Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miert is jobb a vegansag a...

Miert is jobb a vegansag a vegasagnal hisz az hogy allati eredetu etelek mint a tojas vagy tejtermekek nem fajnak az allatnak?

Figyelt kérdés
Rakerestem de nem fejtik ki ezt nekem rendesen hogy mondjuk mezet vagy tejet miert is nem jo ‘elvbol’ fogyasztani ha azzal nem artunk.
2018. júl. 26. 00:51
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
88%

#40

"A menstruáció a méh belső borításának (méhnyálkahártya) a lelökődése, ami vérzéssel társul."

A tyúknak nincs méhe - mivel nem elevenszülő emlős -, ergó menstruálni sem tud.


#39

A tehenek egész tehénszerűek voltak, de legközelebb jobban megfigyelem, szopnak-e a borjak :) Az istálló látszik az útról (az egész területet be lehet látni), és üresen szokott állni nappal. De okés, azt már látom te is elismerted, hogy nem mindenhol veszik el rögtön az ellés után a borjat az anyjától, amit oly szívesen hangoztattok... A nagyüzemi állattartás tényleg szörnyű, ott simán lehetnek ilyenek, sőt még ilyenebbek is (én tutira betiltanám), de azért léteznek jobb alternatívák.

2018. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
82%

A vegánság ideológiai oldala egy teljesen elvakult, szélsőséges álláspont. Ha valaki elutasít minden állati terméket tegye nyugodtan, csak a hülyeséget ne természeténél mellé.


Ami a nagyüzemi hús, tej és tojás ágazatban történik az valóban szörnyű de akkor ez ellen kell harcolni és nem elvből elutasítani mindent aminek köze van az állatokhoz.


Van pár dísztyúkom, meg kacsák. Nagyon jó csiga és kártevő irtók, és mivel dísztyúkok nagyon szépek is, ezért vannak tartva. De eddig nem sikerült lebeszélni őket arról, hogy tojjanak, sőt még kiis keltik azt a rohadt tojást, viszont a kert kapacitása véges, szóval a csibéket hordhatnám ki az erdőbe róka, macska és kóbor kutya eleségnek. Vagy megis ehetjük a tojást, akkor most melyik megoldás a humánusabb, állatvédőbb megoldás. Ja bocs, végülis elis lehet dobálni a szemetesbe a tojásokat.


Az állatok egy jelentős hányada préda állat, az a funkciója, hogy egy ragadozó szájában végezze. Ha megéri a felnőttkort, akkor nagyobb eséllyel fog éhen halni az első télen vagy hullik el fertőzésben 1 éves kora elött minthogy megérje a következő tavaszt. Megfelelő ökölógiai tartás mellett, az állomány többsége jobban és tovább él mint egy vadonélő társa, még akkor is ha a végén egy tányéron végzi. Attól hogy a piszkos munkát a természet (szárazság, tél, éhezés, betegség) vagy egy ragadozó végzi el az ember helyett az állatnak még nem lesz jobb.


Az ökölógiai lábnyomról meg annyit, hogy akkor tessék csak helyben termesztett, szezonális növényi élelmiszert enni. Ugyanis a zöldségek/gyümölcsök pár 1000 kilóméteres utaztatása, hűtése, fagyasztása szintén nem a kis ökölógiai lábnyom ismérvei. Mert januárban a paprika, paradicsom, uborka, fejes saláta, karfiol meg a narancs, banán stb az nem a Marinénéni kiskertjéből kerül a zöldségespultra.


Szóval aki így akár étkezni tegye, buzdítson rá másokat is mert a vegetáriánus étrend egészséges, csak az állatvédős, ökölógiailábnyomos hülyeségeket kellene elfelejteni már, mert azok csak a nagyüzemi termékére igazak. És az nem érv, hogy ökölógialig nem lehet ennyit termelni, mert az ökölógiai termelésből származó állati termék nem is a mostani szint alternatívái hanem a vegán abszolút semmi állati felfogásáé.

2018. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
Vegán macskaetetés: az én cicáim vegán tápot is kapnak, és mellé nem vegán tápot is. Egy nagyon jó hírű, rendkívül alapos állatorvostól kérdeztem meg óvatosan, mi a véleménye a vegán tápokról, és még be sem fejeztem a mondatot, bólintott, hogy ismeri az olaszt tápot, amit a cicámnak adok, akinek a véreredményei meglepően jók lettek (nagyon rossz állapotban került hozzánk) és a szőre is meseszép. Kérdeztem, hogy akár a vegán tápot egyedül is adhatnám? azt mondta, a cica nem a kiegészítő állati táptól ilyen erős és szép, úgyhogy igen. Ami ma "istenkáromlásnak" tűnik és félelmetesnek, az valamikor természetes lehet. Így van ez sok dologgal.
2018. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!