Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem pofátlanság a McDonalds-tó...

Nem pofátlanság a McDonalds-tól, hogy szeptembertől 80 ft elviteli díjat számít fel, ha nem helyben fogyasztod?

Figyelt kérdés

Azt hittem eddig, hogy ez nekik könnyebbség, ha pl. a McDrive-ban vásárolsz. Nem terheled a benti forgalmat (de ugyanúgy vásárolsz), nem kell utánad tálcát mosogatni, nem tömöd teli szeméttel meg maradékkal a benti kukákat, amit nekik kell üríteni, gyorsabban tudnak kiszolgálni (ergo több vásárló/óra), stb.

És ez nekik max 1-2 papírzacskó "többletbe" került.


2022. szept. 6. 07:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%
A forgalom nem lesz kevésbé megterhelő McDrive esetén sem. Ugyanazok sütik a szendvicseket a McDrive-ra is, mint a benti vendégekre. Az sem igaz, hogy nem használnak semmit sem. Hiszen sokan megállnak a parkolóban, ott eszik meg, ott dobják el, használják a mosdót. Főleg, akik utazás közben vannak. Tehát nem az, aki a 5 utcával arrébbról odagurult. Meg a csomagoló anyag is több.
2022. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
63%
kb minden étteremben van elvitel eseten csomagolási díj. miért pont a McDonaldsot szemelted ki?
2022. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%
Szinte mindenhol számítanak fel csomagolási díjat. Amikor kimért savanyúságot veszek akkor külön fizetnem kell a szatyorért ha nem akarom végig csöpögtetni az utcán.
2022. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
4%

Srácok szerintem dobjuk össze neki azt a 80 forintot, nyílvánvalóan erről szól ez a kérdés.

Én hozzájárulok 1 forinttal a sajtburgeréhez.

2022. szept. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Kérd helyben, aztán kimész az autódba és megeszed :D
2022. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagyon érdekel, ma is helyben kértem aztán kivittem az autómhoz.
2022. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal magasabb elvitelre az áfa, örülj, hogy nem az egészet fizettetik ki veled.
2022. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
62%
Így van, az elvitelre magasabb az áfa, de az az alap! Pont hogy könnyítésként lett bevezetve, hogy a helyben fogyasztásé alacsonyabb legyen, hogy több pénz maradjon a zsebükben. Tehát visszafele ülnek a lovon! Ha úgy lenne, hogy az alacsonyabb az alap és az elvitelt sarcolják, akkor megérteném, de ez így pont ellentétes a jogalkotói szándékkal, aki az alaphoz könnyítésként csökkentette a helyben fogyasztás áfáját.
2022. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
34%
#20 akkor ahol nem olcsóbb helyben enni, azt benyelik az éttermek?
2022. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%
Hol magasabb az ÁFA?? Elvitelkor az alap ÁFA-t kell csak megfizetni! Aki erre hivatkozva emel az árakon, az olyan, mintha duplán akarná megadóztatni a fogyasztóit. Szégyen.
2022. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!