Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem ismerik el hogy a...

Miért nem ismerik el hogy a vegetáriánus életmód nem egészséges?

Figyelt kérdés
nincs azzal baj hogyha vegetáriánus, tiszteletben tartom, de ne mondják már azt rá hogy mennyire egészséges. Cigit sem vetem meg, de a dohányzók sem mondják azt hogy milyen tájékozatlan vagyok.
2013. szept. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
96%

#22 és #29 is én voltam, utóbbi a normális fehérjebevitelről, szerintem olvass vissza lassabban, nem szeretem feleslegesen ismételgetni magamat.


Azon kívül:


Az emberi fehérje szervezetbe épüléséhez az ezeket alkotó esszenciális aminosavakra van szükség. Azaz nem fehérjére, hanem aminosavakra! Húsevés esetén ez úgy szokott megvalósulni, hogy a bevitt állati fehérjéket a szervezet megemészti, lebontja (többek között) ezekre az esszenciális aminosavakra, majd ezekből építi fel magának az emberi fehérjéket:nem pedig közvetlenül az állati fehérjét építi be!

Namármost, aminosavak a tisztán növényi eredetű ételekben is vannak.Igaz, hogy nem mindegyik növényben mindegyik aminosav, de az összes fellelhető legalább bizonyos növényi ételekben.

" A fehérjék biológiai értékét esszenciális aminosav tartalmuk határozza meg. Az ELSŐRENDŰ vagy KOMPLETT FEHÉRJÉK VALAMENNYI ESSZENCIÁLIS AMINOSAVAT A MEGFELELŐ MENNYISÉGBEN TARTALMAZZÁK, és így egyedüli fehérjeforrásként is kielégítőek. EBBE A CSOPORTBA TARTOZIK AZ ÁLLATI EREDETŰ FEHÉRJÉK TÚLNYOMÓ RÉSZE (TOJÁS, TEJ, HÚSFÉLÉK, HAL). A MÁSODRENDŰ VAGY INKOMPLETT FEHÉRJÉK EGYES ESSZENCIÁLIS AMINOSAVAKBAN HIÁNYOSAK, EZÉRT ÖNMAGUKBAN ELÉGTELEN FEHÉRJEFORRÁSOK!!!! De komplett vagy másik inkomplett fehérjével kiegészítve teljes értékűvé tehetők. A MÁSODRENDŰ FEHÉRJÉK CSOPORTJÁT ZÖMÉBEN A NÖVÉNYI FEHÉRJÉK ALKOTJÁK." (Részlet a Tápanyagtáblázat, Táplálkozástan és tápanyag-összetétel című könyvből Szerkesztette: Dr. Bíró György és Dr. Lindner Károly MEDICINA KÖNYVKIADÓ RT - BP,1999.)


továbbá innen:

[link]

külön neked javaslom a "válaszok a hozzászólásokra" című cikkemet.

2013. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:
Nem értem miért olyan nehéz ezt felfogni. Ennyi kész
2013. okt. 4. 18:50
 53/67 anonim ***** válasza:
80%
Hát én se értem, miért olyan nehéz ezt felfognod. :D
2013. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
84%

A másodrendű vagy inkomplett fehérjék ... MÁSIK INKOMPLETT FEHÉRJÉVEL KIEGÉSZÍTVE TELJES ÉRTÉKŰVÉ TEHETŐEK.

A MÁSODRENDŰ FEHÉRJÉK CSOPORTJÁT ZÖMÉBEN A NÖVÉNYI FEHÉRJÉK ALKOTJÁK.



Még egyszer:

- A húsban megvan mind a (mondjuk) 20 szükséges aminosav.


- A zöldborsóban csak 10 (ezért inkomplett)

- A brokkoliban csak 12 (ezért ez is inkomplett)

- A mogyoróban csak 16 (ezért ez is inkomplett)



Aki kizárólag zöldborsóval stb táplálkozik, az is nem vega hanem inkomplett :D :D :D


De a vegetariánus MINDEN növényi táplálékkal, harmonikusan összeválogatott ételeket eszik, hogy összességében meglegyen minden szükséges aminosav, pld ami a zöldborsóban nincs, az a mogyoróban viszont megvan, és viszont. Így az emberi fehérjéhez szükséges összes tényező már kompletté teszi a táplálkozást.

2013. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:

De gondolom senki sem úgy étkezik hogy megnézi milyen aminosav van benne és hogy pont azokat egye ugyanakkor.

