Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szempontból a tejterméke...

Vegán szempontból a tejtermékekkel mi a gond?

Figyelt kérdés
Ne a nagyüzemi állattartást nézzük, azt megértem hogy az ottani körülményekkel sok gond van. De ha valaki mondjuk tanyán él és vannak tehenei, kecskéi amiket néha megfej hogy legyen otthon sajt, tej, stb. De egyébként az állatok jól élnek, az sem elfogadható? Miért?
2019. jan. 8. 17:02
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
33%

“Összegezve tehát: megerőszakolás,csecsemőrablás,emlőmirigy váladék elkobzás, ölés. Ezt támogatod amikor tejterméket fogyasztasz.“

Ennek örömére iszok is egy pohár tejet:D

2019. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%

"Nagyon jól használjátok ezeket a hangzatos, érzelmi töltetet tartalmazó szavakat, de szerencsére sok ember átlát a szitán és objektíven tudja nézni a dolgokat."


Aki objektíven látja a dolgokat, az látja, hogy a tejipar gusztustalan, és mivel nem egészséges, teljesen felesleges. Mindenevőként sem fogyasztottam tejet. Persze ehhez túl kellene lépni a tejcsike- és a sajtmánián.

2019. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
48%
Én mondjuk nem iszok tejet, mert nem szeretem, de azért 1-2 ember itt már undorítóan fanatikus. Lassan ott tartunk, hogy ezek a marhák előbb lőnének le egy embert, mint egy állatot, ha kötelező lenne választani a 2 közül egyet. Engem nem zavarnak a vegánok, de azért ember, legyél már észnél, állatokról beszélsz. Ha gyereked lesz és elapad a tejed, akkor nem fogod tápszerrel etetni, hanem hagyod meghalni, mert természet ellenes? Ha az ember nem csinálna semmi természetellenes dolgot, akkor most nem kéne gondolkodnod a nagy vegánságodon, mert otthon ülnél és főznél/takarítanál amíg a férjed vadászni megy. Ez van, a világot a természet ellenes dolgok viszik előre.
2019. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
47%

A 19-esről eszembe jutottak a mesterséges megtermékenyítésen átesett nők. Ezek szerint őket is megerőszakolták, ugye? Aztán a testileg kimerítő vemhesség. Hát nem tudom, két gyerekem van, de nem volt olyan szörnyen megterhelő, az állatoknak még a szülés (ellés stb.) sem olyan nehéz, mint az embernek. Ismerek olyan anyákat, akik a sajátjukon kívül még két babát tudtak volna szoptatni, annyi tejük volt. Teheneknél ez miért lenne elképzelhetetlen, amikor pont a tejhozam növelése céljával tenyésztették ki őket? Régen nem volt tejpótló tápszer a borjaknak. A borjú is jóllakott (nyilván nem hagyták éhen pusztulni, a tehén mindig nagy kincs volt és ma is nagyon sokba kerül), a családnak is jutott tej.

A többi szempontot megértem, nyilván előbb-utóbb levágják a teheneket, bikaborjakat. A nagyüzemi állattartás módszereit én is elítélem. De nem kellene ennyire eltúlozni a dolgokat.

2019. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

A 19-esről eszembe jutottak a mesterséges megtermékenyítésen átesett nők. Ezek szerint őket is megerőszakolták, ugye? Aztán a testileg kimerítő vemhesség. Hát nem tudom, két gyerekem van, de nem volt olyan szörnyen megterhelő, az állatoknak még a szülés (ellés stb.) sem olyan nehéz, mint az embernek. Ismerek olyan anyákat, akik a sajátjukon kívül még két babát tudtak volna szoptatni, annyi tejük volt. Teheneknél ez miért lenne elképzelhetetlen, amikor pont a tejhozam növelése céljával tenyésztették ki őket? Régen nem volt tejpótló tápszer a borjaknak. A borjú is jóllakott (nyilván nem hagyták éhen pusztulni, a tehén mindig nagy kincs volt és ma is nagyon sokba kerül), a családnak is jutott tej."


Ne haragudj, de hogy lehetsz ennyire buta, hogy a tehenek erőszakos megtermékenyítése és a nők szándékos mesterséges megtermékenyítését egy lapon emlegedet? Mindig jönnek azzal, hogy mi, vegánok milyen agresszívak vagyunk, hát igen, az ilyen logikátlan, ostoba vélemények miatt. Nem is értem, hogy gondolhat valaki erre?

Képzeld el, hogy valaki megerőszakol téged (ha fiú vagy, akkor a barátnődet, húgodat, nővéredet, anyukádat), teherbe ejt, aztán kényszerít, hogy megszüld a kicsit, majd elveszi. Ez AZ, amit a tehenekkel tesznek.

2019. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
23%
Még mindig fönnál a hipotézisem, hogy egy tehénnek kellemesebb, ha mesterségesen termékenyítik meg, minthogy a többszáz kilós bika rátámaszkodva próbálja berakni a himbilimbijét.
2019. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
15%

Amúgy meg:


"Ne haragudj, de hogy lehetsz ennyire buta, hogy a tehenek erőszakos megtermékenyítése és a nők szándékos mesterséges megtermékenyítését egy lapon emlegedet?"


"Képzeld el, hogy valaki megerőszakol téged (ha fiú vagy, akkor a barátnődet, húgodat, nővéredet, anyukádat), teherbe ejt, aztán kényszerít, hogy megszüld a kicsit, majd elveszi. Ez AZ, amit a tehenekkel tesznek."


Csak én érzek ellentmondást?

2019. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd 27-es, amíg nem esznek egy jó rántott húst vagy pörköltet, addig frusztráltak lesznek és mindenféle marhaságot összebeszélnek. Múltkor azon gondolkoztam, hogy az ismerőseim között is miért van az, hogy szinte csak 20-40 közötti nők a vegák, ráadásul azok akik nem dolgoznak, a férjük pedig jól menő vállalkozó/üzletember? Gondolom jó dolgukban és unalmukban nem nagyon tudnak mit csinálni, így próbálnak kitűnni a tömegből.
2019. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

"Csak én érzek ellentmondást?"


Miért, ebben mi az ellentmondás? A nők saját, szabad akaratukból döntenek a mesterséges megtermékenyítés mellett, azért, mert gyereket szeretnének vállalni, de nem lehet nekik. Ennek semmi köze a tehenek mesterséges megtermékenyítéséhez. Amit másodjára írtam, annak van, azzal lehetne párhuzamot vonni, hiszen az egy nem kívánt, fájdalmas, és lelkileg-fizikailag sokkal megterhelőbb dolog.

2019. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!