Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ellent mond az "elveknek"...

Az ellent mond az "elveknek" ha valaki vegetáriánusként él, de közben süt, főz rendesen? (Húst, tejet, tojást használ) (de persze nem eszik belőle)

Figyelt kérdés

2017. szept. 1. 21:27
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Egyet értek. Azért mert egy családanya vegetáriánus akkor a többi család tagnak nem kell annak lennie. Mert egy fiatal szervezetnek azért csak fontos a hús meg persze a tej termék.

Olvastam meg halottam már olyat is hogy a kutyának vega kaját adnak és direkt vannak a kutyáknak vega kaják.

2017. szept. 6. 12:58
 12/40 anonim ***** válasza:
65%

Előző, jogos gondolatok ezek. Én is írtam, hogy kisgyerekkel azért más lenne. Bár húst nem főznék neki, semmi szüksége rá... Az apja főzne évi párszor, azt megkóstolhatná, ha akarja, a nagyanyja pedig húst eszik hússal, nem kéne félteni. Igaz, nem vagyok vegán, nemhogy fanatikus ellenző.


Nos. Az önellátásra képes családtagok miatt nem aggódnék, nem fognak éhenhalni. Kapnának vega vagy vegán ételt, pontosan a saját stílusomban, ha nem vagyok nagyvonalú s nem akadályozom meg, hogy mellé levágjanak egy darab kolbászt vagy efféle (csak legalább házi legyen, különben nagy lesz a gondolkodásbeli szakadék, de ez a páromra vonatkozik csupán). Amikor vega lettem, anyám azonnal vega ételeket főzött, kivéve ünnepekkor. Magának vett szalonnát, miegymást, az ebéd viszont vega volt. Igaz, ő nem volt nagyon húsos, ha az lett volna, nyilván vegyes lett volna az ebéd, hogy mindkettőpnknek megfeleljen, ez nem nehéz, rengeteg más étrendű ember elvan együtt s nem kell teljesen kétfélét főzni.

Igaz, nekem vega étkezésről van tapasztalatom, a vegán valamivel érdekesebb. De a vegán konyha is remek. S egy csomó ételbe a végén tesz az ember pl. tejfölt, úgyhogy a nem vegán ezt megteheti az asztalnál. A tojásmentes tészta viszonylag okés kompromisszum lehet, de egyes ételek sokat romlanak vegán stílusban, sőt egyesek szerint vegában is,a rakott krumpliba muszáj belefőzni az állati cuccokat s tuti nagyon finom vegán stílusban, lecsósan, de más.

Ilyen szituban azt mondanám a páromnak (nekem más nincs), OK, hogy éhesen jön haza, így hétközben én főzök, azt, amit én megeszek (ez szűkebb kör, mint amit egy vegán eszik, elég érdekes étrendem van), de hétvégén s esténként főzhet, akár húst is. Mi így csináljuk és működik, de ennek megvannak a feltételei. A párom tud és hajlandó főzni, s az étrendünkben vannak közös pontok. S van eltérés, pl. ő szénhidrátdúsan eszik, én nagyon nem. Ettől még ugyanazt szoktuk ebédelni, legalábbis részben. OK, hogy nekem nulla problémám van a rizsfőzéssel, de magának is meg tudná oldani, ez párhuzamba vonható azzal, hogy valaki egy este több napra előre megsüt némi húst. A sajt a legegyszerűbb, mert az főzés nélkül is jó, az én főztömben sosincs tejtermék (max. kivételesen pici vaj, máskor természetesen növényi zsírt használok). Van, aki igényli a belefőzött húst, tejet az ételekbe, s mindig kacsazsírban sült cuccokat akar enni, annál ez nem fog ilyen jól működni. De néha főzhet nagy mennyiséget s lefagyaszthatja. Ahol nem egyetlen emberen áll a főzés, ott azért valamit lehet tenni. Sok ember pedig nem otthon ebédel, otthon csak vacsorázik...


A ragadozók vegán étrendre állítását ellenzem. Sose lehetne kutyám...

Szabad macskám lehet (s van), kompromisszumokkal. Nyilván nem adok neki húst, más ad s a hitvány, de végülis kiegészítésként működő macskatáp tartalmaz minimális állati cuccot, de a fő, hogy sokat vadászik. Ez nekem még épp elfogadható így, jobbat nem tudok.

Igazi, házban lakó kedvencnek (amit nem szoktam tartani, elég a macska) növény- és mindenevő állatokat választok, s olyat, amiből kinézem, hogy élvezni fogja az életet s nem rabságnak éli meg (társ, nagy és jól felszerelt ketrec, sok kiengedés és közös játék s a macskától való kellő távolság).


Kicsit belelendültem a témába, bocs. Nos, én így csinálnám s csinálom, s kellően párhuzamba tudtam vonni a saját életemet a vegánokéval, ha kicsit más is.

Bár ha növényi étrenden vagyok, akkor természetesen vegán ételt főzök a páromnak... Nem panaszkodik, arra nincs oka, max. harap mellé sajtot vagy süt pár tojást. De sok vegán ételünk van, amihez nem kell semmi állati, úgy tökéletes, ahogy van. Másnál nincs ilyen?

