Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért van az, hogy hidegen...

Miért van az, hogy hidegen hozzák ki az ételeket?

Figyelt kérdés
Itt lakom két utcára az étteremtől, ahonnan rendelni szoktam. Ennek ellenére mindig hidegen kapom meg a futártól a kajámat, több mint egy óra várakozás után. A futár szerint nem az ő hibás, mert így kapja az étteremtől. De én ezt nem értem. Az éttermekben szokott lenni melegen tartó, miért nem használják a rendelt kaják esetén? Meg eleve miért nem akkor adják át az ételt, amikor elkészül, miért kell még egy órát várni rá, hogy átadják a futárnak?

2021. máj. 25. 19:51
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
94%
19: ha aznap rendelsz, akkor igen, forrón kell mindent megkapnod. De ha menüt rendelsz előre leadott rendelésre, akkor hűtve kapod a cuccot.
2021. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
38%
Azért kell olyan sokat várnod (bárhonnan rendelsz), mert neked direkt lehűtik a frissensülteket, azt persze megvárja a futár (20 perc) utána rohan hozzád, mielőtt még megmelegedne! Hát ezért.
2021. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
21%
Nincs konyhad, hogy osszeuss egy melegszendvicset, vagy egy tesztat? :)
2021. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
41%

Azt esetleg nem várnád el, hogy a futár eléd is tegye a kaját, hozza a kanalat, villát, kést, pohár vizet?

Bedobod a mikróba, pár perc alatt megmelegszik, mi a gond?

A futár nem biztos, hogy rögtön hozzád rohan, nyilván több helyre kell neki kaját szállítani, pláne ebédidőben.

2021. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
19%
De értitek, nem azt hívja akivel baja van és ott reklamál, hanem feldob egy önsajnáltatást. Ebből se lesz holnap ebéd.
2021. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
36%
Ha az a bajod, hogy a két utcányira lévő étteremből hidegen hozzák a kaját, akkor oda is mehetnél és megvehetnéd a kaját elvitelre, úgy tuti melegen kapnád. Egyébként terasznyitás előtt is sok étteremben lehetett elvitelre kaját venni.
2021. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
29%

Csak nem Don Pepe? NetPincér?

Ugyanez nálunk is.

Hosszú lenne mind leírni. Aztán beírják a liftbe filccel, hogy "itt nincs jatt, lközelebb szaros kaja".

2021. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
48%

Micsoda problémák.

Állítólag ha főzünk akkor lehet enni egyből friss meleg ételt.

2021. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
46%

A magas színvonaló, modern termelők mindent éjszaka főznek és sokkolva (2-5 fokra lehűtve), hidegen szállítanak ki. Itt az egyik bemutatkozása, és a nagyobbak mind így dolgoznak:

"A magas színvonalú technológia alkalmazása pedig kulcsfontosságú szerepet játszik, abban, hogy az ételek minél tovább frissek maradjanak. Az ételeket főzés után forrón tálaljuk, majd gyorshűtéssel (cook and chill) 2 °C-ra hűtjük, és zárt hűtőláncon keresztül ezen a hőmérsékleten szállítjuk házhoz."


Nem hívják rá fel külön eléggé a figyelmet, de ezeket fogyasztás előtt meg kell melegíteni!

2021. máj. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nem csak rendelni lehetett terasznyitásig. Hallottál már az éttermi átvételről?


Átvételre simán be lehetett eddig is menni az étterembe! Kasszánál fizeted, átveszed. De a KFC-nél én rendszeresen online rendeltem, fizettem, és értementem. (sajnos hiába lakunk megyeszékhelyen, a mi utcánkba nem szállítanak)


És a menüt minden esetben lehűtik (ha nagyforgalmú az étterem). Hisz ha melegen elindul a futár reggel 8-kor, mire az utolsó címre is elviszi megromolhat az autóban.


Amúgy miért nehéz megmelegíteni az illetőnek, akinek rendeled?

2021. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!