Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mikor lettetek vegetáriánus...

Ti mikor lettetek vegetáriánusok vagy vegánok?

Figyelt kérdés

Akkori életkort és mostanit is írjatok légyszíves.



És még az érdekelne hogy nálatok milyen hatása volt .

pl:fáradtság,energikusság,jókedvűség stb..



Köszönöm a válaszokat :)



2017. ápr. 7. 06:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én sokáig nem is tudtam, hogy vega vagyok.

Kb 2000ben költöztem Bp re egyedül 18 évesen, akkor kezdtem főzni tanulgatni.

Ha volt pénzem, akkor marha húst ettem meg vadhúst, ha le voltam égve, akkor gabonaféléket, zöldséget, gyümölcsöt, tojást...

Aztán egy gyárban eléggé befásultam, majd raktárra kerültem ahol sokat kellett futkározni, emelgetni... egy idő után rájöttem, hogy mikor elköltöm a pénzem és csóró koszton vagyok, sokkal fittebb vagyok, így elkezdtem olyan kajákat tanulni, amik főleg nem hús alapúak...

Aztán ahogy teltek az évek sacc olyan 2009 körül lehetett, mikor lett egy vegan munkatársam, akot teljesen hülyének néztem mert vegan... aztán ahogy beszélgettünk sokat, egyszer csak rájöttem, hogy az év nagy részében étrendileg én is vegan vagyok... de az etika soha nem fog utolérni, azért évente 1-2 alkalommal nem utasítom vissza a véreshurkát ha valaki ad kóstolót disznóvágás után, vagy ha nagyon megkívánom, veszek vadhúst, de az év 360 napján csak növényeket eszem...

De azért, hogy menőzhessek, mint anno melótársam, hogy én "vegan" vagyok hát azért nem mondok le ezekről...

2017. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

6 éve kezdtem foglalkozni a témával, akkor egyik napról a másikra el is hagytam a húst, (kivéve a halat) ami nem volt nehéz, mert vilagéletemben, soha nem voltam az a húsimádó, kicsi koromban is úgy kellett belém diktálni pár falatot. A nagyszülők, rokonok értetlenledtek is, hogy ők ilyet nem láttak még, hogy egy gyerek ilyen válogatós legyen, hogy képes hetekig nem enni húst és azt a keveset is legszívesebben félretúrja a tányér szélére. Na de, 6 éve kezdődött a tudatos váltásom, 18 éves voltam ekkor és úgy döntöttem már elég nagy vagyok ahhoz, hogy senki ne szóljon bele mit eszem, így úgy döntöttem nem erőltetem tovább a húsevést. Rá kb 2 hónappal a halat is elhagytam, es szépen kezdtem figyelni, hogy lehetőleg semmi zselaton, vagy állati zsírt tartalmazó ételt se egyek, ha mar csinálunk valamit, csináljuk rendesen alapon. Volt benne a húsutálaton kívül azért némi állatszeretet is. De aztán tavasszal jött az érettségi és engem abszolút nem érdekelt mit eszem, így néha elkezdtem ismét egy kevés húst enni, azokat amiket régen úgy ahogy szívesen megettem. Az egyetemi évek eleje alatt is ez ment, néha ettem egy keveset, de aztán elkezdett ismét foglalkoztatni a gondolat, hogy ismét próbálom teljesen elhagyni a húst. 2016 nyarán ez ismét sikerült, és azóta egy falat húst nem eszem,(nyilván halat se), és nem is hiányzik. Nem mondom, voltam beteg azóta, sajnos a megfázások engem is megtalalnak évente 2x, viszont 3 nap alatt rendbe jövök gyógyszer nélkül, nagyon ritka ha valami ledönt. Emellett azt is észrevettem,( na nem tudom mennyire van összefüggés), hogy a gyomorbetegségek, ami hanyassal-hasmenéssel jár, azok sokkal inkább elkerülnek így. Illetve a menzeszem magától rendeződött, kevésbé fájdalmas,(bár előtte se volt vészes, de most plane jobb), és valamitől régen fajt a làbam esténként, az is teljesen megszűnt. Ezekre ugyan nincs bizonyítèk, hogy a vegaság miatt lenne, de esélyes, mivel más változas nem nagyon történt. Próbálkoztam a vegánsággal is, de 3 hónap utan azt feladtam, egyelőre úgy érzem azt még nem tudnám életvitelszerűen egy életen át csinálni. Nem azért mert ellenzem, inkább azért mert ez nagyobb tervezést es körültekintést igénylő életmód, és nekem ez a rohanó mindennapokban most még nem fér bele. Bevallom ahhoz lusta vagyok, hogy mindennap főzzek magamnak külön, mert sehol nem kapok semmi vegan kajat, és a vásárlásnál is nagyon figyelni kell. Úgy döntöttem maradok egyelőre stabilan vegetáriánus, es talán ha egyszer sikerül végre a fővárosból leköltöznöm vidékre, es terveim szerint mindent megtermelhetek magamnak, akkor átgondolom. Mellesleg most is sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, sokkal többet, mint egy átlag magyar, de azért mégis az igazi a saját magad által megtermelt, nem mindenféle vegyszerrel ellatott növény.

Összességében jól vagyok, kevesebbet vagyok beteg mint azelőtt, a súlyom normális, az se változott drasztikusan semmilyen irányba, bár megjegyzem, ugyanúgy figyelni kell, a vegaság nem garancia a karcsúságra, sőt... lehet úgy is csinálni, hogy kifejezetten hízlaljon.

Most elkezdtem szedni egy kimondottan vegaknak való vitamint, mellette meg d vitamint és magneziumot is néha. De megjegyzem, ha valaki ,,csak'' vega, es picit odafigyel kevésbé esélyes, hogy hiánybeteg legyen

24/L

2018. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!