Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a vegetariánus életmódot. Hogyan kezdjek hozzá? Mi az ami legyen otthon? Olcsóbban jövök ki? Könyveket, videókat tudtok ajánlani? Minden érdekel, különösképp kidolgozott étrendek, tanácsok!

Figyelt kérdés
Jelenleg húst is eszem, "normál" módon folytatom mindennapjaim, kávé cigi is játszik
2015. aug. 5. 09:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Léteznek vegetáriánus felvágottak, otthon is lehet csinálni. Nekem a saláta, paradicsom, sajt és esetleg főtt tojás a szendvicsbe teljesen elég. Pörköltet lehet csinálni szejtánból, karfiolból, gombából brokkoliból stb. Húsleves helyett egyél zöldséglevest, tojáslevest, krémleveseket, ha megbarátkozol a szójával akkor tofu levest. Először érdemesebb egyszerűbb kajákkal kezdeni, rántott gomba, rántott cukini, rántott sajt ugyanúgy rizs vagy krumpli körettel. Aztán ha kezdesz belejönni, próbáld ki a zöldség fasírtokat, ugyanúgy készülnek mint a rendes fasírt, csak darálthús helyett reszelt zöldségeket raksz bele. Ezt lehet ezerféleképpen variálni. Lehet enni főzelékeket töménytelen mennyiségben, főtt krumplival, tükörtojással, fasírttal, ez is szinte végtelen számú variációs lehetőség. Ha hús jellegű ételre vágysz, a szejtán jó alternatíva, lehet rántani, pácolni, sütőben sütni. Szoktam pl vörösboros "marhapörköltet" csinálni belőle, sokan észre sem vennék hogy nem húsból van. Igazából ez csak gyakorlat és kreativitás kérdése.

Leírom neked, hogy az utóbbi napokban miket ettem:

Reggeli: Zabpehely proteinturmixal ( ez minden napos, a többi naphoz nem írom le)

Tízórai: 2 szelet pirítós vega pástétommal (hamé márkájú) és paradicsommal

Ebéd: Mézes mistáros szója csíkok (szejtánnal is lehet) barnarizzsel

Vacsora: Vegyessaláta grillezett sajttal


Tízórai: Mákos-gyümölcsös zabkása

Ebéd: Rántott patiszon krumplipürével, tartárral

Tízórai: sajttál fehérszőlővel

Vacsora: Fűszeres zöldség vok


Tízórai: Protein palacsinta ribizlilekvárral és friss ribizlivel

Ebéd: Cukkini szószos makaróni

Uzsonna: Sült alma

Vacsora: Franciasaláta pirítóssal


Tízórai: Sajtos gofri

Ebéd: Cukkini krémleves rizsfasírttal

Uzsonna: Gyümölcssaláta

Vacsora: Vegyessaláta

2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából rájöttem közben hogy nekem nincs ilyen konkrét meghatározott napi 5x-i étkezési igényem, van amikor csak 2x eszek de van amikor meg 5x van hogy 3x.... stb. Nem tudom ez mennyire fontos de én így csinálom, eddig bajom nem volt tőle :D A zöldséges szendvics jó ötlet, a halra azért gondoltam mert úgy tudtam azt szabad. Tulajdonképp nem szükséges az alap kajákkal kezdeni mert tudok főzni (rendesen, mindenfélét.) :D Szerintem jövő héttől kezdem... Fura lesz a szendvics hús nélkül :(

Mennyivel jön így ki olcsóbban/drágábban a havi kaja?

Köszönöm szépen a további válaszokat és azt eddigieket is.

2015. aug. 5. 13:10
 13/29 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén szólva szerintem kicsit drágább a vegetáriánus étkezés. A hús mentes felvágottak, szendvicskrémek általában drágábbak. Ráadásul aki áttér a vegetáriánus táplálkozásra és észreveszi annak áldásos hatásait, egyre jobban elkezd figyelni arra, hogy mit eszik, és jönnek a bio zöldségek, csírák, olajos magvak, teljes kiőrlésű pékáruk, ami nem egy olcsó mulatság. Mindenesetre ezt nehéz így megmondani, mert vajas kenyeren is el lehet éldegélni, akkor nyilván olcsóbb. Igazából az a meghatározó, hogy mennyire vagy ínyenc.
2015. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha nem veszel szemetet, műkaját - tehát húsmentes felvágottat, szójavirslit, szója nuggets és társait, akkor olcsób.


Ehelyett 1000 féle zöldséges szendvicset el lehet készíteni a rukkolás-aszaltparadicsomos-parmezánostól kezdve a fetás-hagymás-olajbogyóson át a cukkinis-citromfüves-túrókrémesig...


