Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ellent mond az "elveknek"...

Az ellent mond az "elveknek" ha valaki vegetáriánusként él, de közben süt, főz rendesen? (Húst, tejet, tojást használ) (de persze nem eszik belőle)

Figyelt kérdés

2017. szept. 1. 21:27
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá,nem vagyok vega, de abban biztos vagyok, ha az lennék, nem főzném meg a húst, mert zavarna, hogy abban az edényben készül, amiben az én kajám is. Hiába lenne elmosva.
2017. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
84%

10es, apuka nem tud főzni? speciel, nálunk is ez a divat, a nő cselédnek van, az fel sem merül, hogy a férj is főzhet, bevásárolhat, vagy mosogathat.

viszont anyukám vegetáriánus, a mostohaapám nem. anyukám nem főz rá, ő nem tud főzni - eszik vegetáriánus kaját, meg kolbászt, ilyesmit, amit nem kell főzni.


kérdező: nem kell a fiatal szervezetnek hús, én már háromévesen is visszautasítottam, és 15 éves koromtól egyáltalán nem eszem - addig is csak sonkát, szalámit, mert kényszerítettek.

2017. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
32%

#13-as pedig te is ezt a ráerőltető szemléletet folytatod. Mi az hogy a kutya mindenevő? Láttál már kutya fogsort? Összehasonlítottad már a macskáéval, és az emberével?

Tudod te, hogy melyik állat a kutya őse?

A kutya is ragadozó te észkombájn. Húsra FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGE VAN.


Az meg egy téves elképzelés, hogy a mindenevő CSAK növényi táplálékon is elél. A mindenevőnek szüksége van állati eredetű táplálékra, ahhoz hogy egészséges életet élhessen.

2017. szept. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó ezt rosszul tudod... a mindenevő az nem azt jelenti, hogy kell növényi meg állati eredetű... az annyit tesz, hogy képes elfogyasztani mindenféle táplálékot és azt megemészteni... egyáltalán nem kötelezettséget pusztán lehetőséget jelent.
2017. szept. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:))
2017. szept. 19. 18:27
 36/40 anonim ***** válasza:
14%
Viszont abban még mindig igazam van, hogy a kutya ragadozó, illetve hogy az embernek szüksége van állati eredetű fehérjére.
2017. szept. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
14%
Tudod... Azt nagyon utálom, amikor jönnek a vegák, és elkezdik hogy ők mennyivel jobbak és egészségesebbek, mert vegák. Nincs konkrét érv, csak annyi hogy vegák.
2017. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
85%

" az embernek szüksége van állati eredetű fehérjére. "


Nem. Az embernek aminosavakra van szüksége. 22 db aminosav létezik, ezek közül 11 esszenciális, és mind a 11 (cisztin, metionin, lizin, triptofán, valin, izoleucin, fenil-alanin, tirozin, treonin, hisztidin és leucin) megtalálható a növényekben. A maradék 11 is megtalálható, de ezeket egymásból is képes előállítani a szervezet, így ezek nem esszenciálisak.


"Állati eredetű fehérje" pedig a szó ezen értelmében nem is létezik, mert a húsban tejben és tojásban is ugyanezek az aminosavak találhatóak meg.

2017. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Volt egy ember, aki a húsiparban dolgozott, de vega volt. (Adventista vallású, náluk alapból tilos a húsfogyasztás.)
2018. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinálnak kaját, en se csinálok nekik.
2018. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!