Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen étkezési szokás lenne...

Milyen étkezési szokás lenne a megoldás, hogy megóvjuk földünket? (Vegánok érvek nem érdekelnek, számomra túl agresszív)

Figyelt kérdés
Jelentős-e egyáltalán az étkezés ilyen szempontból? Együk egyszerűen azt amit a szervezetünk kíván? Vegetáriánus ötleteket szívesen meghallgatok, érdekel a téma, de mint fent is írtam, az agresszív vegánok sajnos teljesen eltaszítottak ettől az étrendtől.
2016. febr. 26. 12:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nézel utána rendesen, akkor nem fogod átlátni. Nincs szükségünk állati eredetű tápanyagokra. Rengeteg tanulmány kimutatja ezt, az általam linkelt könyvben sokat megtalálsz.

Nem érzem azt, hogy valóban ismereteket akarsz gyűjteni. Ha tényleg érdekelne a föld jóléte, akkor átgondolnál számodra új nézőpontokat is. Én most pont nem azt mondtam, amit te hallani akartál. Engem is érdekel a téma, de nem szeretnék agresszív vegánnak tűnni, így inkább hagyjuk.

De ettől függetlenül én hiszek abban, hogy lesz változás - nem is olyan régen az (emberi) rabszolgatartás is teljesen elfogadott volt, ma pedig már elképzelhetetlen.

2016. márc. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés kb olyan színvonalú mintha azt kérdeznéd hogy hogyan lehetnél egészséges anélkül hogy leszoknál a cigiről, és nem akarod hallani az olyan butaságokat hogy szokj le.
2016. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a cikkekben részletesen leírják a mai tömeges állattartás hatásait. Hiába akarod kizárni kérdező, ezek sajnos tények, és a helyzet egyre csak rosszabb lesz, mivel egyre többen vagyunk a bolygón, egyre több húst, tejet, tojást fogyasztunk, és a nagyüzemi állattartásban is egyre több állatot zsúfolnak össze. A tömegtermelést nem hasonlíthatod össze egy kis gazdasággal, ahol épp csak annyi állatot tartanak, ami elég egy család ellátására és a föld trágyázására.

Az esőerdőket pedig nem a vegetáriánusok miatt irtják, hanem elsősorban a "haszonállatok" takarmánya miatt, mint a szója, kukorica stb. A bio szójakészítményekhez, amiket a vegák néha fogyasztanak, főleg Európában megtermelt szóját használnak. És még az is elenyésző mennyiség ahhoz képest, amit állatok takarmányozására termelnek, ami ráadásul még génmanipulált is. A tömeges állattartásban a legeltetés nem jöhet szóba, mert sokkal lassabban híznának az állatok, sokkal kisebbek lennének, kevesebb tejet és tojást termelnének, ez pedig ráfizetéses lenne a gazdáknak. Ráadásul ez csak akkor lenne kivitelezhető, ha mindenki talán hetente egyszer enne húst, mert ennél nagyobb igényt lehetetlen lenne legeltetéses állattartással kielégíteni. A megoldás a kevesebb vagy nulla húsfogyasztás lenne, és csak olyan tartásból, ahol nem kapnak természetellenes táplálékot az állatok. Mert pl. a szarvasmarhák fűevő állatok, a gabonák, szója ilyesmi természetellenes számukra. Csak különböző enzimek hozzáadásával tudják megemészteni. Ha csak legelnek, nem termelődik annyi metán sem, mint a tömegtakarmánytól, és nyilván sokkal kevesebb szarvasmarhát lehet csak tartani egy adott területen, ami ellátja őket, tehát a környezetre sem lenne káros, sőt inkább hasznos.

Az esőerdőket egyébként a banán, ananász, kókuszdió, pálmaolaj, fakitermelés (itt is árulnak trópusi fákból készült bútorokat), és dohánytermesztés miatt is (stb.) folyamatosan irtják. Ezenkívül az importált gyümölcsök és zöldségek vásárlásával is jelentős CO2 termelődést támogatunk. Szóval ha az állattartást nem is veszed figyelembe, akkor is még ezernyi dolgot tehetsz, amivel legalább a te "ökológiai lábnyomod" csökkented.


