Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért esznek...

A vegetáriánusok miért esznek halat?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már, hogy jaj ők nem esznek húst, csak....(???????????)


De a halnak is van húsa!!!!

Amit meg lehet sütni, ki lehet rántani, lehet pörköltet belőle készíteni, stb.


Tehát SEMMIVEL sem másabb, mint egy csirke egy malac vagy bármi.


Ez olyan mint amikor egy dohányos azt mondja, hogy ő nem dohányzik, csak XY cigit szívja.


2016. márc. 2. 22:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%
A Biblias okon kivul en az egeszsegugyit hoznam fel. A voros husok elhagyasa jot tesz a sziv- es errendszeri betegeknek. A hal viszont kifejezetten jot tesz.
2016. márc. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

:D


A húgom csinálta ezt, eldöntötte, hogy vegetáriánus. (Minden héten eldönt valamit.) De a halat megette.


Tudtam, hogy van "pescatarian", kérdeztem is, hogy nem az van, hogy aki vegetáriánus, az nem eszik húst? A hal is hús.


A válasza az volt: "de a hal hülye meg ronda, az nem számít!"


(Csak mondom, huszonéves. De kb. ennyi értelme van ennek a sok faaszságnak.)

2016. márc. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Aki nem csak halat eszik a húsok közül, az nem vegetáriánus, hanem az átlagtól eltérően táplálkozik. Mondanám, válogatós.
2016. márc. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

Aki CSAK halat eszik....

Bocsi.

2016. márc. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

#2: " Az a szemlélet, hogy a hal nem hús, a jézusi / bibliai vonalról származik. Tehát vallásfilozófiai alapon a hal nem hús."


A Krisna hívők is vegák és nem esznek halat sem természetesen. Nem ám csak a keresztény vallás létezik.

Lehet, hogy bibliai vonatkozásban a hal nem hús, de az sehol sem szerepel, hogy ez a vegetarizmus jellemzője. Illetve nem is létezett ez a fogalom.

2016. márc. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként a csirke amit megeszel, az úgy nőtt fel, hogy 60 társával egy ketrecbe be volt zsúfolva. SOHA nem nyithatta ki a szárnyát. Tojni tartják őket egymás hátán, aztán meg megölik és eladják. A hal az nem ilyen."


Ja...

A hal tényleg nem ilyen.

Nem speciálisan tenyésztik, a leghatékonyabb módszerrel, a legfejlettebb tápokkal, hogy minél hatékonyabban lehessen tömegeket megetetni.


A halat a természetből raboljuk el. Olyan helyről, ahol nincs belekalkulálva a természetes egyensúlyba a tömegmészárlás.

Tényleg nem olyan, mint a csirke.

Abból ugyanis annyit termelnek, amennyi kell.

A halból meg annyi halásznak, amennyi kell, tömeges faj kihalásokat okozva a túlhalászással.


Tudod Afrikában vagy néhány krokodil farm.

Bőrükért, húsukért tenyésztik a krokodilokat.

Egyszer valami ostoba állatvédő elkezdte verni a nyálát, hogy ott micsoda mészárlás folyik.

Aztán felvilágosították, hogy attól, ha ez nem lenne, nem csökkenne a kereslet, csak a vadon élő állatokat mészárolnák le.


Az ő "tömegmészárlásuknak" köszönhető, hogy még létezik a Nílusi krokodil, mint faj, mert amúgy már kihat volna!!! Egy 200 millió éves faj!


Szóval a hal tényleg nem olyan, mint a csirke.

Vérlázító söpredék sznoboknak tartom azokat, akik olyan állatokkal tömik a belüket, amiket nem kifejezetten a leghatékonyabb tömeg tenyésztéssel tenyésztettek.

2016. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%

"A Krisna hívők is vegák és nem esznek halat sem természetesen."


- Szerintem olvasd vissza, mit írt, mert láthatóan félre értetted.

2016. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
Vegetáriánusok nem esznek halat. Nem hordanak bőrcipőt. Nem esznek zselécukrot sem.
2016. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

A vegák simán hordhatnak bőrcipőt, a meggyőződéses vegánok nem...


A hal amúgy tényleg más. Más típusú a húsa (de ez pl. a csigára is igaz, sőt, a disznó sem olyan, mint a csirke), s én is kisebb érzelmekkel viseltetek iránta, de ez tökmindegy, a vegetariánizmus definíciójához semmi köze, hogy az állat hol van a törzsfejlődésben, aranyosnak tartjuk-e s mennyire egészséges a húsa (bár én minden húst jónak tartok, amit nem rossz körülmények között tartanak, nincsenek benne mérgek...etc.).

2016. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Off, de imádtam, amikor kérdeztem, hogy mi van a vega pitában, és a felsorolt zöldségek mellé benyögte, hogy halpaszta. Mondom ja, akkor nem kérem, köszönöm. Erre nem értette az eladó, és próbált meggyőzni, hogy ezt direkt a vegáknak rendelik. Ejj mondom XD
2016. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!