Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szempontból a tejterméke...

Vegán szempontból a tejtermékekkel mi a gond?

Figyelt kérdés
Ne a nagyüzemi állattartást nézzük, azt megértem hogy az ottani körülményekkel sok gond van. De ha valaki mondjuk tanyán él és vannak tehenei, kecskéi amiket néha megfej hogy legyen otthon sajt, tej, stb. De egyébként az állatok jól élnek, az sem elfogadható? Miért?
2019. jan. 8. 17:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az vegánok alapvető célja az állatok kihasználása nélküli életvitel. Ehhez hozzátartozik az állati eredetű élelmiszerek (a méz is annak számít) elkerülésén túl az is, hogy nem vesznek állatokon tesztelt kozmetikumot, bőrből készült tárgyakat, stb.
2019. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Mert a tej arra szolgál hogy egy kis törékeny borjubol egész hamar 200-300kg monstrum legyen.


És nem alkalmas emberi fogyasztásra, mert nem nekünk lett "gyártva".

Ennek ellenére az ember háziasította a tehenet, és hasznosítja a tejet. Ergo nagyon sok ember érzékeny a fejre meg ha nem is tudjuk, hogy dedapad éppen attól volt egyszer kétszer rosszul.


Ettől függetlenül tudnunk kell, hogy a tej már benne van az élelmiszer iparban.

És fogyasztjuk.



De.

Az ember megvetette a lábát olyan éghajlaton is, ahol alapjáraton nem élhetne. Vagy meg tudunk enni olyan dolgokat, amik nem nekünk lettek volna eredetileg, vannak gyógyszereink, stb...


A világ változik.

2019. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

A vegán alapban azt jelenti, hogy semmi állati.

A tej állatból jön. Innentől kezdve értelmetlen a kérdés.

2019. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
46%
Nem bajként írtam, hogy hormonok vannak benne. Az idiótaságukra írtam. Volt hogy napi szinten megittam 1 l tejet, ha nem többet és itt vagyok, semmi bajom, semmi elváltozásom nincs. A másik az, hogy van ahol még igazi tejet isznak, nem boltit. Gondolom ha bajuk lenne vele, akkor nem innák :D
2019. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha utánanézel, hogy mennyi tejet ad egy állat, abból mennyit iszik meg a borja, mennyi marad neked kínzás nélkül és abból mennyi sajtod lesz...hát abból nem vegánként nem laknál jól"


Hát egy átlagos Holstein Friz fajtájú tehén 25-30 liter tejet tud adni naponta. Elég jó étvágya kell legyen a borjúnak, hogy ezt mind megigya..

2019. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

Az első néhány válaszolónak lövése sincs a veganizmusról, szóval nem értem miért írt kommentet.

Nem, nem az a baj, hogy a tej nem természetes emberi fogyasztásra... nem az hogy hormonokkal van tele...

A baj a tehenek megerőszakolásával és szükségtelen kihasználásával( testileg és szellemileg egyaránt) van.

A különbség egy tejet nem fogyasztó, és egy tejet fogyasztó húsevő közt, hogy bár mindkettő közvetve támogatja a tehenek szükségtelen megölését( a tejipar vágóhídra küldi azokat a teheneket akik már képtelenek profitot termelni) az utóbbi még jól ki is használja őket, mielőtt megöleti.

[link]

[link]

2019. jan. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy nem vegán. Nem értem, hogy ezen mit nem értesz. A vegánok elítélik az állatok kihasználását. Ha azért tartok egy kecskét vagy egy tehenet, hogy naponta cincáljam a tőgyét a friss tej reményében, akkor kihasználom azt a jószágot, és ez nem vegán cselekedet.

Másrészt meg nem igazán egészséges a tej, annak ellenére, hogy nagyon nyomják ezt az életerőegészség dumát róla.

2019. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%

#16 mi az hogy még jól ki is használja ezt hogy értetted?

Mellesleg remélem tudod, hogy az általánosítás nem az okosokra vall (legalábbis emberekre vonatkozóan nem).

2019. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

# 18

1,Ahhoz, hogy tejet kaphass, a tehénnek teherbe kell esnie, ergo a bika spermáját valahogy a tehénbe kell juttatni. Mit gondolsz, ez hogy történik? Randevúkat szerveznek ezek a jószívű gazdaemberek, ahol aztán a tehenek és bikák romantikázhatnak?Hát persze, hogy nem! Isten ments, hogy az ő portékájában esetleg kár keletkezzen szexuális baleset következtében.

A tehenek megtermékenyítése emberi kéz által történik, ami bőven kimeríti a bestialitás fogalmát, hab a tortán, hogy ez legtöbbször anális behatolást is jelent, no nem mintha a tehén beleegyezett volna bármelyik intim testürege penetrálásába. Nagyipari,házi, ez mindkét esetre igaz.

2, Aztán 9 hónap testileg kimerítő vemhesség után jön a lelki terror, mert ugye a bocika nem maradhat sokáig az anya közelében, nehogy eligya a hasznot, meg különben is kell a népnek a borjúsült.

De vegyük akkor a kérdező által felvázolt szituációt, tehát meseországban vagyunk ahol tehén boldog, a gazda pedig filozófia professzor, mellesleg az erényetika elkötelezett képviselője.

Mi alapján döntöd el, hogy mennyi tej lefejése számít kihasználásnak?

Alap biológiai tudásom szerint a tejtermelés annak arányában változik, hogy mennyi tejet csapolnak le az emlőből( tudom, nem ez az egyetlen faktor, de kétségkívül meghatározó)

Így akár egyetlen csepp többlet ami NEM a boci szükségszerű táplálására fordul, felesleges, szükségtelen megterhelés a tehén szervezete számára.

3, Az első két pont ismétlése minden évben, egész addig, amíg fizikailag bírja az állat, utána irány a vágóhíd. Megjegyzem, természetben megélt élethosszhoz képest még mindig gyerekként 4-6 éves korban a 20-24-hez képest. És persze a jószívű gazda aki gyerekeként szereti jószágait sem fog 20-25 évet várni amíg öregkorban kihunynak, hát még fedezni az esetleges betegségek kezelésére fordított anyagi károkat.

Összegezve tehát: megerőszakolás,csecsemőrablás,emlőmirigy váladék elkobzás, ölés. Ezt támogatod amikor tejterméket fogyasztasz.

Így értem a kihasználást.

2019. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%

Milyen szép megfogalmazás :D Csecsemőrablás,elkobzás,megerőszakolás...

Akkor ezek alapján az inszeminátor akkor liliomtipró pedofil is, hiszen gyerek teheneket erőszakol meg nem?

Nagyon jól használjátok ezeket a hangzatos, érzelmi töltetet tartalmazó szavakat, de szerencsére sok ember átlát a szitán és objektíven tudja nézni a dolgokat.


Pl. szerinted a tehénnek mi a kellemesebb? Amikor az inszeminátor termékenyíti meg (tehát egy alkar mozog a tehénben) vagy amikor a többszáz kilós bika próbálja berakni a lompost a tehénre támaszkodva?

2019. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!