Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem ismerik el hogy a...

Miért nem ismerik el hogy a vegetáriánus életmód nem egészséges?

Figyelt kérdés
nincs azzal baj hogyha vegetáriánus, tiszteletben tartom, de ne mondják már azt rá hogy mennyire egészséges. Cigit sem vetem meg, de a dohányzók sem mondják azt hogy milyen tájékozatlan vagyok.
2013. szept. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindenki úgy táplálkozik ahogy neki jol esik. Ismerek olyan 90 éves férfit aki egész életében eszi és imádja a jó zsíros húsokat, minden nap húst kell ennie. Köszöni jol van. Viszont a 17 hónapos fiam egyszerűen nem hajlandó húst enni de nagyon szereti a sajtot párolt zöldséget, naponta 5-6 féle gyümölcsnek lennie kell itthon. Tehát szerintem mindenki érzi mire van szüksége.
2013. szept. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
76%

A válasz egyszerű. Azért, mert a vegetáriánus étrend igenis egészséges. Vas (ha már felmerült) például bőven van a vörös színű zöldségfélékben (pld cékla) és a sötétzöldekben (pld brokkoli).

Aminosavak minden formája megvan főleg a hüvelyesekben és olajos magvakban.

Vitaminok a gyümölcsökben.


Én olyant még nem láttam, akinek az orvosi leletei, vérképe stb romlott volna, ha elhagyta a húst. Olyant persze igen, akinek "hiányzott", mert továbbra is vágyott rá, kötődött az élményhez, az ízhez, stb de az egy másik történet. (És ehhez a MÁSIK történethez kapcsolódik a mesterséges műhús téma is, ezért azt mondom, ezt most hagyjuk.)

Amikor valaki azt mondja, hogy "Ha nem húst eszem, akkor éhes maradok", kapcsiból azt szoktam válaszolni, hogy "Én meg ha nem sört iszom, akkor szomjas maradok" :P

2013. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
A zöldségekben nem teljes értékű fehérje van..
2013. szept. 11. 21:39
 24/67 A kérdező kommentje:
A 17 hónapos fiadat meg sajnálom hogyha nem eszik húst, biztos nagyon egészséges lesz!
2013. szept. 11. 21:40
 25/67 A kérdező kommentje:
A kérdés meg nem arra irányúlt aki húst hússal eszik az sem egészséges. Mindennek kell lennie a táplálkozásban
2013. szept. 11. 21:42
 26/67 anonim ***** válasza:
88%

"A zöldségekben nem teljes értékű fehérje van..ű2


A tejtermékekben és a tojásban viszont igen, amit a vegetáriánusok is fogyasztanak! A vegán egy más dolog, ők direkt úgy kombinálják a zöldségeket, hogy teljes aminósavprofilt adjon ki, de a kérdés nem róluk szólt! A húsban sincs meg rengeteg vitamin és ásványi anyag, ezért eszel zöldségeket és gyümölcsöket is gondolom...


"A 17 hónapos fiadat meg sajnálom hogyha nem eszik húst, biztos nagyon egészséges lesz!"


Habár a hozzászólás nem nekem szólt, de én ismerek olyan, ma 25 éves fiatalembert, aki soha nem evett húst és makk egészséges, épp most végzi a 2. diplomáját külföldön. Nem tudom, mi sajnálnivaló van egy egészséges, gyilkolásmentes étrenden!

2013. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező! Örülnél neki ha olyan étrended lenne mint a fiamnak. Ezek szerint , lekéne fognom a gyereket és erőszakkal bele kéne tömnöm a húst még akkor is ha kihányná. Én meg téged sajnállak, több zöldséget és gyümölcsöt egyél, serkenti az agyat.
2013. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy egészséges a fiam. Másfél évesen beszél és számol nem a húsnak köszönheti mert abbol eszik de keveset, éppen eleget ezek szerint. Mind képességeiben mind méretben meghaladja a korosztályát.
2013. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
82%

>> A zöldségekben nem teljes értékű fehérje van.. >>


Teljes értékü fehérje az, amiben minden esszenciális aminosav megtalálható. Ha jól emlékszem, a szakirodalom húsz ilyent sorol fel.


Már most azt a részigazságot, hogy az EGYES zöldségekben nem teljes értékü fehérje van, azaz mondjuk pld ha csak kizárólag zöldborsót eszem(!), abban nincs minden esszenciális aminosav, természetesen el kell ismerni. Csakhogy senki nem állitotta, hogy a vegetariánus kizárólag egy féle zöldséget eszik! Sőt, részemről rosszindulatú és durva csúsztatásnak tartom, és kikérem magamnak az ilyen érvelést.



Vagy egy érthetőbb példával:

Az átlagos húsevő átlagos ebédje a hús mellé egy, de legfeljebb kétféle, többnyire fantáziátlanul elkészitett, kizárólag köretnek szánt növényi eredetü étel, mondjuk egy tipikus főfogás lehetne a csirkecomb sült krumplival vagy főtt rizzsel, és jó esetben ubisalival. Érzésem szerint a húsevők abból indulnak ki, hogy a normál vega ebéd tipikusan ugyanez, hús nélkül. Példánkban tehát üres főtt rizs ubisalival. (Fúj)

A valóság meg az, hogy a gondosan összeállitott és tudatosan választékos, tipikusan vega főétel mondjuk:

Szezámmagos brokkoli babbal és főtt árpával, párolt vegyes zöldséggel, bő olivaolajjal, és célkalével. Legalább tizféle növényi eredetü étel, és ez még csak egy fogás volt.


Az egészségügyi vonatkozások másik része, (mert ugye a kérdés nem arról szól, hogy mi igényel szükségtelen eröszakot és ártást, hanem hogy mi a jó az ÉN kis belemnek,) hogy a húsz esszenciális aminosavat 2-3 étkezésből is be lehet vinni egészségügyi bonyodalmaktól mentesen.

Ami szintén aláirandó részigazság, hogy ezek mindegyikét tartalmazza az állati fehérje minden egyes falatja egyszerre, (igaz, hogy feleslegesen, mint az az előbbi mondatból következik,) ám ezért nagy árat fizet a húsevő, ugyanis

- az esszenciális aminosavak EMBERI fehérjékben épülnek be, - a hús ÁLLATI fehérjét tartalmaz, nem használható fel közvetlenül.

- miközben elég a növényi ételekből az alap formájukat magunkhoz venni, a húsból nyert fehérjéhez a szervezetnek előbb le kell bontania az ÁLLATI fehérjét az ugyanolyan aminosavakra, amiket a növényi ételekböl is megkaphattunk, majd csak ezután épithetjük be EMBERI fehérjékként.


Tehát a húsevéssel beiktatunk egy felesleges fázist, ami felesleges többlet energiát igényel az étel feldolgozásához.

2013. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
100%

"Teljes értékü fehérje az, amiben minden esszenciális aminosav megtalálható. Ha jól emlékszem, a szakirodalom húsz ilyent sorol fel. "


Igazából ez nem igaz, 9 az esszenciális és 12 a non-esszenciális (amit a szervezet is elő képes állítani)

2013. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!