Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Gyorséttermek direkt hagynak...

Gyorséttermek direkt hagynak ki rendszeresen egyes tételeket a rendelésből, vagy ez csak figyelmetlenség?

Figyelt kérdés
Amikor legutóbb KFC-ben kajáltunk, lemaradt 2 strips meg egy krumpli. Ma Mekit rendeltünk házhoz, kimaradt 2 majonéz. És ez szinte állandóan így van, hogy kimarad ez-az. Ha reklamál az ember, akkor általában szó nélkül pótolják, vagy adnak kupont netpincéren (amivel az ember nincs kisegítve, mert a kért dolog nem jött meg), de nagyon unalmas pár száz Ft-ért állandóan macerázni. Ez valamilyen költségoptimalizálás, vagy tényleg ennyire ügyetlenek?

2021. szept. 26. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Sok megrendelés, kevés futár, extra gyors kiszállítási idő, emberi mulasztás együttesen az ok.
2021. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk driveban is játsszák. Vagy bemegyünk és elvitelre kérjük, és ott nézzük át, vagy nem gurulunk addig tovább, amíg nem nézzük át. Rettentően felbsz.
2021. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ami az érdekes ebben, hogy mindig a vevő kárára tévednek. Velem sose fordult elő olyan, hogy több minden került volna a zacskóba/tálcára.

Nem a pénz zavar, hanem, hogy nem kapom meg, amit kértem, és még nekem kell utánajárni. Drive-ban is kutyagoltam már vissza az ablakhoz, miután félreálltam a kocsival.

2021. szept. 26. 13:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a KFC-nek írsz, nem a netpincérnek, ők komolyabban veszik. Eddig kétszer volt, hogy írtunk nekik, mikor nagyobb dolgot hagytak ki belőle (majonézre meg ilyesmire volt, hogy ráhagytuk, nem szeretek balhézni), az egyiknél valami teljes menüt ajánlottak fel, hogy ugyanabban az étteremben egy hónapon belül megehetjük, a másodiknál kicsit morcosabban írtam, mert volt a kettő között több ilyen csak egy majonéz, csak kettővel kevesebb szàrny jellegü hiba, na ott konkrétan amit rendeltünk kb. 8ezer Ft értékben, azt ajánlották fel kárpótlásul, hogy X időn belül elfogyaszthatjuk.

Gondolom ez étteremfüggő is, de nagyon korrekten kezelték a panaszt - igaz, mivel sokszor fordult elő, inkább már nem rendelünk onnan.


Amúgy egyszer nálunk - ugyanez a KFC :D - pozitívan is tévedett, vagyis hát minek veszed. Lehagyták az extrán rendelt boxos krumplit, szóval nem volt köretem egyáltalán, de a qurritóból meg kettőt küldtek véletlen...


Amúgy tényleg szimpla figyelmetlenségről van szó, szerintem baromság ez az egy pultnál rendelsz máshol meg a rendeléseket állítják össze módszer, amit most már a legtöbb helyen alkalmaznak, mert túl sok kézen megy át a rendelés, nagyobb a hibalehetőség. Régen amíg egy ember csinált egy rendelést, lehet, hogy egy perccel tovább tartott, de a listán egyedül végigmenve kisebb eséllyel maradt ki bármi.

2021. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

4 évig voltam mekis, és biztosra mondhatom, hogy (legalábbis nálunk) nem szándékos.

Vagy azért van, mert a dolgozó lusta átnézni a rendelést (Driveon pl 1 ember felveszi,1 összeszedi,1 kiadja, és a kiadónak kellene átnézni,hogy a másik mindent bele rakott-e),

vagy azért, mert előszeretettel alkalmaznak szerencsétleneket, akik ha 6x átnétik is kihagynak valamit.

Vagy azért, mert kevés a dolgozó, de nagyon nagy a forgalom, olyankor könnyen van kavarodás.

De lehet, hogy a kasszás már a héten a 6. munkanapjának a 10. óráját kezdi meg, túl van rengeteg vendégen, rengeteg idegeskedésen, és már nincs ott fejben, mert fáradt.



És szimplán csak a rosszakat fogod ki, mert van olyan, hogy véletlenül többet raknak bele.


Én mindig átnéztem a zacsit kiadóként, rendszeresen kellett pótolnom, ami hiányzott, de gyakran került bele plusz dolog is.



Minden dolgozó szívből gyülöli a tulajdonost, az étteremvezetőt, és a nagyja magát a mekit is, egy szalvétát sem spórolnának meg a mekinek, nem hogy szendvicseket, akkor se, ha lenne ilyen szabály.

De nincsen, és hiba, ha nem adsz ki valamit, a vezetők általában le is csesznek érte.

2021. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még mekisként is, ritkán vásároltam ott, de 10-ből 9x kihagytak valamit.
2021. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mekiből és KFC-ből szoktam rendelni, szerintem olyan 15-20-ból 1-szer marad le valami.


Szerintem ez erősen a konkrét üzleten múlik és én szerencsés vagyok (III. kerület).

2021. szept. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én a XVII.-ben élek. Ha jól vettem le, pár éve üzemeltetőváltás volt itt a Mekiben, előtte volt a legrosszabb a helyzet, akkor még szendvicsek is maradtak ki.
2021. szept. 27. 09:25
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Nézz körbe Wolton, kicsit drágábban, de ők messzebbi éttermekből is szállítanak sokszor, hátha találsz alternatívát.

Jó, én xiv. kerben könnyen beszélek, majdnem belváros, de pl. Netpincéren csak a legközelebbi KFC/Meki az opció, mást nem is ajánl, Wolton meg van 4-5-6 opció, szomszédos kerületekből, messzebbről is, ha rákeresek.

2021. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 valaki : ***** válasza:
95%

Most dolgoztam a nyáron egy rövid ideig a KFC-ben

Nem szándékos, szerintem az is okozza a problémát, hogy a "pakolósok" akik rakják össze szervezetlenek. Odarendelnek egy csomót és vannak időszakok, mikor nincs nagy pörgés. 2 pakolós szépen csinálja, ő tudja, mit kezdett el, mire vár még, mi van félkész. ÉS akkor jön a flegma manager, hogy "ne csak ácsorogjáááá" és akkor jön a káosz, mindenki pakolja ami a kezébe kerül, nem tudjuk ki hol tart... vagy nagy a pörgés és azért.

Ezek a cuccok amúgy filléres tételek, ledöbbentem, mikor láttam mennyiért adják el ezeket a húsokat, ami zárás után megmarad azt meg vihetik haza ingyen a dolgozók vagy ha nem kell senkinek, akkor KIDOBJÁK. Komolyan... Én majdnem elsírtam magam, mikor láttam. Nem szerettem a KFC-t soha, vegán se vagyok de ezt a sok csirkét ezért nyírták ki... és másnak meg nincs mit ennie... Szóval hidd el kérdező, nem spórolnak semmit azon, hogyha valamit elfelejtenek

2021. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!