Elég nehéz bevinni zöldségből egy nap az összes aminosavat.

2013. okt. 5. 09:07
 56/67 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell EGY NAP bevinni az összes aminosavat. Ez az egyik nagy legenda, aminek természetesen semmi köze az igazsághoz.


És de, lényegében a vegetáriánusok gondosan figyelnek arra, hogy mindenféle jellegű növényi eredetű ételt rendszeresen egyenek. A számok, amiket írtam, hogy melyikben mennyi db aminosav van, az kamu volt (bocs) és csak a szemléltetés végett írtam, de nem is az a lényeg, hogy mindenki dietetikus szakorvos legyen, hanem hogy természetes módon fogyasszon rendszeresen (ahogy a példám sugallta) egyaránt zöldségeket, gyümölcsféléket, olajos magvakat és csonthéjasokat, valamint hüvelyeseket.



Ezért vagyok külön mérges azokra, akik úgy próbálnak érvelni a vegetarianizmus ellen, hogy pld kizárólag paradicsomból nem lehet egészségesen táplálkozni. Mert hát pont ez az, hogy csak a hülye gondolhatja komolyan, hogy pár darab zöldség már vegetáriánus étrend.

2013. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező. Te nagyon sôtét vagy!
2013. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
91%

#57:

Érvelésed ékesszóló, meggyőző erőd egyszerűen lenyűgöző :D

2013. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
36%
Köszi srácok, jót nevettem :) Teljesen mindegy hogy ki eszik itt húst és ki nem, a legtöbb válaszoló egy gyökér ;) Köszönhetitek a stílusotoknak. Itt mindenki annyira nagyon okos, jártas az orvostudományban, biológiában, kémiában. Hát tudjátok az a helyzet hogy agymosó könyvet is lehet írni :)
2013. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
37%

Intenzív edzés közben a nagyobb terhelés alatt lévő izomsejteket a szervezet elsősorban a már meglévő izomsejtek lebontásával táplálja mivel azokat a legkönnyebb újra beépíteni. Az, hogy utána a fehérjéből dolgozza vissza a lebontott izomsejteket már más téma. Amúgy a legnagyobb érv a vegaság ellen az, hogy az ingerszegény étrend és környezet is megbetegíthet még ha biológiailag elméletileg egészséges is vagy. Szóval ha neked hányingered van attól, hogy egész nap növényeket kell enned akkor még ha be is viszel minden tápanyagot gyengének és letörtnek fogod magad érezni.(bár erre van szintén növényi megoldás de mint tudjuk az kicsiny országunkban illegális)


Jah az meg, hogy sportolni, izmot növelni csak növényeken? 3 lehetőség van:


1:(a legvalószínűbb) nagy kamu, 100-ból ha egynek sikarül a többi feladja és csal.

(az az 1% jön aki nem adta fel)


2:Nyomatja a proteinturmixot meg az edzőlöttyöket ami nem elég, hogy messze egészségtelenebb mintha enne rendesen. Ha azt a részét is nézzük, hogy az egyetlen logikus érv vegának lenni az, hogy nem akar állatok gyilkosságában része venni hát, melyik rosszabb ha megeszed a fájdalommentesen pillanatok alatt levágott tenyészállatot aki csak ezért élt és ígyis-úgyis ez a vége VAGY állatok ezreit mérgezed meg a melléktermékekkel amik ugye óceánba és a környezetbe mennek (mellesleg ezzel a többi embernek is ártasz) és akkor ugye ezek a szerek mielőtt boltba mennek állatkísérleteken kell, hogy átessenek, és a kísérleti állatokkal mi történik? Meghalnak. Azt meg csak isten tudja mennyi állati mellékterméket raknak a 100%-ban növényi edzőporba, mert a megtehetik és ha olcsóbb miért ne tennék?


3:Aki tényleg vega és tényleg izmot épít (megjegyzem ez az 1%-nak is az 1%-a) na őt tisztelem mert kivételes kitartás és fegyelem kell hozzá, de nem menne mindenkinek mert kellenek hozzá: gének, szerencse, megfelelő környezet és anyagi helyzet. Szóval nem mindenkinek sikerülhet, pl. nekem nincs meg a környezetem és a pénztárcám se hozzá akkor én most adjam fel az álmomat, hogy boxoló leszek, hogy megmentsek pár tenyészállatot akiket igazán nem is mentek meg mert ígyis-úgyis meghalnak max más eszi meg őket?

2013. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!