Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Családanyák, ti ha megtehetnét...

Családanyák, ti ha megtehetnétek, rendelnétek ételt? A férjetek/gyerekeitek mit szólnának, ha nem főznétek?

Figyelt kérdés
Hétvégén igen, de hét közben nem.
2015. jan. 10. 19:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
Én ugyan szeretek főzni, de sokszor az időt sajnálom rá. Szóval azt simán el tudnám viselni, hogy csak akkor főzzek, ha tényleg kedvem is van hozzá, és amúgy meg rendeljük az ételt. Csak annyi a bajom vele, hogy az egyszerűbb, hagyományosabb ételek közül egy csomó olyan van, amit csak úgy szeretünk, ahogy mi készítjük (főzelékek 99%-ára ez igaz, levesek nagy része szintén, stb.), úgyhogy nem biztos, hogy ez olyan jó lenne nekünk.
2015. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

Pénzügyileg megtehetem, kínálatból viszont még nem találtam olyan ételszállítót, ami megfelelő minőségű és kellően változatos, elsősorban vegetáriánus étrendet kínál, tehát a válaszom nem.

A másik, amiért nem élek ezzel a lehetőséggel az az, hogy az ételek ellenőrizhetetlen forrásból származnak. Egy nívós étteremben megbízom, hogy normális alapanyagokból dolgoznak, ezért étterembe szívesen járunk, de az ilyen gyorsétkezdék, kifőzdék, stb. ki vannak zárva a higiéniai körülmények és az étel minősége miatt.


A család egyébként nem hiszem, hogy negatív véleménnyel lenne róla, de igazából felváltva főzünk a férjemmel, az a heti 2 alkalom/fő meg nem megterhelő.

2015. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
55%

Eladtuk a lakasunkat, amig elkeszul a masik ott ahol atmenetileg lakunk csak egy ketlapos gazrezso van. Igy hetkoznap nem fozok, hanem rendeljuk az ebedet.


Jo izu, arban nem sokkal tobb, mint amit akkor koltok ha fozok, de utalom. Hianyzik a fozes, alig varom, hogy kesz legyen a lakasunk.

2015. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%

Mi mindketten dolgozunk a párommal. Napközben rendelünk, menüs helyre megyünk, vagy ami éppen jön. Kollégáktól is függ, ebéd tájékán mindig megbeszéljük ki mit enne és általában ez alapján "indulunk" valamerre. A párom ugyanígy.

Este már nincs kedvem munka után még nekiállni főzni, így napközben megoldjuk a főtt ételt, vacsorára már csak valami hideg és/vagy lightos van.

Nekünk ez így bejött és ha gyerekünk lesz és hasonlóan fogunk élni. Anno én is így nőttem fel, csak akkor még a szüleim munkahelyének volt saját konyhája, mostmár ez nem divat. Én menzás voltam a testvéremmel 15-6 évig, nem haltam bele, szerintem így lesz nálunk is, meglátjuk.

Hétvégén igényeljük viszont a "hazai" ízeket, így a hétvégi főzésről nem mondanék le. Belefér az időnkbe és nem fáradtság olyat főzni, amit szívesen megennénk. Mindenkinek megvan az ízlése, a saját íze-kedve. Sosem ettem még pl. sehol olyan jó húslevest, mint itthon és ez nem azért van, mert született szakács vagyok, hanem mert ez az étel úgy van elkészítve, ahogy mi szeretjük!

2015. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
35%
Szerintem ha valaki dolgozik teljes munkaidőben, nincs benne semmi kivetnivaló, ha este ahelyett, hogy a konyhában gürizik, inkább rendeli a kaját, és együtt van a család. Ellenben ha nem dolgozik, akkor főzni ne legyen már lusta szerintem.
2015. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
57%
Rendelni soha nem rendelünk, kb havonta egyszer elmegyünk egy étterembe közösen. én elég kevés kevés húst eszem, és szeretem tudni hogy miből készül az étel. Az egészséges életmódra odefigyelünk, ebből kifolyólag szinte mindent itthon készítek. És az még ráadás hogy szeretem is csinálni. Le szoktam fagyasztani ha nagyobb adagot csinálok, így ha tudom hogy kevesebb időm lesz, csak fel kell melegíteni.
2015. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%

Nem, de csakmazét nm, mert kikapcsola főzés, és olyankor megnyugszom, levezetem vle a heti feszkót.


Ha nem így lenne simán, az én gyerekkoromban otthon volt egy időszak, hogy hordtuk az ételt,akkor csak a sulis meza létezett ilyen sinten, hogy a lakosságnak is nyílt volt.. Nem volt vele baj..szerettem..

2015. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%
Nem elég,hogy az anyám nem fõzött a családjának, akkor én legalább bepótolom, hogy legyen meleg ennivaló.Mákostésztát, meg pizzást stb. én is el tudom késziteni,akkor minek rendeljem, ha még idõbe is telik,addig nem irogatok ide a gyk.-ra.:):)
2015. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
57%

Persze!Heti 3x tuti rendelünk kaját étteremből.

Szeretünk jókat enni és olykor igen különleges finomságokra bukkanunk. :D

Nem is erőlteti a férjem,hogy főzzek.Sőt van amikor ő mondja,hogy rendeljünk inkább valamit.

2015. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
58%

Persze,és meg is teszem.

Öt éves fiam van,ő az oviban eszik meleget,este már nem kér.Tejberizst,tejbegrízt,zabpelyhet,hideg és meleg szendvicset,tojást,virslit szokott vacsorázni.Én mindig fogyózok,magamnak külön főzök.A férjem mondta,hogy ne kínlódjak,neki rendeljem hétköznap.Reggel hatkor hozza a futár,leteszi az ajtó elé,ki se kell menni,csak ha felkeltünk.Hétvégén szoktam főzni,de ha program van,akkor eszünk valahol.

2015. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!