Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az éttermeknek miért a legnagy...

Az éttermeknek miért a legnagyobb ellenségük a vendég?

Figyelt kérdés
2023. dec. 16. 13:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
20: De én tényleg kíváncsi lennék, mi a gond vele. Alapvetően a vendég nem kér, vagy vágyat közöl, hanem rendel. A pincér pedig köteles kiszolgálni, kivéve persze, ha megbotránkoztató viselkedést tanúsít.
dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
@21 Alapvető udvariassági kérdés, hogy bármilyen helyen kérésként és nem parancsként adjuk át, hogy mit szeretnénk. A "lesz egy" ráadásul elég dehumanizáló is. Gyakorlatilag kizárja a felszolgálót, olyan mintha csak minfesztálódna majd az étel, mert a vendég bizony azt akarja. A "szeretnék kérni" nagyjából ugyanennyi erőfeszítést igényel, de radikálisan más az üzenete.
dec. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

Mert kulturált ember azt mondja, hogy "szeretnék egy.."


Ha neked meg kell magyarázni, hogy a "lesz egy.." miért bunkóság, akkor alapjáraton proli vagy, úgyhogy teljesen feleslegesen magyaráz neked bárki is bármit.

dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
66%
#22 Nem "szeretnék kérni". Nem kérek engedélyt ahhoz, hogy formálisan kérjek, gyakorlatilag rendeljek. A "szeretnék kérni" a másik véglet. Természetesen kérek, de ez csak egy udvariassági formula, amit magam miatt használok.
dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy meg kellene találni az arany középutat a "lesz egy..." és a "szeretnék kérni", "szépen kérek ..." között.

Az "X Ft. lesz" a pincértől is bunkóság. Mérjünk egyforma mércével!

dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem a közeput a :


En egy x,y-t kernek....


Nekem egy nagy tal x,y lesz egY lis a,b'-vel kerem...

dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
48%
23: Nem vagyok proli. De nekem a bunkóság valahol ott kezdődik, hogy "Lesz egy xy meg egy xz, de aztán gyorsan, mert éhen döglök!". Mert bizony meg szokott néha ilyen is történni. De a síma "Lesz egy..." normális vagy kedves hangon mondva szerintem teljesen rendben van. És ez az! Nagyon fontos a stílus. Esetleg a végére egy "Köszi!".
dec. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
#26 Nem kérNÉK, feltételes módban, hanem kérEK, kijelentő módban.
dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!