Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Rengeteg szénhidrátot (teljes...

Rengeteg szénhidrátot (teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek, gyümölcsök, zöldségek) eszek, miért nem hízok semmit?

Figyelt kérdés

Napi bevitt kalóriám 80%-a szénhidrátból jön, 10% fehérje, 10% zsír.

Kb 5 kg-ot szeretnék hízni.


Mindenhol azt látom, hogy a szénhidrátot teszik felelőssé az elhízásért, de ebből semmit nem tapasztalok régóta.

Finomíott cukrot abszolút nem, fehérlisztből csak minimálisat fogyasztok.



2018. jan. 3. 12:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ez lemaradt: 3000 kalóriát eszek napponta nagyjából
2018. jan. 3. 12:24
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Egyél több magas zsírtartalmú tejterméket, és csinálj erősítő edzéseket.
2018. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Nézd meg ezt a videót, talán megérted.

2018. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elhízásért nem a szénhidrátokat, hanem a rengeteg cukrot teszik felelőssé. A cukor az, ami felnyomja gyorsan a vércukrot, majd leesik, így éhséget generál, amikor a szervezetnek nem is lenne szüksége plusz tápanyagokra. Te alacsonyabb GI-es, összetett szénhidrátokat fogyasztasz inkább, így nem jelentkezik az étvágynövekedés.
2018. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elhasználod, nyilván. Ha többletben lennél, híznál.

Ha elég trükkös a szervezeted, akkor rádobsz még 1000 kcalt s még mindig elhasználja, akkor inkább gyúrj, azt nem tudja megakadályozni, hogy izom épüljön, ha jól edzel, pihensz és eszel.

2018. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Senki nem állítja, hogy a szénhidrátoktól mindenki hízik, csal azt, hogy aki hízik, az a szénhidrátoktól hízik.

Vannal akiknek a zsítranyagcseréje annyira gyors, hogy egyszerűen nem híznak semmilyen ételtől. A sok szénhidrát okozta magas inzulinszint, majd az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség őket sem kerüli el.

Nem a hízás a lényeg mindenáron, hanem hogy egészséges legyél: erőedzés és több fehérje ennek módja az esetedben.

2018. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
6. A magas inzulin szintet a sejtekbe beépülő zsír okozza, nem a szénhidrátok.
2018. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

7.

Ezt hol "tanultad"? Valami plázacica magazinban???

A tények: ;"Az inzulin a hasnyálmirigy ún. Langerhans-szigeteinek béta-sejtjeiben termelődik. A sejtek a táplálékkal felvett cukorra reagálnak és inzulint szabadítanak fel a keringési rendszerbe." Ld: [link]

2018. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó: ez mind szép és jó de hiába reagálnak ha a sejtek zsírral telítődnek nem tudják beengedni a cukrot és hiába működik az inzulin receptor, a cukor visszalökődik a véráramba.

Informálódni kicsit mert ez a tévhit hogy a szénhidrát okozza a cukorbetegség ez vagy 10 éve megdőlt, számtalan tanulmány bebizonyította már hogy egyedül a telített állati zsírok bevitele képes blokkolni az inzulint.

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#2

Ezt már láttam :)


Tisztában vagyok ezekkel, csak annyit ijeszteget a környezetem a szénhidráttal, meg, hogy "jaj, cukorbeteg leszel", hogy az már nekem nyomasztó.


Viszont cukrot csak most hagytam el. Szilveszterkor ettem utoljára finomított cukrot, nem hiányzik. A nyers vegán/paleos "sütemények" sokkal jobban ízlettek korábban is, habár ezek magas zsírtartalmúak, így csak mértékkel fogyasztom őket.


A vércukor értékem normális.

Az eddigi legrosszabb értékem 5.3 volt, ezt még akkor mértem, mikor cukrot, olajokat és sok fehér lisztet is fogyasztottam.

2018. jan. 4. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!