Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha délben megyek menüt enni...

Ha délben megyek menüt enni egy étterembe akkor is kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
olyan menüs étteremre gondolok ahol leülök és a pincér kihozza pl. a "B" menüt.
2021. okt. 16. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

... mint ahogy Magyarország nem Budapestet jelenti!

(bár ez nem volt téma, de idevág, sokan a fővároshoz mérik a tapasztalataikat, ami igen torz képet ad.)

2021. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Na ja. Bp-en elkérhetsz egy koriért 1000-ot, "vidéken" felbe is bsz a pult előtt a vendég.
2021. okt. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
81%
Én is utálok borravalót adni, inkább számolják bele az étel árába, és ne is tudjak róla. Utálom az elvárást a kötelezőséget, a közértben a hentesnek vagy a fagyisnak se adok borravalot.
2021. okt. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Saját meglátásod szerint adj borravalót szerintem. Ha ízlett esetleg az étel, meg voltál elégedve a kiszolgálással, vagy csak mert amúgy is szeretsz adni 1-2 száz forintot akár valami szolgáltatásért pluszban. Én speciel a postásnak szoktam, a benzinkutasnak, meg persze étteremben is szoktam pár száz forintot. Rosszul nem fog esni nekik, és szerintem egy 200-as nem egy ló ára például :) De nem kötelező szóval ne érezd feszélyezve magad emiatt se.
2021. okt. 17. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
30%
Én minden étteremben adok 5000 ft.borravalót.
2021. okt. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, ha ilyen sok pénzed van, szórjad csak.. az ilyenek miatt várja el mindenki a nagy jattot. De szerintem kamu, ilyen balek nem sok van. Ha ízlett a kaja, és udvarias volt a kiszolgálás, adok én is. De nem fix összeget, és nem mindig.
2022. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!