Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Annak mi értelme, ha valaki...

Annak mi értelme, ha valaki mindössze csak azért lesz vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat?

Figyelt kérdés

Ezt soha nem értettem. Aki azért lesz növényevő, mert a gyomra nem bírja a húst, undorodik tőle, stb., azoknál az embereknél értem az indokot. Habár úgy olvastam, hogy ők néha magukba erőltetnek egy kis húst.


Viszont az nekem érthetetlen, hogy valaki azért nem eszik húst, mert "jaj, szegény állatok így, meg úgy".

Persze, valamilyen szinten én is sajnálom őket, de őket azért tartják, hogy el legyenek fogyasztva. Ha pedig csak evésre "használják" őket, akkor azzal semmi baj nincs!

Ezzel lehet kikergetni a világból, mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy a húsevés barbárság... Könyörgöm! Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces.

De csak az ember a barbár? Pl. egy krokodil, aki szétmarcangol BRUTÁLISAN egy antilopot, az nem? Vagy pl. a kardszárnyú delfinek, akik egy nagy bálnaanyától alattomos módon elszakítják a kicsinyét? Ne jöjjön senki azzal, hogy azok csak állatok, és az ember más, ugyanis a kardszárnyú delfinek iszonyat intelligensek...


Ez a húsfogyasztás ellen való tiltakozás tök értelmetlen. Attól, hogy nem esznek húst a vegák állatszeretetből, attól még ugyanúgy leölik az állatokat és a hús iránt ugyanúgy lesz kereslet. Akkor már inkább meg kéne enni a már megölt állatokat /úgyis mindegy már nekik/, és nem siránkozni. Legalábbis én soha nem tudnám magam megfosztani pl. egy finom pörkölttől vagy rántott hústól, csak azért, mert "jajjjj, szegény, sertés..."


A hús szerintem mellesleg kell az emberi szervezetnek... Hallottam ilyeneket, hogy a tudatos vega életmóddal pótolhatók a húshiány okozta hiányosságok, viszont én ezt nem hiszem el. Szerintem azoknak van igaza, akik azzal jönnek ilyenkor, hogy az ember igenis mindenevő és nem véletlenül evett már az ősember is húst... A természet rendje, hogy a mi fajunk mindig is fogyasztott húst. És fogyasztani is fog, remélem...


2012. okt. 13. 04:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 A kérdező kommentje:

"Nem fogja fel, nem szomorkodik amiatt, mert nem tud újból friss levegőt szívni."


Lehet, nem értek a legyekhez. :) Viszont ha már felfogásról /vagyis tudatról/ és szomorkodásról beszélünk, akkor szerintem a gerincesek között is vannak olyanok, akik nem fogják fel, hogy mi a pálya, ha történik velük valami. Pl. egy kis apró hörcsögnél, ami alig pár centi hosszú beszélhetünk egyáltalán valamiféle félelemérzetről is? Annyira mikroszemnyi agya van, hogy semmit sem fog fel a világból, csak az a kevés ösztöne hajtja. Pedig gerince van.

2012. nov. 3. 17:45
 62/68 anonim válasza:
81%

És mi bajod van ha valaki vegetáriánus?

Közöd? Nem...

2013. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
76%
En tenyleg falun nottem fel de nekem soha sem volt semmi allatom csak 3 kutyam es egy papagajom. De mi soha se vagtunk le egy allatot sem mert en tenyleg sajnalom.Es en pont azert nem eszek hust mert sajnalom az allatokat!!!
2013. aug. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
60%

Csak úgy tájékoztatás képen és én nem védeni akarom a vegákat, de amiről sokan beszélnek vagyis a bizonyos aminosavak hiánya a növényi eredetű fehérjékből, de igazából azt is meg lehet oldani hogy teljes értékű legyen csak több fajta növényt kell enni és megnézni melyik milyen arányban tartalmazza ezeket.

