Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem pofátlanság a McDonalds-tó...

Nem pofátlanság a McDonalds-tól, hogy szeptembertől 80 ft elviteli díjat számít fel, ha nem helyben fogyasztod?

Figyelt kérdés

Azt hittem eddig, hogy ez nekik könnyebbség, ha pl. a McDrive-ban vásárolsz. Nem terheled a benti forgalmat (de ugyanúgy vásárolsz), nem kell utánad tálcát mosogatni, nem tömöd teli szeméttel meg maradékkal a benti kukákat, amit nekik kell üríteni, gyorsabban tudnak kiszolgálni (ergo több vásárló/óra), stb.

És ez nekik max 1-2 papírzacskó "többletbe" került.


2022. szept. 6. 07:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
13%
Akkor ha besétálok a barátommal 2 McFreeze-ért, és nem ülünk le ott elnyalni, hanem kivisszük, mert sietünk a buszpályaudvarra és útközben nyaljuk, akkor +80 ft? És ilyenkor hogy számolnak, ha 2 fagyit veszünk, +160? Vagy vásárlásonként egyszer +80 ft?
2022. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az, mivel már így is napi szinten emelik az árakat. Pár éve még 500 forint volt egy sajtburger menü, most csak a burger többe kerül... Sült krumpli, cola ára is nőtt, pedig a cola az vizezett, nem az igazi. Én régen viszonylag sűrűn beugrottam a McDonald's-ba, mióta olvastam, hogy Fideszes érdekeltség lett, azóta nem szívesen megyek. Azóta kezdték az árakat is emelni, addig éveken át szinte nem is változott az ár, vagy ha igen, akkor 10-20 forintokat.

Szerintem pofátlanság, hogy már ezért is pénzt kérnek, miközben már az árba is simán be van építve a többletköltség.

Én biztos nem fizetnék a papírzacskóért, úgyis dobozban vagy fóliában adják a burgert. Ha el akarom hozni, tálcán kérem és úgy is el tudom vinni simán.

2022. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként az egy dolog, hogy 80 forint nem olyan sok, de az a nagy tételben gyártott papírzacskó kb 5 forintba kerül a McDonald's-nak, szóval ha sokan kérik elvitelre, jó nagy pénzeket keresnek rajta. Ha csak havi egyszer vesz valaki, az már 12 hónap alatt 960 forint, amit értelmetlen dologra költöttél, hiszen nem laktál jól vele, csak kidobtad. Azért egy gyorsétteremben egy olyan műanyagdobozért kell fizetni, amit el tudsz mosogatni, újra felhasználni tárolásra, vagy abban hozni el az ebédet.

Én elvből sem fogok ezután a McDonald's-ban vásárolni, mert pitiáner cég. Ahelyett, hogy a termék árába lenne beépítve, még plusz költségnek számolja ezt is. Nem szimpatikus ez az üzletpolitika. Ha gyorsétterem, inkább a Burger Kinget választom ezután. Biztos nem fog csődbemenni miattam a hely, de az elveimhez tartom magam.

2022. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
79%

Pro lifehack: ha következőnek elvitelre veszel mekinél, ne dobd ki az elviteles zacskót hanem következő alkalommal vidd magaddal, kérdd helyben fogyasztásra az ételt, majd pedig tedd bele az elviteles zacskódba.


És kész, megspóroltál magadnak 80 forintot!

2022. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez durva, hogy egyesek azon hisztiznek, hogy a meki hogy meri emelni a sajtburger árát, miközben 1 év alatt gyakorlatilag minden a duplája lett, de persze, a meki legyen adakozó és adja ugyanannyiért a termékeit :D


Gyakorlatilag nincs napraforgóolaj Mo-n, minden beszállító külföldről hozza be, elég nehézkesen és drágán. A repceolajról meg ne is beszéljünk. A termékeik alapja pedig ez, illetve sütniük is kell valakibe.

2022. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
89%
Ár-érték arányban már nem éri meg a McDonald's. Egyik nap 860 forintért akkora adag kínait kaptam kisadag néven, hogy alig bírtam megenni. Egy sajtburger menüvel nem lakok jól, pedig nem vagyok nagyétkű. Ha már gyorsétterem, akkor biztos nem fogok 1000 forintokat adni 2 falat ételért.
2022. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
16%
Ennél prolibb már nehezen lehet az átlagmagyar. :) :) :)
2022. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%
6000 ft egy kg trappista de azon hisztiznek hogy a sajtburi 500 ft felett van már..
2022. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
73%

Tök mindegy, mert már az árakat is felnyomták, sima sajtburger menü 1010 ft, krumpli az eddigi adag 3/4-e, üdítő telenyomva jéggel, hogy többnek tűnjön, italra már tetőt sem adnak.

Nem éri már meg, én idén már nem is megyek többet, nevetségesek ezek az árak. Egyre kevesebbért kérnek egyre többet. Neked is azr ajánlom, hogy ne menj addig, amíg ilyen árak vannak, a kereslet irányítja a kínálatot, ameddig az emberek kifizetik ezeket az árakat, addig csak tovább fognak emelkedni az árak.

2022. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!