer rájönnek, hogy ítélkezni nem érdemes és érdemes oda figyelni a , hogy mi miért lehet..

2012. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%

"Jó, nem éheztem fizikálisan, de iszonyú éhes voltam, és fáradt is"


Mert nem tudod, hogy kell táplálkozni.


A vega életmód nem arról szól, hogy néha eszeik az ember egy nyers uborkát...


Ha sok vegyes gyümölcsöt zöldséget, időnként tofut, falafelt eszel, némi tésztával, pitával akkor kétlem, hogy éhes lenne mindig az ember, sőt...


Legfeljebb ahhoz vagy hozzá szokva, hogy esetlegesen állandóan zabálsz.

A vega étrend egyfajta diétás étrend is, mert a szervezeted részben kiüröl a sok méreganyagtól is. És ilyenkor az ember ha nem a megszokott mérgét kapja és diétázik ( egészségesen étkezik) normál dagokat eszik, ami a szervezete számára tökéletesen elegendő, akkor ideges, fáradt lehet ilyenkor a teli méreghez és zabáláshoz szokott egyén..



A többi írásodra meg annyit, hogy tipikus önnyugtatás, amit már írtam.

Próbálod magadnak bemesélni, hogy az ember mindenevő és természetes amit csinálsz.

Vajon a kannibálok is ezt a "természetes, mind-evőségű" dumát mondhatták mikor valaki megkérdőjelezte, hogy talán emberhúst nem kéne enni..?

2012. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
77%

Kerdezö # 39


Biologiabol, ervelestechnikabol egyes! Egy rovar es egy gerinces allat között eg es föld a különbseg, ami a felelem, a retteges es a fajdalom aterzesenek kepesseget illeti.

2012. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
62%
szerintem ezt nem tudhatod. szerintem mindegyiknek van lelke, és nem tudhatod, mit él át az a lélek. a rovar is ugyanúgy küzd az életéért, mikor meg akarod ölni. te könnyebben megölöd, mert hozzád képest nagyon kicsi. a növények is ugyanúgy félnek, ha bántani akarják őket. ezt már százszor kimutatták. a buddhista szerzetesek pl. nem ölik meg a rovarokat sem. szerintem te se tedd. nem vagyok buddhista, és nem akarok nekik reklámot csinálni, csak ezzel spec. egyetértek.
2012. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

# 44


Szerintem meg senki nem buzditott rovarkinzasra, hanem a Kerdezö furcsa hozzaszolasara valaszoltam.


Egyebkent a legtöbb nyugat-europai vegetarianus tudomanyközpontu szemleletü. Szamtalanszor kimutattak, hogy a növenyek sem felelmet, sem fajdalmat nem ereznek, ahogy azt is, hogy a legyek sem.


Forras: [link]


Ha kulturalis elöiteleteinket (elöiteleteimet) le tudnank küzdeni, akkor en bizony batoritanam a vegetarianusokat arra, hogy rovarokat egyenek.


Ime egy erdekes cikk arrol, hogy a rovarokat hogyan lehet es miert erdemes fogyasztani:


[link]


Ettöl függetlenül engem is (mint a legtöbb europait) undor fog el, ha rovarevesre gondolok.

2012. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%

annak idején azt is kimutatták, hogy a csecsemők nem éreznek semmilyen fájdalmat, és érzéstelenítés nélkül csináltak végig rajtuk mindent. nem is volt ez olyan régen, csak néhány évtizede.

engem nem zavar, ha valaki húst eszik. nem azért döntöttem úgy, hogy nem eszem húst, hogy ne okozzak fájdalmat a malacnak.

mindettől függetlenül abban biztos vagyok, hogy a kisebb állatoknak is fáj, ha bántják őket. a növényeknek is fáj.

engem semmilyen kutatás nem tud meggyőzni az ellenkezőjéről, annál is inkább, mivel számtalan kutatás meg pont azt támasztja alá, amit én gondolok, de ez végülis mindegy is.


én szeretem megfigyelni a kis rovarokat, és látom, hogy döntéseket hoznak. ha kicsit odafigyelnél, talán te is észrevennéd ezt, saját tapasztalatod alapján alakíthatnád ki a saját véleményedet (ami persze lehet, hogy ugyanaz lesz, mint ami most) és nem csak mások kutatásai, meg a tudomány mai állása meg stb. képlékeny dolgok befolyásolnának.

2012. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
Milyen erdekes, mindketten vegetarianusok vagyunk, es mennyire maskepp latjuk a vilagot!
2012. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
hát ja :D
2012. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező utolsó kérdésére:így igaz,a legyeket és a szúnyogokat is pohárral megfogom és kiengedem.Azért,mert a természetük és az ösztöneik szerint teszik a dolgaikat,még ha robbanásig idegesít is amikor sminkelés közben szemberepül,uralkodom magamon,nem érzem jogosnak,hogy kinyiffantsam.És ha söprök,és a pók útját keresztezem,megvárom,míg rémültem odébbáll,mielőtt folytatnám a munkát.
2012. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
És ha mindez furcsa,kérdezd meg,miért veszem fel az elszórt szemetet,aki mellett mindenki természetes módon elhalad.
2012. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!