Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kellett volna borravalót adnom?

Kellett volna borravalót adnom?

Figyelt kérdés
Egy kis belvárosi pubban ittam egy sört 780ért. Kártyával fizettem de marha csúnyán néztek rám, blokkot bevágták elém összegyűrve majd vissza sem köszöntek.
2023. nov. 9. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után végképp nem kellett volna.
2023. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha már előre látom hogy flegmák biztos nem adtam volna
2023. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kell. A borravaló csak az elégedettséget fejezi ki, de nem kötelező, még csak el sem várhatják. Ettől függetlenül a legtöbb helyen adok, ha elégedett voltam a fogyasztással, vagy ahova visszajárok.
2023. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Én tök rosszul vagyok ettől a borravaló témátol. Tegyek bele az ital árába és akkor senkinek sem ciki.


Most 780 forintra 10% kb egy százas. Akkor húzzon le 900 Ft-ot? Vagy ha egy ezressel fizetsz, 100 forintot meg már olyan kínos visszakerni.


(ennek ellenére étteremben én mindig szoktam felfelé kerekíteni, de egy sornel sztem nem érdekes. Ezek meg főleg nem is érdemeltek meg!)

2023. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

4-es, jajj, de jó ezt olvasni, hogy más is van úgy, mint én!

Elvált nő vagyok, eddig mindig a férjemmel jártunk enni-inni, nyaralni, nekem sose kellett azon agyalni, hogy mennyit adjak, hogy illik.

Mióta férfi nélkül (barátnőkkel, anyummal stb.) járunk néha ide-oda, azóta folyamatos stresszben vagyok fizetésig, hogy vajon milyen összeg jön ki, mennyi borravalót adjak, ráadásul stresszhelyzetben még számolni is elfelejtek 🙂

Volt olyan, hogy egy pasit akartam meghívni ebédelni, és inkább odaadtam neki a pénzem, hogy fizessen már ő 😀

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha valami extra kiszolgálás lett volna, akkor lehet adtam volna valamennyit, de ha csak átlag "szalagmunka", vagy esetleg még annàl is rosszabb, akkor kártyával nem. Ilyen szempontból engem a kàrtya még jobban zavarba hoz, ott nem lehet időt nyerni a gondolkozásra, számolgatásra, hogy aztán csak az asztalon/pulton hagyjam a visszajáróból azt az összeget, amit jónak találok. Persze egy italnál, mikor tudom előre, hogy mennyi lesz, akkor ki tudom gondolni előre, de pl. a kiszolgálás minőségét nem látom előre...

Kp-ban nagyobb eséllyel fizettem volna egy ezrest... De lehet, hogy csak a 2. sörnél jattoltam volna, ami azért is jó taktika, mert ha ilyenek, mint a kérdésben írtad, akkor a második körön is "spórolok" 😊

2023. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Eleve 780-ért ittál egy sört, milyen borravalót akartak? Meg az nem arról szól hogy kötelezően kell adni, tehát nem is értem. Oké várjon borravalót, de vagy ad az ember vagy nem alapon tehát nonszensz. én megjegyzem, 1 sört se innék meg 780-ért.
2023. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem mentél be a Tescoba, és háromszázért megvehetted volna.
2023. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6!

A legritkább esetben bízzák az árképzést a pultosra :)

Tehát attól, hogy egy drága helyen dolgozik, még végezheti szuperül a munkáját, így a borravalót sem feltétlenül kell sajnálni tőle.

Abban persze egyetértek, hogy ne várja el, vagy ha el is várja, annak ne adjon hangot (tettekkel sem).

Most pluszba még azon is elgondolkodtam, hogy mi járhat egy ilyen kis hisztiző pultos fejében, vajon mennyi borravalót várt a 780 Ft sörre, amiért megérte neki így felhúzni magát, és bunkózni a vendéggel? Egyáltalán hány sztrókot hordhat ki lábon egy nap, ha minden elmaradt borravalón bepöccen, mit művelhet, ha valaki mondjuk egy háromezres kör után nem jattol? 😀

2023. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem a sör áráról van szó, hanem a vendéglátós viselkedéséről.
2023. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL borravalót adni. ha akarsz adsz, ha nem, akkor nem. Kifizeted a fogyasztásod és pont.
2023. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!