Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit tehet ilyenkor egy pincér?...

Mit tehet ilyenkor egy pincér? Van valami előírás az ilyen esetekre?

Figyelt kérdés

A szituáció:

Apuka és a gyerekek épp befejezték az ebédet, a pincér odamegy, hogy kérnek-e még valami és ekkor az egyik gyereknek hirtelen eszébe jut,hogy ő nagyon szeretne palacsintát enni. Az apuka, mivel nem akar venni palacsintát (az hogy most miért nem lényeg) azt mondja a gyereknek, hogy "Ó, nem hiszem, hogy lehet itt palacsintát venni." Ezután a pincérre néz kérdő szemekkel, hogy van-e palacsinta (természetesen van). A gyermek csillogó szemekkel néz, hogy hátha van palacsinta, az apuka meg azt várja, hogy a pincér majd azt hazudja, hogy nincs. Mi a helyes cselekedet ilyenkor? A gyermeknek hazudni, vagy az apuka akaratának ellenállni? A gyermek csak szomorú lesz, de ha azt mondja, hogy van palacsinta akkor lehet, hogy az apuka elkezd ott kellemetlenkedni, panaszkodni.



2014. jan. 2. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Egyik verzió sem jó: fönök megtudja ,hogy 2 palacsinta nem lett eladva lehet,hogy az utolsó napja a pincérnek.

Ha szülönek mond ellen akkor lehet,hogy kiverik a balhét.

A szülő dönt mert ő fizet ,vagy mert tudja ,hogy miért nem az a nem.

2014. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De mit tegyen ilyenkor a pincér?
2014. jan. 2. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Hazudik. imádkozik ,hogy amig távoznak a gyerek ne ,hogy palacsintát lásson.

Ha nem áll a szülő mellé akkor nem megy a család többet oda,és még rossz hírét is kelthetik az étteremnek.

2014. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

1: vagy hazudik

2: azt mondja van palacsinta ,de a gyereknek ajándék majd késöbb vagy levonják a fizetéséböl .

2014. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is letagadja a palacsintát a pincér. A borravaló tuti.
2014. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Girgoy válasza:
89%
Szerintem már az apa nem a legjobb megoldást választotta, mert ha eldönt valamit, akkor azt ő maga meg is indokolja és vállalja is érte a felelőséget, és nem hazugságra kényszerítve mást áthárítja. De ha már ilyen történik, a pincér vagy belemegy a játékba (hiszen ő a vendég kiszolgálója) és azt modnja, hogy sajnos nincs (már), vagy valami áthidaló megoldást mond, pl. hogy "Van, de csak olyan, amit felnőttek ehetnek", vagy valami hasonló kreatívabbat. Vagy mondhatja szimpőlán azt is, hogy "Vanni van, de apukádnak kell kifizetni, így neki kell tudni, hoyg van-e még rá elég pénze". Merthogy tényleg ez az igazság, az apa vállalja a döntését ne hárítsa át. Esetleg ajánlhat egy olcsóbb desszertet is, ha van, és akkor hátha az apa jobban megveszi és megoldódik a helyzet midnenki számára megnyugtatóan. De nem hiszem egyébként, hogy azért kirúgnák, mert ilyen helyzetben azt mondta, hogy nincs, viszont létezhet más igaz de diplomatikus megoldás is.
2014. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bumbi02 ***** válasza:
73%
Az utolsóval értek egyet, annyi módosítással, hogy az "Apukádnak kell fizetni" szöveget biztos elhagynám, mert nem turkálunk más pénztárcájában, és a gyereknek nem kell tudnia, hogy esetleg apa az egész ebédet kiszámolta előre, hogy mennyire fér bele a hónapba.
2014. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem fog hazudni a pincér!!!


Attól, hogy az apa gerinctelen, gyáva ahhoz, hogy megmondja a kölykének hogy nincs palacsinta, és a saját szintjére akarja aljasítani a pincért, a pincérnek egyáltalán nem kötelessége az apa gyengeségei miatt hazudozni.


Ha ilyen kifogásokkal él az apa, akkor csak a szerencséjén múlik, hogy ne égjen be.

Akiket én ismerek felszolgálók szerintem ha megkérdeznék tőlük van e palacsinta, biztos azt mondanák, hogy van.

Akármilyen helyzetben.

Majd legközelebb a "kedves" apa felnő a feladathoz, és nem ilyen gyerekes indokkal fogja lerázni a gyerekét, vagy ha ő hazudozik a gyerekének, legalább cinkostársakat nem fog belekényszeríteni a szituációba.

2014. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Akik azt gondolják, hogy helyes a fizető vendég ellen beszélni azok legalább pincérek vagy eddig csak vendégek voltak egy étteremben?


Pincér szakma első szabálya: a vendégnek mindig mindenben igazat kell adni (úgy szokott lenni, hogy "igaza van", de úgy gondolom, hogy helyesebb az én megfogalmazásom)


Pincér sokat ér azzal, hogy nem csökkent le az apa szintjére, hogyha munka nélkül marad, mert nem hagyja ennyibe a vendég...

2014. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tanultam a szakmát, de én biztosan igen/nem van/nincs válasz helyett megkérrdezném apukától, hgy szeretné-e megnézni az étlapot?!
2019. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!