[link]


[link]


[link]



Két videó, ami mindent elmond:


https://www.youtube.com/watch?v=rOO8ZoTj3Iw


https://www.youtube.com/watch?v=AePjXkFSqJg

2016. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

A "vegánok agresszívek" közhelyre (ami szerintem közel sem általános) annyit szeretnék mondani hogy ha áttérnél a vegánságra és informálódnál és a nem-vegánok folyamatosan lepattintják észérvek és tények nélkül a te utánaolvasott, tényekre alapozott logikus gondolatmeneteidet, megnézném mennyi ideig bírnád higgadtan.

Butaság figyelmen kívül hagyni tényeket csak azért mert valaki kiakadva adta azokat elő neked.

2016. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek etetéséhez is."


Az emberek étkeztetéséhez jóval kevesebb termőföld kell. 1 kg hús kitermelése = 7-10 kiló gabona, + az ehhez kellő víz, tápszer

Ha a 7-10 kiló gabonát ehelyett emberek fogyaszták el, ugye nem kell mondanom,hogy 7-10x gazdaságosabb?


"És miből lesz trágya? Komposzt? Na ne... Kiismerem magamat mezőgazdaságban, senkinem fog kompossztal jó termést előállítani. "


Nem vagyok vegán, de a fenntartható mezőgazdaságban egy ideje az újító törekvések arra irányulnak, hogy az emberi hulladékot és végterméket dolgozzuk fel trágyaként, sőt üzemanyagként (Nagy-Britanniában már járnak ilyen buszok, amik gyakorlatilag feldolgozott végtermékkel mennek).

Ez egy teljesen jó megoldás az állati trágya helyettesítésére.


"Nem működik a csak vegán életmód szükségünk van állati eredetű táplálékra. a B12 vitamint be kell vinnünk."


1. Nem KELL bevinni állati eredetű táplálékot. Nem is értem, ez az érv hogyan jut eszébe bárkinek is, amikor vegánok milliói élnek ezen a földön, egészségesen, és naponta születnek újabb tudományos felmérések arról, mennyire egészséges ez az életforma (komolyan sajnálom vegetáriánusként, hogy nem tudok átállni...).


2. Vannak növényi B12 források - az alga pl. (ázsiában kb. naponta fogyasztott étel, szerintem is nagyon finom). Emellett minden növényi-vagy magtej, joghurt, műzli, stb. B12-vel erősített...

2016. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
47%
Hát... Ha a földet akarjuk megóvni és az étkezési szokásunkon kellene ehhez változtatni, akkor alighanem a legegyszerűbb és biztosan működő megoldás: együk meg egymást.
2016. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom. Nem érdekelnek a vegánok és az "érveik". Vitatkoztam már velük eleget. Tudod miből van a laptop touchpadja? Tudod mivel lakkozzák az autót? Tudod milyen anyag segtségével forrasztunk ? Kérlek...
2016. márc. 16. 17:40
 28/35 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogy tenni valamit az ügy érdekében még mindig jobb, mint hátat fordítani neki és ignorálni? Persze, rengeteg mindenhez állati eredetű termékeket használnak fel, nem csak az ételekhez. De ha mindenki a vegán étrendet követné, már akkor is sokkal kevesebb lenne a kár. Nem egyik napról a másikra lesz változás, de ha mindenki tesz érte, legalább egy kicsit, akkor lesz eredménye.


De ha ezt nem érted, akkor szerinted mi a jobb, ha minden nap pofon vágnak, vagy csak minden vasárnap?

2016. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom. Nem érdekelnek a vegánok és az "érveik". Vitatkoztam már velük eleget. Kérlek...
2016. márc. 17. 07:13
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem vegán érvek. Ezek racionális érvek. Őszintén, nem tökmindegy, hogy a vegánok is így gondolják-e? Ha hirtelen minden vegán elkezdi azt állítani, hogy a fasizmus helytelen, akkor te inkább fasiszta leszel, csak nehogy a vegánokkal kelljen egyetértened?

A tények tények, teljesen mindegy, hogy a vegánok mit gondolnak.

2016. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!