Hogy egy egyszerűbb példával éljek:

Tegyük fel(bár nem igaz) hogy tankoláskor te az autódba egy fajta folyadékkal feltöltöd az tankot az olaj tartályt a szélvédőmosót a hűtővizet...stb mindent.

Míg másnak mindent külön kell beszereznie és összeválogatnia..ugyanúgy fog működni az autó mintha mindent az egyben tankolnál bele..

Szóval én ezt megértem a vegák részéről én csak abban kételkedem hogy az embernek bármi baja lenne a normális vegyes étrendtől amiben van hús és sok zöldség is pl köretnek ahogy kell. Meg abban kételkedek hogy az ember növényevő, amit indoknak fel szoktak hozni hogy az embernek hosszú a bélrendszere, na de kérem annyira azért még sem hosszú mint egy valóban csak növényevő állatnak pl szarvasmarha,hanem valahol a kettő között ami fele-fele vagy inkább kicsit több növényi táplálék feldolgozására teszi alkalmassá mintsem csak és kizárólag növényevésre, ezenkívül ez a "hús rohad a belekben sem valami tudományos dolog ugyanis a nem túl zsíros jó minőségű fehér húsokat nagyon gyorsan meg lehet emészteni minden embernek, belőlem például 2 óra alatt már kb jó hogy nem ki is jön, már könnyűnek érzem magam, korog a gyomrom és éhes vagyok, de való igaz nem szoktam meg enni egyszerre másfél kiló húst...az lehet hogy rohadna a belemben hisz annyi emésztőenzime sincs az embernek egyszerre, de most komolyan ha megennék 1,5kg lencsét akkor sem hiszem hogy sokkal jobban járnék(az aztán biztos hogy az jól megerjedne az emberben:))..semmiből nem egészséges ha mértéktelenül degeszre zabáljuk magunkat.

Meg az ember nem a puszta erejével vadássza le a zsákmányt akkor már meg sem eheti? Kérdezem én ha az ember az agyával tűnt ki az állatvilágból és egyre kevésbé használt teljes fizikai erőt a táplálékszerzéskor és az életben maradáshoz, és eképpen oldotta meg az elé táruló akadályokat akkor ugyan mi a francért fejlődtek volna ki rajta olyan gyilkos eszközök mint egy oroszlán állkapcsa vagy medve karmai stb..a természetben ha valamit nem használsz ha valamit helyettesítesz valamivel akkor bizonyos dolgok nem fejlődnek vagy akár el is csökevényesednek..szóval még ha növényevő is lenne az ember, logikailag végiggondolva ez az érv sem állná meg önmagában a helyét.

A kiságyban játszó baba és az odahelyezett alma és nyuszi esete. Azzal érvelnek hogy a kisgyerek nem a nyuszit eszi meg hanem az almát..Na most ebben van némi belekötni valóm 1:Egy mindenevő miért választaná éppen a húst ha van a közelben egy alma amit jóízűen meg tud enni nincs vele különösebb munka..nem kell megnyúzni szőrt kiköpködni stb 2: Egy nagyon fiatal kisgyermekről van szó aki még csak mászni tud..az ilyen fejlettségi szinten lévő állatok eggyike sem túl vérengző típus, dobtam már be egeret én is kismacskák közé akik még csak mászni tudtak meg botorkálni, nem igazán érdekelte őket hogy megegyék, ugyanúgy ha egy arányaiban ugyanolyan fiatal oroszlánkölyökhöz rakunk nyuszit az sem foglya még bántani. Szóval ez aranyos meg minden de nem éppen tudományos megközelítés.

Az ember foga nem tarajos mint az igazi ragadozóké de nem is redős hanem gumós tehát mindenevő, olyanok a vegák mintha nem akarnék elismerni hogy ilyen állatok is léteznek csak vagy fekete vagy fehér lehet szürke nincsen.

Tehát összegezve:

A mindenevő jellemzők a mindenevőket jellemzik nem pedig a növényevőket és a húsevőket, nagyon sajnálom hogy van egy ilyen állatcsoport is nem én találtam ki.

