Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem ismerik el hogy a...

Miért nem ismerik el hogy a vegetáriánus életmód nem egészséges?

Figyelt kérdés
nincs azzal baj hogyha vegetáriánus, tiszteletben tartom, de ne mondják már azt rá hogy mennyire egészséges. Cigit sem vetem meg, de a dohányzók sem mondják azt hogy milyen tájékozatlan vagyok.
2013. szept. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Fehérjekészítményekkel :D
2013. szept. 29. 22:32
 42/67 anonim ***** válasza:
70%

<< az eszkimók mielőtt a technika elért volna a sarkokra gyakorlatilag húson életek >>


...átlag 25-30 évig, azt miért nem teszed hozzá? :D :D

És egyébként is, az hogy a hús IS választható mondjuk extrém körülmények között az életben maradáshoz, hol bizonyítja hogy ALAPVETŐEN SZÜKSÉGES?


Ellenpéldaként meg ott a sokmillió indiai akik világéletükben vegák voltak és jól elélnek.



<< egyfelől 10 szeresébe kerül a húsnak másfelől szar az íze. >>


Mert nem a csilivili bioboltban kell vásárolni, ahogy a nagyon kezdő vegák. Őstermelőktől házi zöldségek, stb


<< intenzív edzést, izomnövelést LEHETETLEN vegetáriusként csinálni mindenféle proteinturmix nélkül >>


Erre már azóta tett fel valaki honlapot ellenpéldának, de én se így hallottam azoktól, akik meg is próbálták.


<< a sok vitamin persze egészséges DE bőven nem kell annyi >>


na és?


<< a vegák legnagyobb fehérjeforrása a tojás >>


erre is kaptál már választ.

És egyébként nem is feltétlenül igaz. Még a teljesen vegánok is megoldják, hogy a proteinháztartásuk rendben legyen. Erről (és az aminosavakról, mert valójában AZOK a fehérjék építőkövei,) írtam ugyanitt korábban bővebben.



<< Ha meg sportolsz mint tudjuk az izmok lebontják az izomsejteket, hogy fehérjéhez jussanak amivel táplálhatják a többi izomsejtet. >>


Mármint a saját szervezetének az izomsejtjeit????

2013. szept. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:
Igen a saját szervezetének izmosejtjei épülnek le
2013. okt. 1. 16:44
 44/67 anonim ***** válasza:
83%
És ezt a förtelmes baromságot mégis hol olvastad? :D Bemásolnád egy tudományos értekezés erre vonatkozó cikkjét?
2013. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltételezem, hogy tudsz angolul ha a saját anyanyelveden is csak hülyeségeket írsz, de hátha, itt egy friss tanulmány összefoglalása (ha szeretnéd belinkelem a teljeset, de kizárt hogy elolvasnád...)


[link]

2013. okt. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
83%

Nézd meg a Forks Over Knives című filmet.

Vagy menj be egy onkológiai osztály menzájára.

És választ is kapsz a kérdésedre!

2013. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
83%

<< Igen a saját szervezetének izmosejtjei épülnek le >>


de tényleg, ezt én már nem kommentálom...


megyek röhögni.... :D

2013. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
96%

Na jó. Annyit erről:

- Az izom szövetek tudtommal ELSORVADHATNAK, éspedig egészséges izom is csak pont akkor, ha elhanyagolják a mozgást. Pont ellenkezőleg, szóval nem úgy, hogy egymást falják fel az "extra fehérjeszükséglet" fedezésére, mert valaki sokat sportol.


Olyan is van, hogy egy adott szövet vagy szerv sejtjeinek egy része "túl falánk" lesz, és a tápanyagot gyorsabban veszi fel a többiek elől. A jelenséget ráknak hívják.


Egyik sem kezelhető húsevéssel.

2013. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:
Igen, de hogyha nincs NORMÁLIS fehérjebevitel, akkor igenis gyengülnek az izmok, épülnek le
2013. okt. 3. 15:15
 50/67 anonim ***** válasza:
85%
De áruld már el, miért NE lenne normális fehérjebevitel a vegetáriánusoknál?!
2013. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!