Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem ismerik el hogy a...

Miért nem ismerik el hogy a vegetáriánus életmód nem egészséges?

Figyelt kérdés
nincs azzal baj hogyha vegetáriánus, tiszteletben tartom, de ne mondják már azt rá hogy mennyire egészséges. Cigit sem vetem meg, de a dohányzók sem mondják azt hogy milyen tájékozatlan vagyok.
2013. szept. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Igen a hús a megrontója mindennek. Nem az a jobb hogy több zöldséget eszel meg gyümölcsöt. A hústól lettél zsírosbőrű és pattanásos beteg. Így már mindent értek.
2013. szept. 9. 22:12
 12/67 anonim ***** válasza:
37%

Én csak azt tudom mondani, hogy amióta húst eszem nincs pattanasom, szebb a bőröm,a hajam, nincs vitaminhiányom, es nem voltam beteg azóta,hogy húst eszem.

Az igaz, hogy elfáradok étkezés után, de zöldségek és gyümölcsök fogyasztása mellett dög éhes maradok, és legszívesebben a hűtőt befalnám, hiába eszek fél kiló zöldséget 1 kg gyümölccsel, még szemezgetni kezdek a csonthéjasok felé is, és legszívesebben valami keményebb kaját, pl. kenyeret is benyelnék. Ennyit a "gyümölcsevésről".

2013. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
88%
A vegetarianus nem gyumolcsevo. En eszek mindent a huson kivul. Gomba, bulgur, csicseriborso, szoja, rizs, teszta, turo,sajt,tojas stb. Nem fuvet legelek. Es sokkal valtozatosabb az etkezem mint ha hust hussal.ennek.
2013. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
81%
Elárulnád, hogy mi benne a nem egészséges? Nem kötekedésből, hanem érdekelne a biológiai indoklása annak, hogy mi egészségtelen egy olyan táplálkozásmódon, ami minden szükséges alapanyagot bejuttat a szervezetbe. Ugyanis a tejtermékekben és a tojásban minden esszenciális aminosav megtalálható (azt egyébként tudod, hogy mi?), az ásványi anyagokkal egyetemben, C-vitamint meg gondolom te sem a disznócsülökből veszel fel, hanem a narancsból.
2013. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg úgy is meg lehetne közelíteni, hogy a vegetáriánus, vagy a nem vegetáriánus (azaz húsevő is) táplálkozás a kevésbé egészségtelen?
2013. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim válasza:
18%
Igen, a vas pedig minek is a szervezetnek, ha majd vérszegény leszel és fáradékony, akkor meg veszel jó drágán gyógyszert a pótlására, mert a gyógyszer az szép is jó is.10 év múlva lesz ez érdekes, amikor nem várt eredményként a tested is jelezni fogja, hogy valami hiányzik. Nekem volt egy vegetáriánus tanárnőm, nagyjából 30 éve (akkor!) már nem evett húst...meglátszott, mégegyszer annyi idősnek tűnt, mint valójában. Szó szerint, minta kihúzták volna belőle a színt, az életkedvet. Mértéket kell tartani, néha kell enni húst. Mellesleg a hús pótlására jönnek ezek a műanyag-kamu nem tudom milyen cuccok, amik arra készültek, hogy utánozzák " annak a rossz húsnak"(ami nem hiányzik senkinek..)az ízét, amit az étkezésből ki vettek a vegák. Akkor miről is beszélünk?
2013. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim válasza:
25%

14-es:

Persze, hogy a húsban nincsen C vitamin, az egy vízben oldódó vitamin, viszont a narancsban keresgetheted A,D,E,K vitaminokat, mert azok CSAK zsírban oldódnak. A hús végülis csak a szervezet működéséhez szükséges anyagokat tartalmazza, érdemes utánaolvasni!

2013. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
90%
Azert kivancsi lennek melyik epul le hamarabb, aki hust hussal eszik, vagy aki vegetarianus. Elvegre hallott valaki olyat,hogy a sok zoldseg es gyumolcs artalmas? Nem. Viszont a sok hus az, nem is kicsit.
2013. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
95%

@Persze, hogy a húsban nincsen C vitamin, az egy vízben oldódó vitamin, viszont a narancsban keresgetheted A,D,E,K vitaminokat, mert azok CSAK zsírban oldódnak.@


És szerinted a TEJTERMÉKEKBEN mi van, ha nem zsír (tejzsír, de a növényi olaj is épp ugyanúgy jó)? Víz?


Vas: a tojásnak magasabb a vastartaéma mint bármelyik húsnak, de ne zavarjon. Ezenkívül a spenót és egyéb sötétzöld levelű növények is igen gazdag vastartalmúak.


Egyéb ilyen egyszerűen megcáfolható tény?

2013. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
96%

"0 év múlva lesz ez érdekes, amikor nem várt eredményként a tested is jelezni fogja, hogy valami hiányzik. "


Végülis csak 15 éve nem eszek húst, és tökéletes a vérképem! De mindjárt elhiszem neked :)

2013. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!