Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus ételt...

Milyen vegetáriánus ételt főzzek, süssek ezentúl a lányomnak? Vagy próbáljam meg visszatéríteni a húsevésre?

Figyelt kérdés

Nem tudom, meddig tart ezt a vegetáriánus mániája, de mostanában nézegetett vágóhidas videókat, dokumentumfilmeket meg ilyesmiket és sírt rajtuk. Azt mondja, hogy ő soha többé nem akar húst enni, mert megundorodott tőle.


Mindig is nagy állatbarát volt, de eddig csak a kutyákat, macskákat, bárányokat, tehénkéket szerette. Sosem lehetett letenni elé az asztalra se marhahúst, se bárányhúst, mert már kiskorától hisztibe csapott miatta. 1 kutyánk, 2 cicánk és egy kisbárányunk van most. A bárányt is háziállatként tartjuk.


Most viszont már semmilyen húst nem eszik meg egy ideje és már rosszul is van tőle. Szerintem ezektől a vágóhidas videóktól.


Viszont nem akarom, hogy vérszegény, vashiányos, B12 vitaminhiányos legyen. Csak 11 éves.


Szóval, hogy etessek vele húst, vagy hogy főzzek rá, hogy teljes értékűen táplálkozzon?



2016. dec. 28. 13:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%

Neked ajánlom a 80/10/10 és a Kína tanulmány című könyveket, ezek nagyon jól összefoglalják, amit a növényi étrendről tudnod kell...

hangsúlyozom, hogy NEKED ajánlottam a könyveket, hiszen te készíted az ételt és a te felelősséged, hogy milyen ételt teszel a gyerek elé... ahogy az is a te felelősséged lett volna, hogy milyen dokumentumfilmeket néz 11 évesen...


én vegan vagyok 10 éve, de nekem van saját keresetem, tudok főzni, és mindig meg tudom venni, azt amit enni akarok, nem mellesleg elegendő ismerettel rendelkezem ahhoz, hogy el tudjam dönteni mire van szükségem...

egy 11 éves gyereknek, aki mégcsak nem is vega családban él, egészen biztosan nincs...

saját tapasztalatom szerint, az éhes gyerek bármit megeszik, amit elé tesznek... szóval igazából csak rajtad múlik, hajlandó vagy tanulni és belemenni, hogy vegetáriánus legyen a gyerek, vagy vársz amíg éhes lesz, aztán tolsz az orra elé egy tányér pörköltet, vagy valamit amit eddig szeretett...

2016. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Kizárólag a b12-t kellhet pótolni, minden más megoldható teljes értékű táplálkozásból, sőt, még a terheseknek és az újszülötteknek is jó ez az étrend, ha teljes értékű (nem én mondom, orvosi, hivatalos, nemzetközi álláspont).


A magyaros, rántottizéket felejtsd el.


Javaslom a www.zizikalandjai.com oldalt. A szerzője, Zita, 2 gyereket nevel hústalanul. Isteni ételeket főz.

2016. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell pótolni a b12-t ha eszik tejtermékeket és tojást!!!!! Ne írjatok már hülyeségeket!
2016. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha tojást eszik, akkor nem kell aggódnod a B12 hiánya miatt. A tejtermékek viszont lófüttyöt nem érnek, mert mindegyik ugyanúgy tele van hormonozva, mint a húsok. Növényi tejet vegyél neki. Van zab-szója-mandula-rizs-kókusztej is. :)
2017. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Lehet hogy gyermekről van szó, de azért az evés egy magánügy. Semmi esetre se próbáld erővel rávenni az újbóli húsevésre, én sem engedem ezt édesanyámnak. Nem lesz semmi hiánybetegsége, hús nélkül is lehetünk egészségesek, sőt akkor leszünk csak igazán egészségesek, ha nem eszünk húst! A hús elhagyása mindenképpen és mindenféle értelemben pozitív dolog, ne állj ennek az útjába kérlek.

Fehérjét lehet nyerni a hüvelyesekből is, néha még túl sokat is tartalmaznak belőle, tehát ez nem lesz gond. B12 vitamint a tejből, tejtermékekből is lehet nyerni, ez sem lesz gond. A vitaminhiány amúgy sem lesz esélyes, mivel a legtöbb ismert vitamin nem zsírban, hanem vízben oldódik, ami azt jelenti, hogy megtalálhatók a zöldségekben, gyümölcsökben.

Nem ostoba mánia ez, amiben a lányod van, és bár nehézséget támaszt azzal, hogy külön kellene főzni neki, főleg, hogy még nem keresi meg a rávalót, mégsem lenne jó ötlet a részedről, ha akár nyílt erőszakkal, akár manipulatív módon vissza akarnád szoktatni a húsevésre. Bárcsak egyre több ember döntene így, hiszen valójában semmi szükségünk nincs a húsra, sőt, inkább ártalmas.

Én is őrületbe kergettem az anyámat kiskoromban, mert csak édességeket akartam volna enni, húst pedig egyáltalán nem. Szegénységben éltünk, képzelheted, mennyire örült ennek. Az embereket nem tanítják arra, hogy a gyermekek mennyire romlatlanok még. Rengeteg gyermek nem hajlandó megenni a húst kicsi korában, de aztán valahogy beláttatják vele, hogy megegye. Én bizony a szülői erőszak által láttam be, hogy azt kell ennem, ami otthon van. Most, hogy felnőtt lettem, azt mondtam: elég volt! Ez nem szeretet! Úgyhogy az 1-es válaszadónak nagyon nincs igaza! Ő nem dönthet arról, hogy mi minősül szeretetnek és mi nem! Mert a megnyilatkozása rámutatott arra, hogy fogalma sincs róla. Barbársággal, erődemonstrációval nem lehet jól gyermeket nevelni. Persze a szülőnek több döntési joga van, mert mégsem arról van szó, hogy a nyúl vigye a vadászpuskát, de ha a gyermekünknek már nyiladozik az intelligenciája, akkor nem söpörhetjük le őt azzal, hogy "én vagyok az okosabb, mert az anyád/apád vagyok", hanem bizony már őt is be kell vonni a döntési folyamatokba. Egy 11 éves gyerek éppen ebben a korban van: az ő megkérdezése nélkül már nem dönthetünk egyedül. Látnia kell, hogy mi mivel jár, és ami nem jár rossz eredménnyel, azt engednünk kell.

2017. febr. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Támogasd és főzz az egész családnak több húsmentes, egészséges ételt!
2017. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
79%
Én 12 éves vagyok, és vegetáriánus kb 1 éve. Semmi bajom sincs, szedek vitaminokat. Szerintem nem kell aggódni. Nekem úgy jött ez a dolog hogy természetismeret órán megnéztünk egy filmet a nagyüzemi állattartásról...éééééés hát elég durva volt!
2017. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
első, én háromévesen se akartam húst enni, összesen ettem 15 év alatt (mert kényszerítettek), annyit, amennyit más egy év alatt, aztán mégse volt sose vashiányom.
2017. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet azóta, kérdező? :)

(Egy másik kérdés alatt ajánlotta ezt a kérdést itt, én korábban nem írtam választ, de érdekesen hangzik a téma.)

2020. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!