Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Görögországban mennyire...

Görögországban mennyire elterjedt a vegánság?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva menni fogok, és érdekelne hogy az éttermekben mennyire van lehetőség vegán ételt enni. Magyarországon már hozzászoktam a sima sültkrumplihoz, de jó lenne most valami más a változatosság kedvéért. :D

2018. nov. 1. 18:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de először ez a jelenet jutott eszembe, amikor elolvastam a kérdésed: [link]

:D

Na de egyébként nem lesz gond, rengeteg zöldséget esznek a görögök, a hagyományos étteremben is sokféle húsmentes étel van. Az öntetre, szószra kérdezz rá ha salátát rendelsz, mert mézet például előszeretettel használnak.

2018. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-es!


Én kérdeztem (a kérdezőt) hogy miért pont hasábot fogyaszt vegánként

Egyrészt: úgy gondolom, hogy aki arra az elhatározásra jut, hogy vegán lesz (teljesen mindegy, hogy miért) az van annyira tudatos étkezés terèn, hogy nem olajban sült előre csomagolt mindenfèle tartósítóval stb ellátott hasábot rendel.


Másrészt: elárulom, mert a válaszod alapján úgy gondolom, hogy nincs személyes tapasztalatod, csak selytésed: NAGYON kevés az olyan hely, ahol külön készül a hús/hal/hasáb. Ahol mégis így van megoldva, az biztos, hogy nem a maréknyi betérő vegán miatt van (hisz akkor a “valamirevalóbb” éttermek nem csak rántott sajttal meg gombával várnák a vegetáriánus vendégeket) hanem, mert a konyha adottságai úgy jobban kihasznàlhatók. (Pl:húsos helyiség mellett levő frituban sül a hús, a zöldségelőkészítőhöz közelebbiben a zöldség stb..)


Harmadrészt:

“ha nem vagy az a fajta, aki azt hiszi, hogy a világon mindenhol a hússal egy olajban sütik a krumplit”... nem tudom mit értesz az “az a fajta” alatt, viszont kétlem, hogy bármi sértő lett volna a kérdésemben, arról nem is beszélve, hogy a kérdező válasza érdekelt, nem valaki másé. Fiatal korom ellenére immáron 8éve vendéglátásban dolgozom (nem a strandbüfében meg a hamburgeresnél, nem is egy menübárban) elárulom, hogy hamarabb cserèlik le a frituolajat kókusz zsírra, mint hogy külön süssék a hasábot a hústól. És hidd el, a legjobb helyeken is.

Vannak vegán vendégeim. Eszük ágába SOHA nem jutna, olajban sült zacskós hasábot rendelni (megjegyzem: valamirevaló étterem vagyunk, nem is tartunk)

A vegán nem csak azért vegán, mert nem eszik húst meg állati eredetü termékeket. Nem véletlenül alakult ki a nyers vegánság sem. A vegán azért vegán, mert nem használ állatkísérletekkel tesztelt termékeket, előnyben részesíti a természetes dolgokat, legyen itt szó ételről italról vagy tárgyakról. Nekem ebbe nem fér bele a mirelit krumpli, ezért is voltam kíváncsi a kérdező válaszáta. NEM azért mert egy degenerált, szakadt, sarki kifőzdékbejáró senki vagyok.



Mindenesetre köszi a lesajnáló, semmitmondó válaszodat. :)

2018. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!