Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miert is jobb a vegansag a...

Miert is jobb a vegansag a vegasagnal hisz az hogy allati eredetu etelek mint a tojas vagy tejtermekek nem fajnak az allatnak?

Figyelt kérdés
Rakerestem de nem fejtik ki ezt nekem rendesen hogy mondjuk mezet vagy tejet miert is nem jo ‘elvbol’ fogyasztani ha azzal nem artunk.
2018. júl. 26. 00:51
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
57%
Pedig a vegánság a hosszú élet titka! Mi kell több annál h rengeteg koleszterolt es rossz zsirt viszel be mikozben menstruaciot eszel? Ennyi erővel a sajátodat is ehetnéd! Vagy a macskáét.. De igen. A kis csecsemonek szuksege van tejre! Hogy nőjjon. De nem tehentejre. Ennyi erovel macska vagy kutyatejet is ihatna!!! #govegan
2018. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Pár embe rmiért gondolja hogy a vegánok az állatokra akarják ráerőltetni az életmódjukat (macska)?

A vegán vagy nem tart állatot vagy az állat igényeinek megfelelő étrenden. A veganizmus az emberekre vonatkozik ill arra hogy helytelen az ember számára az állatokat kihasználni, megölni. Nem a ragadozó állatok léte ellen van...

2018. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
igen. en vegan vagyok, de a macskam hust kap. ot nem lehet veganul etetni!
2018. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, csak egy olyan tanyát mutass, ahol csak a felesleget fejik le, és a borjú normálisan, anyatejen nő fel, 8-11 hónapot szopva, és nem termékenyítik meg mesterségesen rögtön a tehenet, ahol a tehén, borjú normálisan, csordában élhet a fajtársaival a legelőn. Csak egyet légyszi, és akkor elhiszem neked, hogy nem "kegyetlen" a tejivás.
2018. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolonak, En azert kerdeztem ezt a farmos dolgot mert van olyan hogy a borju meghal meg a tehenben vagy mutalodik es ekell altatni es lenyeg hogy akkor ott a “nem hasznalt felesleges” tej
2018. júl. 29. 13:11
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de az az esetek 5%-a, amikor a borjú halva születik. Statisztika szerint. Úgyhogy ne ebből induljunk ki.


Etikai szempontból szerintem lehetetlen egy állatot azért tartani, hogy megegyük, amit termel, ez ellentmond az állatok szeretetének. Ha elhal a borja és valóban problémája van az anyaállatnak a tejképződéssel az nyilvánvalóan más kérdés, bár ilyen esetben is okosabb lenne esetleg más borjak táplálására fordítani a fennmaradt tejet.

2018. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
68%

#34, én tudnék mutatni neked. Amikor munkából megyek hazafelé, az útról lehet látni szép nagy legelőket. Egyiken lovakat szoktam látni, egy másikon kb. 20 tehén legel a borjaikkal együtt, mellettük kis tó, istálló, szénakazlak. Ez itt van Magyarországon, egy nagyváros határától pár km-re. Szerintem nem az egyetlen az országban - csak körül kell nézni, aki akar, biztosan talál ilyet, és valószínűleg tejet is tud venni tőlük. Mint ahogy hagyományos módon tartott tyúkot, malacot is lehet találni.


A csirkék amúgy nem menstruálnak XD A tojás egy nagy petesejt, ami vagy meg van termékenyítve, vagy nem (akárcsak a halak ikrái).

2018. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
12%
De igen! A tojas a tyuk havibaja! Sajnalom h ennyire tudatlan vagy. Olvass utana!
2018. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
46%

"Egyiken lovakat szoktam látni, egy másikon kb. 20 tehén legel a borjaikkal együtt, mellettük kis tó, istálló, szénakazlak"


Ne legyenek illúziód, a borjak nem az anyjukkal legelnek, hanem a még nem borjadzott üszőkkel. Azokat gyakran legeltetik. Meg bio tartásban a borjat is, mielőtt levágják 3-5 hónaposan. Illetve ha felnevelik marhahúsnak akkor kb. 1-1,5 évesen.


Nyugi, az anyja az istállóban áll egy helyben, és egész nap fejik. És a borja 5 percet nem tölthet mellette, és bizony nem tejet kapott inni, hanem pótlót.


A látvány néha csal. De ez bevett gyakorlat a tejiparban, tejelő teheneket a büdös életben nem fogsz a saját borjaival látni a legelőn, mert a borjú elinná a profitot.

2018. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
74%

"A csirkék amúgy nem menstruálnak XD A tojás egy nagy petesejt, ami vagy meg van termékenyítve, vagy nem (akárcsak a halak ikrái)."


A meg nem termékenyült, kilökődött petesejtet nevezik a köznyelvben menstruációnak. A tyúk természetesen nem menstruál a szó szoros értelmében, de a lényeg ugyanaz.

2018. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!