Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az éttermeknek miért a legnagy...

Az éttermeknek miért a legnagyobb ellenségük a vendég?

Figyelt kérdés
2023. dec. 16. 13:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%

a 3as valaszolok pincer lehet. En ugy olvasom ki hogy pont az a fajta aki nem erti mi a szakma lenyege.

Edespam...pincer vagy. Ha nekem 2szer is eszembe jut mit kerek meg a cola lightom utan vagy melle akkor mesz es hozod. MERT en fizetek.

Ugyanez ervenyes az en munkamban is a fönökömnel ha nem tetszik a prenzentaciom akkor 3szor is visszaküld mert EZ a munkam es fizet is erte. Es hogyha en szemet forgatva homlokot rancolok az en fönökömnel akkor kb ezt 2szer eljatszom 3adszorra pakolhatom a cuccaimat...es ez igy teljesen ok. nem otthon vagyunk anyunal. ez a munkad ez az en munkam.


Es...kepzeld enis olyan vendeg vagyok aki leül var maximum. maximum 10 percet ha addig nincs etlap elöttem hozok magamnak. Ennyi. Idöt sporolok vele mindenkinek..nem? Mert ha te oda vagod nekem es megint eltünsz 10 percre akkor varok 20 percet amig rendelni tudok...? Ezt December 26.an elnezem de evközben Junius 5.-en nem (csak peldakeppen a datum).


Van erv amit megertek...ettermet atrendezni hangosan...kerdezes nelkul termeszetesen nem illik.

2023. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Rendszermérnök válasza:
74%
Nem akarnak éttermet üzemeltetni; - hanem pénzmosodát például.
2023. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
@3 Aki így áll a vendégekhez, az minek dolgozik vendéglátásban? Ez mind simán kezelhető minimális empátiával meg rutinnal.
dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#3 Rendkívül irigylem azt, akinek az a legnagyobb munkahelyi problémája, hogy a vendég a "lesz egy..." formulával kezdi a rendelést, holott csak a pincér közölheti úgy a fizetendő összeget, hogy "X Ft. lesz"

Ha a pincér érkezéskor odaadja az étlapot a vendégnek, akkor nem neki kell érte mennie. Az ötlet nem eredeti, de zseniális.

dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
#14 Ha a vendég azonnal megkapja az étlapot, akkor a rendeléssel zaklatja a személyzetet.
dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Én azt imádom, hogy felszámolják a kötelező 10-15% szervizdíjat azért, hogy megkérdezzék mit kérek enni, és kihoznak egy tányér ételt.
dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
100%
Ahogy olvasom egy kicsit mindenkinek igaza van,de az az igazság,hogy mi kis hazánk elég híres arról ,hogy sok helyen a pincérek szinte már flegmák a vendéggel ,olyan mintha éreztetné "ki vagy te hogy engem ugráltatsz" felfogás lenne és ez fokozódik a minnél kisebb kategóriáju éttermekre. De az is igaz álltalában a személyzettel kidolgoztatják a "belüket" és nincs idejük a vendégre mert már másik két asztalnál várják,belefásulnak! De tapasztalatom szerint kihalófélben vannak azok a vendéglátósok akik tényleg hivatásból csinálják nem csak a pénzt látják a vendégekben,hanem a vendéget a kikapcsolódni vágyó embert. Régebben is kevés volt az ilyen pincér de elhihetik megéri,mindenki őt akarja és az hoz a konyhára! Egy példa X helyre nem mentünk be ha tudtuk,hogy egy bizonyos személy a felszolgáló,nő volt az illető! De persze van kedvenc is,aki még azt is megkérdezi hogy vagy,írtammár hidd el megérikedvesen fogadni a vendéget,ha kicsit kibírhatatlan is,tudni kell kezelni,ez a szakmához tartozik nem csak a borra való!
dec. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tambi3 ***** válasza:

Meglehetősen szerény anyagi körülmények közül jövök, nálunk nagy szó volt bemenni egy étterem ajtaján. Mára családom minden tagja nem akármilyen BMW-vel jár, mert szüksége van rá, és az eltelt évtizedekben persze leküzdöttem a gátlásaimat is. Jó érzés, hogy nem csak az ételt tudom megfizetni, de meg tudnám venni az éttermet is (és nem politizálok). A nagyon hosszú út alatt megtanultam ÚGY IS mondani a "kérem szépen"-t, hogy a címzettnek végig fusson a hideg a hátán, pedig gengszter sem vagyok, és inkább suttogok, mint kiabálok...


Egy jótanács vendégeknek és pincéreknek, ahogy én csinálom:

Pontosan úgy beszélek az emberekkel, mindegy, hogy főorvos, tábornok, pincér vagy utcaseprő, mintha én lennék az ő helyében, és szeretném, hogy ilyen stílusban szóljanak hozzám, beszéljenek vagy tárgyaljanak velem.

Mindig a takarítónőnek kell a legnagyobbat köszönni, mert neki van rá legnagyobb szüksége! És természetesen ő a leghálásabb érte. Az államtitkár magasan tesz arra, hogy köszöntél vagy nem, és azt hogyan tetted. Pontosan úgy köszönök a pincérnek, úgy is viselkedek, ahogy azt én az ő helyében elvárnám. Nem magalázkodás; korrektség!


Álljon itt egy példa, az életből ellesve:

Az utas késve érkezik a reptérre, és a pultban sem találják az előre lefoglalt jegyét! Ilyenkor egy "normális" embernek felmegy a "pumpája", egyre emeltebb hangon kezd beszélni, fenyegetődzni, stb., stb., "természetesen" minden indulatát és haragját a szegény recepciósra zúdítja, vagyis összevész azzal az egyetlen emberrel a földkerekségen, aki tudna rajta segíteni! Mindegy, hogy kinek van igaza, a gép percek múlva indul, azonnal kell(ene) a megoldás! Mit gondoltok, rajta volt a gépen? Természetesen nem volt rajta, mert nem tudta, hogy az "udvariasság a legjobb befektetés, mert semmibe sem kerül, és azonnal megtérül!"


A másik titok: "gyűjts barátokat"!

Legyél vendég vagy pincér, nem kell bratyizni, tisztességesen kell viselkedni. Nem kell a pincért küldözgetni, a pincérnek meg szó nélkül kell teljesíteni. Ilyen egyszerű (lenne...)!

dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem, hogy mégis mi a fene baj van a "Lesz egy..." formulával?🤔 Talán valami csúnya, vulgáris sértés? Jóhogynem már majd ódát írok a pincérhez és a rendeléshez, amit imára kulcsolt kézzel adok elő.
dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor baj - de akkor világra szóló botrány - ha a vendég mondja. A pincér természetesen közölheti a fizetendő összeget úgy, hogy X Ft. lesz. Az más, mert ő pincér, a vendég pedig CSAK vendég.
dec. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!