Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az ellent mond az "elveknek"...

Az ellent mond az "elveknek" ha valaki vegetáriánusként él, de közben süt, főz rendesen? (Húst, tejet, tojást használ) (de persze nem eszik belőle)

Figyelt kérdés

2017. szept. 1. 21:27
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Van még egy érdekes kérdésem. Vegyünk egy levest mondjuk egy gulyáslevest. Persze húst tartalmaz. A húst kiteszik a tányér szélére a leves többi részét meg megeszik. Ez is ellent mond az "elveknek"? Vagy gondolom a vegetáriánusok egyáltalán nem eszik meg akkor azt az adott levest.
2017. szept. 10. 10:19
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen vegetáriánus sem eszik meg olyan levest, amibe belefőtt a hús, mert ezzel a hús zsírját és egyéb apróbb részeit is elfogyasztja.

Aki azt megeszi, az nem vegetáriánus.

2017. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
73%
Én nem elvekből lettem vega, hanem mert úgy döntöttem, ez kell az egészségemnek... innentől kezdve mivel kerülöm az állati zsírt és fehérjét, nyílván a leves levét sem eszem meg.
2017. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
És jobban érzed így magad, hogy nem eszel húst?
2017. szept. 10. 19:58
 25/40 anonim ***** válasza:
95%

Igen, összesen 10 éve vagyok vega, abból az elején az első 3 évben 3* estem vissza és mindig jelentősen romlott az erőnlétem, a közérzetem és depis hangulatom lett... a 3.után egyértelművé vállt számomra, hogy attól nyomott a hangulatom így többet nem is estem vissza... ma már a kortársaimon is látom, hogy az emberek nagy százaléka sokkal rosszabb állapotban van nálam...

Persze ehhez meg kell említeni azt is, hogy nincs olyan nap jóformán, amikor ne lenne meg az 1óra testmozgásom... legyen az futás, bringa, úszás, falmászás, kajak, konditerem, gyakorlatilag amihez épp kedvem van.

2017. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éve vagyok vega, egy ideje vegán, és én is azt tapasztaltam, hogy az átlagember egészségügyi állapota messze rosszabb az enyémnél. A cégnél a legtöbben évi 2-3x legalább betegek 1-1 hetet, én ha 5 évente egyszer otthon tudok maradni ilyesmi miatt, sokat mondok :( A megfázás, torokfájás, hasmenős-hányós vírusok amik mindenkit kísértenek nálam évekig nem fordulnak elő. Mindemellett jóval fittebb vagyok és a vérképem is tökéletes.


A férjem vegetáriánus, az üzemorvos az évi komplett vér-vizelet-egyéb teszten mindig rámutat, hogy kiváló az egészsége, és hogy ez mennyire kiemelkedő az átlaghoz képest.

2017. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Wáoh , csak ámulok :) Egyből bele a lecsóba ment a dolog , vagy előszőr a húst hagytátok el, aztán fokozatosan a többit?
2017. szept. 10. 21:40
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Én először a húst (13 évesen), aztán jópár évvel később lettem csak vegán. Először a tejet-tejtermékeket hagytam el, az nagyon könnyű volt, a sajtot és a vajat leszámítva, azokat sokáig fogyasztottam még. Minden más alternatíva nagyon ízlett és nem hiányoztak a tejtermékek. A tojás nem volt gond, nem nehéz helyettesíteni és a silken tofunak pl. rántottaszerűségnek ugyanolyan íze van szinte. A sajt, vaj hosszú keresgélés után került csak ki az étrendemből.

Vannak nagyon jó vegán sajtok, de őszintén, a 90%-uk szerintem förtelmes, ehetetlen. Megvannak a bevált márkáim azokat veszem, 1-1 házi receptem is van.

A legtöbb bolti tényleg nem jó.

2017. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Én épp kcal számolással fogyóztam, de anyagilag is szarul álltam így olcsó kajákat vettem, tesco akkoriban éjjel nappali volt itt fehérváron és mindig éjjel vásároltam be...

Aztán egyszer éjjel nem tudom, hogy dohányzott e mindenki vagy mi volt, de nem volt nyitva kassza, aztán egy idegen sráccal ott mérgelődve várakoztunk, hogy jöjjön már valaki... tök véletlen vettem észre, hogy a srác is szemlátomást nagybevásárolt, de se hús se tej, se tojás... csak gyümölcs, zöldség, mirelit meg rizs... aztán beszédbe elegyedtünk, mondta, hogy ő vegetáriánus... mondtam az én gondomat, aztán volt olyan jófej, hogy felajánlotta, ha visszapakolom amiket vettem, akkor segít a pénztárcámhoz igazítva bevásárolni vega kajából 1 hónapra, úgy, hogy csak friss zöldséget és gyümölcsöt kell vennem... aznap egy máig tartó nagyonjó barátra és egy új életformára találtam...

2017. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :) A történet meg külön nagyon tetszett!!
2017. szept. 11. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!