Maguk a zöldségek olcsóbbak, mint a hús, szóval hülyeségek nélkül lényegesen olcsóbban kijön az ember.

2015. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

" Mivel pótolod a munkhelyi felvágottas/sonkás szendvicset ? A pörköltet? A vasárnapi húslevest? Ilyen dolgok érdekelnének...."


A szendvicset már írtam.

Pörkölt = gombapörkölt, erdei gombapaprikás, soft tofuból is nagyon finom pörköltet lehet csinálni egy kis zöldbabbal, cukkinipörkölt, padlizsánpörkölt

Húsleves = zöldségleves répával, fehérrépával, karalábévval, póréhagymával, zellerrel, nyammi :) De körülnbelül 20000000 féle zöldségleves és zöldségkrémleves létezik.

2015. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha halat eszel, nem vagy vega, eszel húst, mi a kérdés?


Ha elhagyod az állatok húsát, zsírját, belsőségeit (szóval ovo-lakto vega leszel), akkor koncentrálj a többi komplett állati fehérjére, annyi. A tojás különösen értékes.


Minek ide kidolgozott étrend, ki él aszerint? :D Tudom, van, aki igen, furák. Millióféle vega étrend van, ott vannak a 80/10/10 nyersvegánok, vagy én, ketogén paleo vonalon :D S még én is sokféleképpen tudom csinálni... Egyénre szabott étrend kell s hiába ír egy étrend mondjuk narancsot, ha körteszezon van s azt jobban is szereted :D

2015. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%

A munkahelyi szendvics? A párom jár munkába, na ő rizst vagy krumplit visz rántottával, gyümölcsös rizst, kókuszos sütit, kakaós-banános-mazsolás zabkását... De főleg a rántottás rizst, elég jól elvan. Ő ilyen félig paleo vega, félig rizs és krumpli étrenden van, millió vega ételt nem eszik meg... Én olajos magvat, zöldséget és tojást eszem kb. mindig :D Teljesen jó.

Húsleves helyett zöldségleves, pörkölt helyett zöldségpörkölt, sokkal finomabb, mint a bolti ízetlen húsokból, de pl. a házi nyulat is veri a legtöbb zöldség a szememben. OK, én zöldségimádó vagyok és sosem szerettem a sovány húst :D


Költségek? Merőben a vega étrendtől és az előző étrendtől függ. Nekem gondolom ugyanaz (mintha valaha is ettem volna gyakran húst :D) vagy ha nem 400 forintos lazacot nézek, akkor olcsóbb a vega étrend... A paleo is ugyanaz, a ketogén viszont durván olcsóbb és jólesőbb, mint bármi más, amit próbáltam. De van, akinek ezek mind drágábbak...

Ha mindenből biot veszel meg elkezdesz rizstejet inni meg flancos izéket venni, az drágít. Vagy ha napi 30 deka málnát és 3 avokádót eszel... A bolti kész cuccok, rágcsák elhagyása viszont olcsóbbá és egyben egészségesebbé teszi az étrendedet (már ha nem valami rosszal helyettesíted a kihagyottakat).

Szóval ezt nem lehet megmondani. Össze tudnék magamnak állítani egy ötször olyan drága étrendet, mint a mostani. Nem igénylem, zavarna is egy idő után, de azért finom és egészséges lenne...

2015. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%
#13: Csak pár apró kiegészítés. A vaj nekem inkább drága elem, bár oké, legalább kalóriadús... Az olajos magvakat nem tartom drágának (már amelyiket), extrém csóróként is napi szinten eszem őket, igaz, nekem fontosak. A csíra rém olcsó, ha maga készíti az ember, párszáz forintért akkora csomag retekmagot kapok, hogy egész évben elég (nem nonstop esszük, inkább csak télen. sokat pedig végképp nem megy belőle, de poénos). Mondjuk kókusztejnél s hasonlóknál ugyanez van: ha maga csinálja az ember, jóval olcsóbb.
2015. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

csíra? Búza és retekcsíra? Paleo? Ketogén? Atya ég! Magyarázzátok meg egy picit ezeket légyszíves!

Csíra miért hogyan mikor mennyit mire? tofu?

Paleo? Ketogén?

ÉS akkor most az ellenzők/hiánybetegek kivételével felpontoztam mindenkit, várom a további válaszokat, az eddigieket köszönöm!

2015. aug. 5. 15:13
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
Erre a paleo ketogénesre légyszi ne hallgass, semmi értelme. A ketogén speciális étrend súlyos epilepsziások számára, a paleo ezzel szemben egy agymosott amerikai baromság, mely szerint ősember módjára kellene étkeznünk, mert az "egészséges".
2015. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!