Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szeretnék átállni vegetáriánus...

Szeretnék átállni vegetáriánus életmódra. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már évek óta át szeretnék állni, de sosem tudtam, hogy álljak neki. Húst nagyon ritkán eszem, akkor is csak és ki6zar szárnyast (csirke vagy pulykamellet, semmi mást). Halat szintén soha nem, a disznót csak ritkán használjuk (tesóm allergiás rá). A tojást főleg süteménybe teszem, illetve tej allergiám van, szóval ahogy tehetem azt is kerülöm.

Mivel IR-es vagyok, ezért a cukor és feherlisztet is próbálom korlátozni. Ezek mellett ti hogyan fognátok hozzá? Mit lehet? Mit nem? Milyen vitaminok kellenek? Szükséges a fehérje ital? (Van itthon) Milyen sportot javasoltok mellé?

Ti hogyan fogtatok hozzá?

20/L



2020. jan. 14. 06:32
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem világos, hogy vegán vagy vegetáriánus akarsz lenni? Nem mindegy a válasz szempontjából.
2020. jan. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem eszel több húst és kész.

Helyettesítsd zöldségekkel.

B12t érdemes esetleg szedni meg vasat (nőként amúgy sem árt)

2020. jan. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először önmagaddal tisztázd, hogy vegetáriánus, vagy vegán akarsz lenni, mert baromira nem mindegy.

Ha vegetáriánus akarsz lenni és eddig sem volt a hús a kedvenced, akkor könnyű dolgod lesz. Millió lehetőséged van húsmentesen étkezni, itt ez felsorolhatatlan (főzelékek, levesek, tészták, zöldségek és ezek variánsai)

A vegán az a húzósabb, arra meg azért képtelenség pár sorban kitérni, de az internet tárháza végtelen.

2020. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vegetáriánus, mert az egyéb diétá mellett konkrétan lehetetlen lenne a vegant tartani 😅
2020. jan. 14. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Egyszerű. Ne egyél több húst, vagy olyat ami húsfélét tartalmaz (lásd szalámi). A fehérjéidet tojásból, gombából, hüvelyesekből, és magas fehérjetartalmú zöldségekből (pl; fodros kel) vidd be.

Kicsit olvasgass utána, hogy melyik zöldségekben van fehérje, vas, stb. Mivel én nem vagyok vegetáriánus, nem tudom ezeket olyan jól fejből.

2020. jan. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Ha csak vega akarsz lenni, akkor ne egyél több húst (meg zsírt, vért, zselatint stb) és kész.

Így nem értem, hogy jön ide a tojás.

Ha már most alig eszel húst, akkor nem olyan nehéz.

Fehérje ital nem, de azért nézz utána, mik a fehérjedúsabb élelmiszerek, fogyaszd őket. Vitaminra leginkább a b12-t mondanám. Illetve ami a vérképed alapján hiányzik, arra figyelj.

2020. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!