Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdo vagyok. Meg csak most...

Kezdo vagyok. Meg csak most nezek ennek az egesznek utana. csoki helyett mit ehetek? Felvagottat mivel helyettesithetnem? kavet ihatok? Energiaitalt?

Figyelt kérdés

olvastam,hogy a vaj helyett margarin.ez eddig oke.majkremet en nagyon szeretem,csak fogalmam sincs mivel tudnam heyettesiteni.

inni sem mindegy hogy mit iszok?vizet nem szeretnek elore leszogezem,rosszul vagyok tole..

chipsbol teljesen mindegy milyet eszek?

kerlek mindent irjatok le..



2017. márc. 20. 23:36
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Nem kell kukacoskodni. Nyilván az állatokra értettem és az idegrendszerről beszéltem ami ugye a halnak is van...mert nem zöldség (komolyan. A vega nem eszik húst. A hal hús. Aki halat eszik nem vega) Az ember is egy faj és ha elítéljük a fajizmust akkor mi jogon tartunk alacsonyabb rendűnek egy állatot magunktól. Mások mint mi, nem beszélik a nyelvet sem de ez nem jogosít fel senkit arra, hogy az életük felett döntsön. Én is más vagyok mint te és mégse akarsz megenni. (Remélem)

Az evolúció meg egy dolog. Azt mondták lapos a föld aztán kiderült, hogy nem. Azt mondták a nők alacsonyabb rendűek a férfinál aztán kiderült, hogy mégsem. Azt mondták hogy állatot ölni muszáj az életbenmaradás végett és most mi történik? Sorra jelennek meg kutatások amik az ellenkezőjét bizonyítják

2017. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos volt a migráns kérdést bevonni egy vega témába, bravó.
2017. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

1. etcsokolade

2. növenyi felvagottak

3. a legtöbb fajtat igen

4. többnyire

5. vaj helyett margarin

6. növenyi szendvicskremek

7. a viz a legegeszsegesebb

8. de tej ne legyen a chipsben


Egyebkent nagyon remelem, hogy nem ezeken szeretnel elni, mert attol hogy vegan leszel az nem jelenti, hogy automatikusan egeszseges is, barmit eszel.

2017. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Ööö te tényleg nagyon kezdő vagy :-) ne vedd bántásnak.

A kérdésed elárulja, hogy fogalmad sincs az egészséges táplálkozásról. Márpedig enélkül igen nehezen leszel vegán. Tájékozódj egy kicsit a neten a vitaminokról és az ásványi anyagokról.

Ne akarj egyik napról a másikra vegán lenni, először legyél vegetáriánus, vagyis csak a húsféléket hagyd el. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, babféléket (fehérje!), teljes kiőrlésű gabonaféléket, magokat. Néha megengedhetsz magadnak egy kis csokit vagy chipset, de ne azon élj. A májkrémet helyettesítheted pl. gombakrémmel vagy különböző zöldségkrémekkel. Csokiból is van vegán.

2017. ápr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Sikerült azóta átàllni? Egy tipp, ami jó lehet: lencséből, ha krémet csinàlsz, fokhagymásan, fűszerekkdel, akkor szerintem jó lehet màjkrém helyettesítésére.

Utáltam mindig a májat, de ez a változat igen finom, és nekem ez állagra is arra hasonlít. Amúgy rengeteg kaja ötlet van, ami nem is drága és teljesen egészséges, fehérjedús, és beleillik a vega/vegan étrendben. Gomba/bab/lencse egyéb zöldségfasírtok, még tojás se kell hozzá, én pl csicserilisztet hasznalok ,,ragasztó anyagként'', ami ugyan nem annyira olcsó, kb 600 ft egy fél kg minimum, de nekem pl hónapokra elég. De működhet csak sima liszttel, zsemlemorzsával is. Zöldségpörköltek, levesek, főzelékek, saláták, zöldségkrémek, szendvicsfeltétként. Annyi jó kaja van már.Csak kis kreativitás, es meg csak többe sem kerül ez az életmód összességében. Akkor kerül többe, ha sok növényi tejet, sajt helyettesítőket, készételeket vesz az ember, de ez nem alapszükséglet, es pl rizs/zab/kókusztejet nem is gondolnád milyen könnyedén (és olcsón, nem utolsó sorban) lehet csinalni házilag, nagy mennyisegben. Ha ebbe belejön az ember, minek venné a 600-800 ft-os ,,tejeket''? Én is most azon vagyok, hogy erről leszoktassam magam, mert eddig sajnos lusta voltam, meg kezdő vegán. Egyébként egy jo tanács meg: idd citrommal a vizet, ugy szerintem a legtöbb embernek könnyebben és több csúszik. Ertem miről beszélsz, én se vagyok oda a sima csapvízért, bár én sajnos eléggé függtem eddig az üditőktől is, most arról is atállóban vagyok a citromos vízre, max reggel egy-egy pohar 100%-os narancs/almale neha belefér. Ezt is ajanlom mertékkel, pláne, ha nem kell fogynod, de mindenképp csak neha, mert attól meg a túl sok cukor senkinek se jó. Más káros italok is, én azt mondom, hogy hétvégén, ünnepnapokon belefernek simán. Remèlem segíthettem valamennyit.

2019. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!