Lehet okosan vegának lenni nem lesz semmi gond ha odafigyel mit eszik.

De hatalmas manipulálásnak tartom amikor "az ember növényevő szlogennel jönnek" és hülye vagy meg meg fogsz halni ha eszel húst is.

Állatok védelmében oké, ez dicséretes dolog ebben semmi rosszat nem látok, egy önzetlen cselekedet.

2014. dec. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért nem költözöl be egy hétre egy disznótelepre vagy csirkekeltetőbe az ólba, ketrecbe ? Akkor első kézből megtapasztalhatod, milyen érzés ott élni. Ha nem adsz tojást, tejet, árammal agyonütnek vagy egy bottal fejbe vernek, elgázosítanak és kész. Később feldolgoznak élelmiszernek,így hasznára válhatsz embertársaidnak.
2020. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
100%

"A tojástermelésre szelektált tyúkoknál a naposcsibéket kikelés után szétválogatják nemek szerint, és a hímeket vagy gázzal ölik meg, vagy egy nagy darálóba viszi őket a futószalag. Csak nagyon ritkán tartják meg őket hizlalni, mert sokat esznek, de lassan nőnek, tojást meg ugye nem tojnak, szóval veszteségesnek számít.


A tejipar pedig nem működik a tehenek rendszeres megtermékenyítése nélkül. Évente ellenek egy borjút, akiből vagy hasonlóan tejelő tehén lesz, vagy ha hím, akkor vagy azonnal levágják, vagy néhány hét vagy néhány hónap hizlalás után. Egyébként nagyon sok tehenet vemhesen küldenek vágóra, és amikor megölik őket, a méhükben a magzat még akár 10-20 percig is szenved, mielőtt oxigénhiány miatt elpusztul. Szóval elég brutál dolgok mennek, amiről persze igyekeznek mélyen hallgatni."

2020. okt. 31. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor az ember a kezdetektől /az őskortól/ számítva végig egy barbár lény volt ezek szerint? Vicces."


Igen, az ember egy barbár élőlény, tele van a történlmünk erőszakkal, számodra ez újdonság ? Még 100 évvel ezelőtt is ki kaartuk egymást irtani két világháborúban, attól, hogy te most épp egy háborúmentes, konszolidált országban élsz, nem jelenti, hogy mindenki igy él, ahogy te. És az állatok számára az ember jeelnti még mindig az erőszakos, kizsákmányoló fajt. Pontosan mit nem értesz te ebben kérdező ? Szeretnél egy maalc vagy tyúk helyében lenni ?Gondolom nem. Akkor ne gúnyolódj legalább a vegákon.

2020. nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 A kérdező kommentje:

Úristen... 8 éve tettem fel a kérdést.🤔


Bár az álláspontom nem változott. A hús igenis hozzátartozik szerintem az ember étrendjéhez. Oké, hogy a vegák boldogulnak nélküle is, de nem természetes dolog, mivel az embert mindenevőnek teremtette a természet.


Természetesen az állatok kínzását én is szívből megvetem, viszont ha egy állatot megölnek gyorsan és fájdalommentesen, nem kínozva őt, azzal a céllal, hogy elfogyasszuk, hogy a rendeltetésszerű táplálékunk legyen, azzal semmi baj nincs. Az nem brutalitás. Ennyi erővel akkor a húst evő állatok is térjenek már át a növények fogyasztására...


Én se szeretem, mikor szegény bocik vagy sertések szenvednek a vágóhídon, ettől függetlenül egy ízletes vörösboros marhapörkölttől vagy egy jó velős pacaltól még véletlenül sem fosztanám meg magam.


Persze aki húsmentes életet akar élni, nyilván elfogadom, az ő dolga. Egészségére, ha neki az úgy jó. Én maradok mindenevő, étrendemben finom husikákkal.🍖🍗🥓🥩🙂😋

2020. nov. 7. 11:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!