Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért esznek...

A vegetáriánusok miért esznek halat?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, hogy jaj ők nem esznek húst, csak....(???????????)


De a halnak is van húsa!!!!

Amit meg lehet sütni, ki lehet rántani, lehet pörköltet belőle készíteni, stb.


Tehát SEMMIVEL sem másabb, mint egy csirke egy malac vagy bármi.


Ez olyan mint amikor egy dohányos azt mondja, hogy ő nem dohányzik, csak XY cigit szívja.


2016. márc. 2. 22:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
A vegetáriánusok egyáltalán nem esznek halat, aki halat eszik az nem vegetáriánus, mivel a hal az nem növény.
2016. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én eddig csak olyan emberkékkel találkoztam, akik úgy állították magukról, hogy vegetáriánusok, hogy halat, tojást és tejterméket megengedték maguknak.

Ez természetesen szíve-joga, de én nem értettem, hogy akkor miért mondja magát vegetáriánusnak. Aztán közölte, hogy azért mert húst nem eszik, és a hal nem számít annak.

2016. márc. 3. 17:04
 23/27 anonim ***** válasza:
28%

Korábban már azért sem értettem a vegetáriánusokat, hogy miért fogyasztanak tejet, tojást. Már akkor is furcsának tűnt, hogy megölni az állatot nem oké, de borzasztó körülmények közt tartani igen? Ezért aztán úgy voltam vele, hogy á, mindegy akkor akár a húsukat is megehetem. Sokkal később tudtam meg, hogy vegánok is vannak, és a jól tervezett vegán étrend is lehet egészséges. Na, ennek már van értelme. De aki halat eszik, de más állatot nem, az vagy csak az egészsége miatt csinálja (ami hiba, mert a legtöbb halban túl sok a higany, az USÁban sok halas cuccra rá is ell írni emiatt, hogy terhes nőknek nem ajánlott), vagy elég tájékozatlan (mint pl az egyik válaszoló húga).

(Azóta vegán is lettem. Nincs jobb okunk kihasználni az állatokat, mint az íz és kényelem, nekem ez nem oké. )

2016. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
25%

#5: az emberi táplálkozáshoz alapból hozzátartozik a hús. Azzal h te nem eszel csirkét, magadnak ártasz maximum, mert nem eszel meg olyan anyagokat, amik a húsban vannak. Szóval ez az érv egy baromság. Ezzel az erővel ne egyél zöldséget sem, mert ha pl megeszed a kenyeret, akkor egy búzaszemtől(amiből a liszt van) veszed el a szaporodás esélyét... És, a csirkének nincs lelke, nincsenek érzelmei."Megteremtette tehát Isten

az embert a maga képére;

Isten képére teremtette őt,

férfinak és nőnek teremtette őket. Isten megáldotta őket, és azt mondta nekik Isten: »Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet! Hajtsátok azt uralmatok alá, és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és minden állaton, amely mozog a földön!« Majd azt mondta Isten: »Íme, nektek adtam minden füvet, amely magot hoz a földön, s minden fát, amelynek a gyümölcsében benne van a magva, hogy legyen ennivalótok, a zöld növényzetet pedig a föld minden állatának, az ég minden madarának és mindannak, ami mozog a földön, s amiben élő pára van, hogy eledelük legyen!«"

2016. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%
Meséld màr el, hogy ártunk magunknak hús nem evésével.
2016. márc. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

A bibliai témáról annyit, hogy a halas dolg az a BÖJTre vonatkozik, nem beszélt benne senki vegákról :)


Egyébként meg ez az egész attól függ, hogy mi az indíttatás. Szerintem amúgy is csak a veganizmusnak van értelme, mert attól, hogy nem ölik le az állatot, ugyanúgy haszonállatként tartják tejért, tojásért, és ugyanúgy rengeteg termőföldet vesz el a takarmányozásuk, ugyanolyan körülmények között tartják őket, a tejtermék is rengeteg ember számára idegen hormont tartalmaz, szóval nem látok nagy különbséget ezek között sem...

2016. márc. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Dn nem eszem, az biztos. De kicsit már kezd elegem lenni abból, ha valaki megtudja, hogy vegetáriánus vagyok, az első kerdése,érezhetően támadó szándékkal, hogy miért eszem halat? Mindezt úgy, hogy egy szóval sem említettem, és eszem ágában sincs sem halat, sem más tengeri herkentyűt enni.
2018. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!