Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étkezési szokás lenne...

Milyen étkezési szokás lenne a megoldás, hogy megóvjuk földünket? (Vegánok érvek nem érdekelnek, számomra túl agresszív)

Figyelt kérdés
Jelentős-e egyáltalán az étkezés ilyen szempontból? Együk egyszerűen azt amit a szervezetünk kíván? Vegetáriánus ötleteket szívesen meghallgatok, érdekel a téma, de mint fent is írtam, az agresszív vegánok sajnos teljesen eltaszítottak ettől az étrendtől.
2016. febr. 26. 12:31
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%

Minnél kevesebb a vegetáriánus, annál kisebb erdőirtást lehet/kell végezni Amazóniában.

.

A Föld védelmében -szerintem- nem játszik nagy szerepet az étkezési szokás.

Az üvegház-hatást okozó gázok növekedéséért nem tehetők felelőssé az étkezési szokások.

2016. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hm.. Állattartással megtarthatóbb a föld minősége, tehát kevesebb újabb földterületre lenne szükség. Mi mezőgazdasággal foglalkozunk, állati trágya nélkül 2-3 évente újabb termőföldre lenne szükség a minőségi termény előállításához, vagy agyonvegyszerezzük, kivéve rovarölőt és eladjuk Bio-ként. Próbáltuk a komposztálást is. Ezzel egy rohadt nagy baj volt. Ha valami betegsége volt a komposztálandó növénynek, akkor bizony nagy eséllyel előjött a következő szezonban. Az állati trágyánál ilyen probléma nincs. Amikor az állat pedig eléri azt a stádiumot, hogy vágásra alkalmas, akkor hasznosítjuk, mint ételt. Ezt lehetne a megoldás. Ésszerűen tartani az állatokat és segítségükkel növényeket termeszteni.
2016. febr. 26. 13:08
 3/35 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem az a legfontosabb, hogy ne pazarolj. Szinte mindegy, hogy mit eszel, ha nincs maradék, amit kidobj, akkor sokat teszel a környezetért.
2016. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%
Meg kellene kérni a gazdag nyugaton élőket, ne zabáljanak annyit, mint egy disznó. Főleg a húsfélére gondolok. És ne vegyenek annyi kaját, még ha telik is rá, de felét kidobják.
2016. febr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én is nyugaton élek, bajoroszágban, és soha nem dobjuk ki az ételt, mindent megeszünk. Itt ezt nem tapasztalom.
2016. febr. 26. 13:26
 6/35 anonim ***** válasza:

A világon élelmiszer felesleg van, mégha sokan is éheznek, mennyi tejet, tojást húst stb semmisitünk meg, plsuz a lakossági szemét, ami tény nyugat európában jobban ujra hasznositják, például gyüjtik a zsáraz kenyeret stb...

Szerintem a helyben termelt és elfogyasztott termékek jelentenék a megoldást, mert nagyon jó a spanyol barack, vagy az olasz, de magyarországon sok termelőt tönkre tett, miközbe környezet szennyezés az ide hozni, nagyüzembe permeteznek agreszív szereket használnak.

De mitől akarod megoldani a földünket ?

Inkább az embereket a sok szeméttől amit megeszünk, magunkat kell megóvni.

2016. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én is helyi gazdálkodás híve vagyok, de nem hiszem, hogy ez állattartás nélkül működne-e.
2016. febr. 26. 13:51
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

Elnézést hogy pont egy vegán oldalon találtam meg ezt a két táblázatot :), valamikor régen olvastam, és mély nyomokat hagyott bennem (a szöveget szerintem nem is kell elolvasni)


[link]


Az 1-essel nem értek egyet, a húsfogyasztás fenntartásához rengeteg takarmányt kell megtermelni, tehát közvetve több növény "elfogyasztásával" jár. Pl kizárólag erre a táblázatra hagyatkozva csirkét enni környezetbarátabb mint marhát. Egyszer olvastam egy cikket arról is hogy az USA-ban olyan mértékű a marhatartás, hogy a kibocsátott CO2 befolyásolja az üvegházhatást. Nem tudom hogy ez igaz-e, próbálj rákeresni.


A trágyázáshoz nem tudok hozzászólni.


Ami rövidtávon is kivitelezhető lenne talán, az a csomagolóanyagok mennyiségének csökkentése.

2016. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

A nagyipari állattartás teszi ki az üvegházhatású gázok termelésének 40%-át. Az esőerdőket azért irtják, hogy megfelelő mennyiségű takarmányt tudjak termelni az állatoknak.


Egy kiló hús kitermeléséhez konkrétan 10x annyi takarmányra van szükség, mint amennyi zöldség vagy gabona emberi fogyasztásra kellene.


Ilyen szempontból tisztán vegán, esetleg visszafogott lakto-ovo vegetáriánus életmód segítene sokat a bolygónkon.

2016. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Mint a kérdésben is említettem, nem vagyok kíváncsi a vegán "érvekre". Gyerekesnek és butaságnak tartom, számomra semleges, semmitmondó, közömbös. Ignorálom.
2016. febr. 26. 21:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!