2017. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
86%

"Mondjuk egy anyuka, aki holnaptól vegán lesz, nem főz többet a családra, csak vegán ételt? És ha ők nem akarnak vegánok lenni? Főzzenek magukra? De ha a gyerekei még kicsik, és nem képesek rá?"


1. Az édesapának is van két keze, tud főzni

2. A gyermekek mindig azt eszik, amit a szüleik, így igen. A mi esetünkben legalábbis. Mivel az amerikai, kanadai, brit dietetikusok egyesülete szerint is ideálisan egészséges étrend ez bármilyen életkorban, nincsenek aggodalmaim. A háziorvos szerint kiváló egészségben vannak. Legkésőbb évente csináltatunk vérvételt, biztos, ami biztos. Nálunk is, nem csak a gyerekeknél.


"És ha kutya-macska is van a családban, ezentúl nekik is vegán életmódot kell folytatniuk? Vagy oldják meg maguk"


A kutya képes tökéletesen elélni vegán étrenden, azt tuti azon tartanám. Mindenevő, mint az ember, így neki ez nem akadály. Vannak remek vegán kutyatápok.


A macska viszont ragadozó állat, neki húsos táp kell.


Mellesleg: a vegán nem egy állatokra ráerőltetett életforma, azt az ember választja, mert tudata van, mindenevő, és képes növényi étrenden is egészségesen élni. A ragadozó állatok erre nem képesek.


Sosem értettem bizonyos mindenevőknek ezt az elferdült, fetisiszta hozzáállását, hogy a vegánok biztos ki akarják irtani a ragadozó állatokat, meg rájuk erőltetni a saját életmódjukat, holott ez olyasmi, ami egy vegánnak sosem jutna eszébe.


Számunkra fontos a természet rendje, a ragadozók maradjanak ragadozók és kész. De az ember nem az.

2017. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

#10 igaz én nem anyuka vagyok, hanem apuka...

Úgy van ez megoldva a gyakorlatban, hogy rohadt jól sütök/főzök, így aztán a családból (4fő 2gyerek) senkinek nincs semmiben hiánya...

Eleve soha elvből nem tettük be a gyerekekkel a lábunkat gyroszoshoz, mekibe, burgerkingbe, stb stb, így nem is ismerik az ízfokozós ízeket, nem is kívánják...

Nincs megtiltva nekik, nyugodtan vehetnek a zsebpénzükből felőlem véres hurkát is, de nem teszik, mivel undorodnak a húsételek szagától is...

Én főzök minden áldott nap, van finom kaja amit ehetnek, panasz nincs...

1dolog gyerekeknél az édesség az megy, abban bizony előfordulhat zselatin meg tej... de a nagyobbik (13) már olvassa a címkéket vásárlás előtt és próbä tudatosan vásárolgatni... sőt, pont pár hete telepítette az e-szám ellenőrzőt a telefonjára.

2017. szept. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként pedig igen, az az anyuka, aki holnaptól vegan lesz, az lehetőleg ne erőltesse a családra...

Én viszont már a gyerekek előtt 5 éve, feleségem pedig egész életében vegetáriánus volt...

Így aztán van róla fogalmunk mit hogyan...

Sok holnaptól vegan anyuci meg kimerül a rizs, smoothie kombóban, 3 hónapig jólérzi magát, aztán feladja...

2017. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:))
2017. szept. 8. 15:14
 17/40 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem igen - nekem személy szerint nem lenne gusztusom hozzá - , de az csak azon múlik, hogy a kérdezőnek ez a dolog mennyire befolyásolja a kapcsolatait az ismerőseivel, családjával. Ha a kapcsolat nagyon fontos, elképzelhető, hogy felülírja az elveket.


OFF

#13


" A kutya képes tökéletesen elélni vegán étrenden, azt tuti azon tartanám. Mindenevő, mint az ember, így neki ez nem akadály."


A kutya fehérjeszükséglete kb ötszöröse az emberének, amennyiben ezt a mennyiséget megkapja + b12 vitamint és L-karnitint (hiánya testsúly és szívproblémákat okozhat), akkor valóban képes vegán élelmiszeren tökéletesen megélni.


A macskáknál a b12 és l-karnitin mellé, még taurint is adni kell, mert a hiánya vaksághoz és szívproblémákhoz vezet. Kivéve persze, ha a cica olyan helyen él ahol tud vadászni (patkányt, pockot, egeret)...


A ragadozók szervezete a taurint nem képes előállítani, emiatt (is) a macska egyértelműen ragadozó.

A kutyáknak viszont ez nem esszenciális, mert a szervezetük megtermeli.

2017. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
*macskáknak
2017. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem inkább toleranciát mutat mások felé. Én miért várnám el hogy mások csináljanak nekem Vega kaját hogy ha én nem főzök nekik húsosat? Nem akarom senkire rákényszeríteni a vegaságot, ez mindenkinek a saját döntése(néha orvosi).
2017. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pl vendégek észre sem szokták venni, hogy épp vega kaját esznek, hacsak külön fel nem hívom rá a figyelmüket...
2017. szept. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!