Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étkezési szokás lenne...

Milyen étkezési szokás lenne a megoldás, hogy megóvjuk földünket? (Vegánok érvek nem érdekelnek, számomra túl agresszív)

Figyelt kérdés
Jelentős-e egyáltalán az étkezés ilyen szempontból? Együk egyszerűen azt amit a szervezetünk kíván? Vegetáriánus ötleteket szívesen meghallgatok, érdekel a téma, de mint fent is írtam, az agresszív vegánok sajnos teljesen eltaszítottak ettől az étrendtől.
2016. febr. 26. 12:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,én nem vagyok vegán (vegetáriánus csak), de ettől még ez az igazság. Ilyen szempontból én sem sokat teszek hozzá a témához. De a tényeket mi értelme tagadni, azt magyarázd már el.
2016. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Szerinted ezek a tények, szerintem pedig állattartás nélkül nem lehet normálisan termelni.
2016. febr. 27. 08:58
 13/35 Kim Bo Mao ***** válasza:

Egy ovo-lakto vegetáriánus nem ellenzi az állattartást általában, hiszen a tejtermékek, és a tojás, méz is állatoktól vannak. Inkább az arányra kellene figyelni. Általában a legnagyobb ételkidobás nem a szimpla háztartásokban vannak, hanem éttermekben, üzletekben. De ez ha úgy vesszük energetikailag úgyis visszakerül valamilyen módon a földbe, mert lebomló maradványok. Az élővilágnak megvan a maga körforgása "lánca", a baj, hogy az ember nagyon belepiszkál, bizonyos állatokból sokkal több lesz-ezzel az életterük is nő-, míg más állatoké csökken. Ez rombolja a természet sokszínűségét. Pl.: ausztráliában régen nem volt macska, de telepesek bevitték és a házimacska többszáz madárfajt kiírtott.

Az étkezés szerintem saját magunknak a legfontosabb, hogy mit mivel eszünk vagy nem eszünk, a Földnek inkább az a fontos, hogy honnan esszük és mennyit?

2016. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
En csak vega vagyok, de mondd mar meg ha annyira nem erdekelnek a vegan ervek akkor miert itt teszed fel a kerdest?
2016. febr. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Bocs nem olvastam el az egészet. Egyébként a vegánok nem agresszivek, ez olyan általánositás, mint hogy a húsevők idióták... Van ilyen is olyan is, de emiatt elitelni az egesz veganizmust, szerintem ez a gyerekes.
2016. febr. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Nem itélem el, csak abszolút nem érdekel.
2016. febr. 29. 08:12
 17/35 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Azzal, hogy kizársz egy embercsoportot a táplálkozási szokása miatt, főleg, ha étkezési szokás kapcsolatában kérdezel azt mutatja, hogy nem is igazán fontos neked a válasz megtalálása, csak mintha olyan érvelést akarnál hallani ami számodra "megfelel", ami számodra igaz. A problémát mindig a lehető legtöbb szögből kell megvizsgálni, ha egyet kizársz mert nem tetszik az iránya máris elsiklassz egy esetlegesen rejtett jobb megoldásról. De te tudod.
2016. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
A vegán életmód egy tucat dolog mostanság, menő, egyedi stb... De ne gyerekeskedjünk és gondolkodjunk reálisan.
2016. febr. 29. 20:03
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a könyvet:


[link]


Nem azért jó a vegán étrend, mert a vegánok azt mondják. Vannak hülye vegánok, de ők a vegánság nélkül is hülyék lennének.

A könyv, amit linkeltem, pontosan leírja hogy miért ideális ez az étrend. De bárhol máshol is utánaolvashatsz, hogy az állati eredetű táplálékok nem jók a szervezet számára.


Én vegán vagyok, de nem erőszakolom másokra. Régebben azt mondtam, hogy soha nem leszek vegán, mert nehogy már valaki megmondja nekem, hogy milyen szabályok szerint kell élnem. De aztán érdekelni kezdett a téma, olvastam róla, néztem filmeket, és végül mindez meggyőzött. Én elég gyorsan átálltam, de én nem szeretem a húst, se a tojást, és egy ideje tejet sem ittam, csak szója/mandulatejet mert jobban ízlett. De van, aki más étrenden nőtt fel, tőlük nem is várnám el, hogy egy-két nap alatt változtassanak a szokásaikon.


De a lényeg: minél több zöldséget, gyümölcsöt, gabonafélét eszel, annál jobb. A bab, borsó, krumpli, tészta, rizs a legolcsóbb élelmiszerek közé tartoznak, csak hogy pár példát mondjak.


Ha a földet akarod megóvni, arra is az a legjobb, ha kevesebb húst eszel. Az állatok eltartásához rengeteg termőföld kell, ehhez a témához kapcsolódik a Cowspiracy című film. Talán Yourofsky is említi, bár nem emlékszem pontosan, de mindenképpen ajánlom ezt a videót (az elején talán egy kicsit túl vehemens az előadó, de próbáld elnézni, mert nagyon érdekes): https://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak


A Youtube-on rengeteg receptet találsz, csak keress rá: vegetarian recipes, plant based recipes.

2016. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

"az állatok etetéséhez rengeteg termőföld kell"


Az emberek etetéséhez is. És miből lesz trágya? Komposzt? Na ne... Kiismerem magamat mezőgazdaságban, senkinem fog kompossztal jó termést előállítani. Nem működik a csak vegán életmód, szükségünk van állati eredetű táplálékra. a B12 vitamint be kell vinnünk.

2016. márc. 2. 20:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!