Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mikor lettetek vegetáriánus...

Ti mikor lettetek vegetáriánusok vagy vegánok?

Figyelt kérdés

Akkori életkort és mostanit is írjatok légyszíves.



És még az érdekelne hogy nálatok milyen hatása volt .

pl:fáradtság,energikusság,jókedvűség stb..



Köszönöm a válaszokat :)



2017. ápr. 7. 06:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Még mindig nem érted a kereslet kínálatot... ha kevesebb lesz a kereslet, kevesebb állatot tenyésztenek, kevesebb születik, így kevesebbet tartanak kegyetlen körülmények közt, és kevesebbet ölnek le... komolyan azt hiszed, ugyan annyi állatot dolgoz fel az a vágóhíd, melyiknek van pl 100.000 potenciális vevője, mint amelyiknek csak 10.000...

És egyre többen vagyunk vegák...

2017. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Az elmúlt évekhez képest sokkal kevesebb állatot vágtak le tavaly, hogy hozzak egy példát. A vegák, vegánok többsége amerikában, a németeknél és az angoloknál van, személyes tapasztalataim szerint (meg ez ugye elég logikus...) Én 4 éve vagyok vegán, 14 évesen lettem vegetáriánus, utána rá bő fél évre vegán lettem :)
2017. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%

13 évesen, most 29 vagyok.


Elmúlt a vashiányom (belsőségeket, vörös húsokat előtte sem fogyasztottam, viszont a hagyományos magyar étkezésnek köszönhetően nagyon vitamin-és ásványianyaghiányosan étkezett a család, ezen sokat segített az a rengeteg zöldség, gyümölcs, olajos mag amit később fogyasztottam).

A hajam állaga jelentősen szebb, jobb lett. Több energiám lett, bár ez a vashiány elmúlásával függ össze, mert akkoriban képes voltam még 14 órákat is aludni...

Ami még feltűnt, hogy sokkal kevesebbet vagyok beteg, mint mások. A 6 éves gimnázium folyamán 1 napot voltam beteg, 18 éves korom óta egyszer 3 napot, és egyszer egy hetet.

A legtöbb munkatársam ezzel szemben heti 2-3x otthon van pár napot, hetet, és minden náthát, influenzát, stb. elkapnak.

A férjem idén 2x volt influenzás, az egész családja (szülei, nővére, annak családja) elkapta, nekem meg semmi.

2017. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

16 voltam, 17 vagyok most:D

Vegán vagyok, véleményem szerint minden embernél egy erkölcsi alap kellene, hogy legyen hogy a lehető legkevesebb kárt okozzon a világban.

Elgondolkoztam hogy ha én szeretem az állatokat akkor miért is van a tányéromon egy csirke? Igazából sosem gondolkoztam ezelőtt rajta, hogy tulajdonképpen egy állat holttestét esszük meg, csak azt tanították hogy azt meg kell enni, és hát mint mindenki elfogadtam. Aztán láttam egy videót, ami teljesen egyértelmű tényeket mondott el a húsevésről, életemben először hallottam hogy hús nélkül nem leszek beteg, nem halok éhen, sőt igazából az ember növényevő. Már így 1 év alatt rengeteget olvastam, tudok a témáról és nagyon örülök, hogy nem élem le az egész életem tévhitekkel és nem pénzelem ezeket a kegyetlen, embertelen húsiparokat, tejiparokat teljesen fölöslegesen az állatok és az egészségem kárára.

Teljes mértékbe egészséges vagyok, egyszer sem voltam beteg ebben az évben.

2017. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 pptomi ***** válasza:
42%

Nem kötekedni akarok:)

A növények nem élőlények? Amennyivel kevesebb állat hal meg a vegán táplálkozás miatt, annyival több növény pusztul el.

Nekem semmi gondom a vegán felfogással, viszont egy kicsit furcsa az érvelés az állatok halálával kapcsolatban.

Egyéb iránt akár a haszonállatokat, akár a haszon(takarmány) növényeket nézzük, mindkét csoport a táplálkozás miatt megtermelt táplálék. Amiből aztán éves szinten hatalmas mennyiséget dobunk a szemétbe.


A marha élete során rengeteg metánt és szén dioxidot termel a bélgázok kapcsán, ami a levegőbe kerülve fokozza az üvegházhatást. Hülyén fogalmazva, ha nem ennénk marhát, akkor többet ártanánk a környezetnek. Persze tenyészthetnénk kevesebb marhát is:) Akkor viszont többen ennénk növényeket, amik pedig segítik a bolygónk légkörének a megújítását. Szóval: ha sok marhát eszünk, akkor ezzel óvjuk a környezetet, ha viszont sok növényt, akkor magunk alatt vágjuk a fát.

Nagyon lehetne csűrni-csavarni ezt a témát, mint a vallást is.

De vegyétek úgy, hogy meg sem szólaltam, nem szándékom senkit megbántani, vagy az elhivatottságát befolyásolni.

2017. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

15ös

Van egy olyan érzésem, hogy te direkt írtál hülyeségeket, mert ha tényleg így hiszed akkor nagyon nagy bajok vannak:DD Ha halványlilagőzöd sincs arról, hogy miről beszélsz minek írsz ide.

Mindenki elfelejti mi a veganizmusnak a lényege. A lényege nem az, hogy mi szentek vagyunk és senkinek sem akarunk ártani mert az rossz, hanem a lehető legkevesebb kárt okozzunk a világnak, és ez a kár legfőképp a mai ember táplálkozásában nyilvánul meg.

Azért eszünk növényeket , hogy éljünk.-.- Húsra meg nincs szükségünk hogy teljesen egészségesek tudjunk lenni. Nem utáljuk a ragadozó állatokat se, nekik szükségük van húsra, és azt teszik amit tenniük kell. Ezesetben nem sajnálom a növényeket arra a célra, hogy megegyem őket, ha éreznek ha nem, létfontosságú az ember számára.

2017. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

15#

A mai mezőgazdaság 70%-a az állattenyésztés takarmányozására megy... ha mindet emberi fogyasztásra használnánk annak a területnek amit ma használunk, 15milliárd embert el tudna tartani éhezés nélkül... ezzel szemben ma 2milliárd ember éhezik a bojgón és nem vagyunk 8milliárdan..

2017. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

25 éves nő vagyok, 4 éve vegetáriánus.

Tejtermékeket, tojást csak elvétve fogyasztok, legtöbbször akkor sem én veszem a boltban, csak elfogadom, ha kínálnak vele.

Mézet télen fogyasztok csak.


Egészségügyi okokból lettem vegetáriánus, de az is jól esik, hogy hozzájárulok egy kicsit ahhoz, hogy a húsipar ne termeljen ki annyi húst, így nagyüzemi állattartás visszaszorításához is.

Összességében kisebb az ökológiai lábnyomom most, mint mindenevőként.


U.I.: a bolygó 'ly'-nal írandó

2017. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem tudnám megmondani, hogy pontosan mikor lettem vega, mert már gyerekkoromban sem ettem meg a húst (akkor csak az íze miatt), viszont egyéb nem vega dolgokat, pl. húslevest, zselatint igen. Aztán 16 éves korom körül elkezdtem húst enni, mert beijesztettek, hogy ha nem eszem az egészségtelen stb. mit mondjak, nem igazán sikerült megszeretnem. 21-22 éves korom körül ismét a vegásodás felé fordultam, ekkor már elvi okokból is, de az elején még nagy ritkán ettem húst (pl. vendégségben). Most már jó ideje, kb. 5 éve vagyok full vegetáriánus, és gondolkodom rajta, hogy egyszer vegán leszek.


28/N

2017. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!